Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Počet pacientů s chřipkovým onemocněním na jihu Čech klesl

 
pátek, 15. března 2019, 18:23

Počet pacientů s chřipkovým onemocněním v Jihočeském kraji v tomto týdnu opět klesl. Momentálně připadá 1211 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Je to o 13,3 procenta méně než před týdnem. Nejvíce pacientů je mezi dětmi do pěti let.

„Nemocnost klesla ve všech okresech s výjimkou Jindřichohradecka a ve všech věkových kategoriích. Velmi výrazně poklesla mezi školními dětmi. V týdnu jsme zaznamenali jeden klinicky závažný případ chřipky typu A u muže středního věku ze Strakonicka, který naštěstí neskočil úmrtím. Epidemiologickou situaci vzhledem k celoplošnému poklesu hodnotíme již druhý týden jako zvýšený výskyt akutních respiračních infekcí, nikoliv jako epidemii," uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické správy Květoslava Kotrbová.

V Jihočeském kraji letos po chřipkových onemocněních zemřelo deset lidí. Šlo o starší lidi s jinými primárními zdravotními problémy.

Nejvíce pacientů je na Jindřichohradecku, kde jich připadá 1337 na 100 tisíc. Ve věkových kategoriích je největší výskyt u dětí.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

V jižních Čechách je od ledna šest případů spalniček

pátek, 15. března 2019, 08:31

V jižních Čechách evidují hygienici od začátku roku šest laboratorně potvrzených případů onemocnění spalničkami. Jsou mezi nimi i...

Nemocnice v Budějcích zavádí robotickou chirurgii

středa, 6. března 2019, 10:24

Systémem da Vinci pro robotem asistované operace nově disponuje nemocnice v Budějcích. První operace s tímto velmi moderním...

Do nemocnic v Jindřichově Hradci a Strakonicích zase pustí návštěvy....

úterý, 5. března 2019, 14:26

Nemocnice v Jindřichově Hradci a Strakonicích v nejbližších dnech opět povolí návštěvy pacientů. Jejich zákaz v obou zařízeních...

V Jihočeském kraji zemřel na následky chřipky další muž

pátek, 1. března 2019, 17:32

V Jihočeském kraji zemřel tento týden na následky chřipky starší muž. Jde o desátou letošní oběť chřipkové epidemie v regionu....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 48 minutami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.