Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Auticentrum se představilo veřejnosti. Zájemci si vyzkoušeli i harmonizační lůžko

 
úterý, 10. listopadu 2015, 14:51

Chci ti něco říct... Tak se jmenovala páteční akce v českobudějovickém Auticentru, která by se dala jednoduše nazvat dnem otevřených dveří. Tato organizace, která sídlí v areálu ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, se představila zájemcům z řad široké veřejnosti i odborníků.

Auticentrum je ojedinělé jihočeské zařízení. Své služby pracovníci poskytují dětem i dospělým, kteří trpí poruchou autistického spektra - osobám s nízkofunkčním, středněfunkčním, vysokofunkčním autismem a Aspergerovým syndromem. Služba je přístupná pravidelně po celý den od pondělí do pátku.

„Návštěvníci z řad odborníků i rodičů si mohli vyzkoušet jednotlivé aktivity, na které do Auticentra v rámci sociálně aktivizačních služeb docházejí děti s autismem, mohli si na vlastní kůži vyzkoušet blahodárné účinky harmonizačního lůžka a seznámili se se zásadami strukturovaného prostředí a učení,“ shrnula den otevřených dveří organizační pracovnice Ludmila Gebeltová.

Spolek je závislý na finanční podpoře zvenčí. I vy můžete pomoci. 26. až 29. listopadu se na výstavišti uskuteční adventní trhy, na kterých bude mít Auticentrum svůj stánek. Naleznete v něm drobné výrobky od dětí, které toto zařízení navštěvují.

 


 

Kam dál?

Originální projekt Budějovice sobě: Rozhodněte o skladbě, kterou vám...

úterý, 10. listopadu 2015, 11:57

Budějovičtí muzikanti a divadelníci vždy dokazovali, že patří mezi národní špičku. Své kvality napříč žánry představí soubory, v...

Zítra bude odhalena pamětní deska plukovníku Milanu Malému

úterý, 10. listopadu 2015, 08:14

U příležitosti Dne veteránů bude v 11 hodin na Letišti České Budějovice odhalena pamětní deska připomínající leteckého bojovníka...

Motorácká kočka si pohrála a posílá šedou šumperskou myš domů se...

pondělí, 9. listopadu 2015, 20:24

Jednoznačné vítězství v poměru 7:0 si připsali budějčtí hokejisté během pondělního večera, když na vlastním stadionu hostili...

Jihostroj smetl ČZU a nadále pokračuje v suverénní jízdě

pondělí, 9. listopadu 2015, 20:14

Souboj posledního celku tabulky s prvním týmem, takový zápas se odehrál na taraflexu ČZU Praha. A Jihostroj nedal domácím...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Několik desítek lidí se popralo v restauraci...

  • Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Zvíře v cirkusu je bráno jako poklad, o který se pečuje, říká veterinář

Majitelé cirkusů považují zvířata za poklad, o který se řádně starají a pečují o ně, řekl veterinář Dušan Usvald. Podle něj by ale nebylo na škodu, kdyby se podmínky pro chov zvířat v cirkusech zpřísnily. Zpřísnit by se měl například minimální stanovený prostor pro výběh zvířat, řekl Usvald, který zajišťuje veterinární péči pro zvířata z více než 20 českých cirkusů.

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.