Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji zemřel na následky chřipky další muž

 
pátek, 1. března 2019, 17:32

V Jihočeském kraji zemřel tento týden na následky chřipky starší muž. Jde o desátou letošní oběť chřipkové epidemie v regionu. Počet pacientů s chřipkovými onemocněními v Jihočeském kraji v posledním týdnu nepatrně klesnul. Momentálně připadá 1522 případů na 100 tisíc obyvatel. V regionu tak už měsíc trvá chřipková epidemie.

„V tomto týdnu jsme zaznamenali čtyři klinicky závažné případy chřipky u pacientů hospitalizovaných v nemocnicích na anesteziologicko-resuscitačním oddělní nebo na jednotce intenzivní péče," uvedla Gabriela Žampachová z českobudějovické hygienické stanice. Všichni tito pacienti podle ní trpí rizikovými faktory jako obezita, obstrukční plicní onemocnění v důsledku kouření nebo ischemická choroba srdeční. „Klinicky závažný případ chřipkou s úmrtím byl komplikován akutním respiračním selháním," uvedla.

Nejvyšší nemocnost evidují hygienici na Českobudějovicku, kde připadá 1661 pacientů na 100 tisíc obyvatel. Nejzasaženější skupinou v kraji zůstávají děti do pěti let. V tomto věku jich marodí s chřipkovými onemocněními 4519 ze 100 tisíc.

Kvůli chřipkovým onemocněním nesmí návštěvy do nemocnic v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci. Stejné nařízení platilo i v táborské nemocnici, ale ode dneška už tam lidé smí navštěvovat pacienty.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Troška plazmy, čtyřicet minut pohody a lízátko 

pondělí, 25. února 2019, 17:03

Každý máme šanci pomáhat. Stačí se jen rozhodnout. Stejně jako to udělala i Eva Čejková Vašková, která si vybrala darovat plazmu....

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidé

pátek, 22. února 2019, 16:43

V Jihočeském kraji v tomto týdnu zemřeli na následky chřipky tři lidé. Chřipková epidemie si tak v regionu letos vyžádala už...

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Je blíže operačním sálům

pátek, 22. února 2019, 14:06

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Najdeme v něm 42 lůžek pro malé pacienty a jejich případný doprovod. Součástí nového...

Strakonická nemocnice od středy zakazuje návštěvy

pondělí, 18. února 2019, 11:07

Nemocnost na Strakonicku rapidně vzrostla. Vedení nemocnice proto od středy 20. února zakazuje návštěvy.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.