Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Mádl předal dětskému oddělení 100 tisíc korun

 
sobota, 26. října 2013, 13:24

Výtěžek z letní charitativní fotbalové exhibice předali včera bratři Jiří a Jan Mádlovi dětskému onkohematologickému oddělení budějcké nemocnice. Celkem se letos vybralo 100 tisíc korun a kromě peněz kluci přinesli malým pacientům také balonky a hlavně úsměvy na tvářích.

Exhibice se letos konala již pošesté, a i když se jednalo o červnovou akci, k předání šeku došlo za doprovodu primáře dětského oddělení Vladislava Smrčky a Radka Bartušky z partnerské společnosti zabývající se výrobou webových stránek až v říjnu.

„Benefiční zápas se konal už v červnu, bohužel nám ale trvalo najít společný termín, kdy by mohl Jirka i pan primář. Jirka hned po zápase měl natáčení, takže to dalo trochu zabrat. Nicméně jsme dnes mohli šek konečně oficiálně předat - a jsme za to rádi,“ sdělil Budějcké Drbně Jan Mádl.

V nemocnici byla Budějcká Drbna s Jirkou Mádlem i vloni před Vánoci, kdy došlo k předání dárků dětem a návštěvě fotbalových, volejbalových i hokejových hráčů. „S největší pravděpodobností se na onkohematologické oddělení opět o Vánocích podíváme. Nejspíše bychom to zase spojili s návštěvou kluků z Motoru, Jihostroje a Dynama,“ doplnil Mádl.

Dětské oddělení dostalo díky šeku předčasný vánoční dárek. Děti v přítomnosti Jiřího Mádla hned ožily a měly radost, že za nimi známý budějcký herec přišel.

 


 

Kam dál?

Banka mateřského mléka ročně zpracuje až 750 litrů

čtvrtek, 26. září 2013, 09:13

Pro zajištění maximální kvality péče o předčasně narozené děti či nemocné novorozence slouží v rámci Neonatologického oddělení...

Budějcká nemocnice není v dluzích a chystá novinky

čtvrtek, 19. září 2013, 11:21

Podle ekonomického serveru E15 hrozí třetině českých nemocnic finanční kolaps. Ty se pomalu nacházejí v krizích, které se zatím...

Kožní ambulance nemocnice se stěhuje do nových prostor

čtvrtek, 5. září 2013, 14:40

Nemocnice České Budějovice připravuje přesun ambulance kožního oddělení. Od pondělí 16. září již bude tato ambulantní péče nově...

Zákaznická karta budějcké nemocnice ušetří pacientům peníze

středa, 28. srpna 2013, 14:57

Nemocniční lékárna, která se nachází ve vstupní hale českobudějovické nemocnice v jejím horním areálu, připravuje pro své...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.