Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice v Krumlově modernizuje budovu pro dlouhodobě nemocné

 
sobota, 7. září 2019, 12:49

Českokrumlovská nemocnice připravuje modernizaci pavilonu pro dlouhodobě nemocné. Rekonstrukce, která začne v říjnu, bude stát přibližně 50 milionů korun bez daně. Modernizace se týká vnitřních prostorů budovy a rozvodů elektrické energie, vody a odpadů. Sociální zařízení bude jedno společné nanejvýš pro dva nemocniční pokoje. Úprava pavilonu potrvá přibližně do druhé poloviny roku 2020.

Budova dnes slouží jako stanice pro dlouhodobě nemocné pacienty. Po dobu rekonstrukce budou přesunuti do pavilonu bývalé gynekologie. „Kromě zvýšení komfortu pro pacienty modernizací získáme kapacitu 96 lůžek výhradně pro stanici Léčebny dlouhodobě nemocných, a to pod jednou střechou. Dosud jsou LDN rozprostřené po celé nemocnici, což je v mnoha ohledech nepraktické,“ řekl ředitel nemocnice Jindřich Florián.

Vnější plášť a okna pavilonu C byla rekonstruována už před pěti lety v rámci zateplení. Donedávna bylo v budově ředitelství nemocnice a domov důchodců.

Práce na pavilonu C zahájí druhou fázi modernizace českokrumlovské nemocnice. Loni nemocnice otevřela nový multifunkční komplex přibližně za 180 milionů korun složený ze dvou pavilonů. Práce na něm trvaly půldruhého roku. Nové prostory poskytují zázemí pro gynekologii, porodnici, dětskému oddělení, onkologii a urologii. Porodnice je jednou z nejexponovanějších částí nemocnice v Českém Krumlově, vyhledávají ji i ženy z jiných okresů.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Na jihu Čech je letos 55 případů encefalitidy, meziročně méně

neděle, 1. září 2019, 12:54

Jihočeští hygienici zaznamenali tento týden šest nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 15 nových případů onemocnění...

Spolek Nedoklubko věnoval budějcké nemocnici pelíšky Neobed

neděle, 1. září 2019, 11:38

Pět pelíšků Neobed v celkové hodnotě 25 200 korun předali na konci týdne zástupci spolku Nedoklubko Neonatologickému oddělení...

Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou

sobota, 31. srpna 2019, 18:49

Společný projekt Týmu silniční bezpečnosti a jejího hlavního partnera Horské služby ČR „Na kole jen s přilbou“ vstoupil letos do...

V Podolsku na Orlíku stále platí zákaz koupání

sobota, 31. srpna 2019, 14:58

U tábořiště Podolsko, které je u vodní nádrže Orlík, dál platí zákaz koupání. Hodnoty znečištění jsou vysoké, hrozí poškození...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.