Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Podolsku na Orlíku stále platí zákaz koupání

 
sobota, 31. srpna 2019, 14:58

U tábořiště Podolsko, které je u vodní nádrže Orlík, dál platí zákaz koupání. Hodnoty znečištění jsou vysoké, hrozí poškození zdraví. Vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi má voda u kempu Radava na Orlíku a lipenské pláže Černá v Pošumaví, Horní Planá a v Lipně nad Vltavou.

Zhoršenou jakost vody má rybník Hejtman na Jindřichohradecku. „Nejhorší zůstává veřejné tábořiště Podolsko na nádrži Orlík, tam stále trvá dočasný zákaz koupání, protože hodnoty u sinic, chlorofylu i vodního květu jsou stále velmi vysoké. Tam to není dobrá situace a hrozí akutní poškození zdraví," řekl Vratislav Heinige z jihočeské hygienické stanice.

Zhoršenou jakost vody má také Staňkovský rybník na Jindřichohradecku. Vzhledem k tomu, že již v minulých letech i letos se hodnoty znečištění dostaly velmi vysoko, označili hygienici vodu za nevhodnou ke koupání. „Nevíme, proč se to (náhlé vyšší znečištění) děje. Ale každý se může sám rozhodnout, aktuálně nebyla situace katastrofální," řekl Heinige.

Po 30. srpnu přestanou hygienici kvalitu vody ve všech zmíněných lokalitách sledovat. Oficiálně tak skončí sezona přírodních koupališť.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 24. srpna 2019, 17:28

Konec trápení s kulatými zády. Prohlédněte si na Zemi živitelce...

středa, 21. srpna 2019, 14:03

Nábytek, který roste společně s vašimi dětmi. . . Zní to idylicky, že? V případě nábytku Amadeus se jedná o realitu! Přesvědčit...

Oproti loňsku se klíšťovou encefalitidou nakazilo na jihu Čech méně...

pondělí, 19. srpna 2019, 15:15

V Jihočeském kraji letos klíšťovou encefalitidou onemocnělo zatím 45 lidí. Podle hygieniků je to o 12 případů méně než loni. I...

Za půl roku přibylo v Česku 121 nakažených virem HIV

pátek, 2. srpna 2019, 14:49

Během prvního půlroku přibylo letos v Česku 121 nových případů nakažených virem HIV. Loni byl přitom počet nově nakažených...

Tropické počasí znamená i vyšší riziko rakoviny kůže

čtvrtek, 25. července 2019, 13:54

Tropické počasí, které se vrátilo do Česka, s sebou přináší i riziko zdravotních problémů. Jedním z nejzávažnějších je rakovina...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.