Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oproti loňsku se klíšťovou encefalitidou nakazilo na jihu Čech méně lidí

 
pondělí, 19. srpna 2019, 15:15

V Jihočeském kraji letos klíšťovou encefalitidou onemocnělo zatím 45 lidí. Podle hygieniků je to o 12 případů méně než loni. I lymeská borelióza hlásí nižší čísla než v roce 2018. Odborníci i tak ale nabádají k opatrnosti.

„Počet onemocnění klíšťovou encefalitidou v Jihočeském kraji dosáhl k datu v polovině srpna 45 případů onemocnění. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to o 12 případů méně,“ uvedla Marie Jakschová, odborný referent Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Lymeskou boreliózou onemocnělo zatím 219 lidí, v roce 2018 to přitom bylo o 48 případů víc. „Sezónní výskyt těchto onemocnění však pokračuje. V minulém týdnu bylo hlášeno 5 nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 8 nových případů onemocnění lymeskou boreliózou,“ dodala.

Počet nových případů onemocnění přenášených klíšťaty souvisí s aktivitou osob v přírodě, proto odborníci doporučují věnovat preventivním opatřením dostatečnou pozornost.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Za půl roku přibylo v Česku 121 nakažených virem HIV

pátek, 2. srpna 2019, 14:49

Během prvního půlroku přibylo letos v Česku 121 nových případů nakažených virem HIV. Loni byl přitom počet nově nakažených...

Tropické počasí znamená i vyšší riziko rakoviny kůže

čtvrtek, 25. července 2019, 13:54

Tropické počasí, které se vrátilo do Česka, s sebou přináší i riziko zdravotních problémů. Jedním z nejzávažnějších je rakovina...

Strakonická nemocnice pořídila pro přepravu pacientů novou sanitku....

pondělí, 22. července 2019, 08:48

Novou sanitkou s jedním lůžkem, křeslem pro kardiaky a dalšími dvěma místy pro sedící pacienty se může ode dneška pochlubit...

Budějcká nemocnice obhájila certifikát kvality a bezpečí

neděle, 9. června 2019, 11:58

Další tři roky se může budějcká nemocnice pyšnit certifikátem kvality a bezpečí. Hodnotitelský tým České společnosti pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.