Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji zemřel na následky chřipky další muž

 
pátek, 1. března 2019, 17:32

V Jihočeském kraji zemřel tento týden na následky chřipky starší muž. Jde o desátou letošní oběť chřipkové epidemie v regionu. Počet pacientů s chřipkovými onemocněními v Jihočeském kraji v posledním týdnu nepatrně klesnul. Momentálně připadá 1522 případů na 100 tisíc obyvatel. V regionu tak už měsíc trvá chřipková epidemie.

„V tomto týdnu jsme zaznamenali čtyři klinicky závažné případy chřipky u pacientů hospitalizovaných v nemocnicích na anesteziologicko-resuscitačním oddělní nebo na jednotce intenzivní péče," uvedla Gabriela Žampachová z českobudějovické hygienické stanice. Všichni tito pacienti podle ní trpí rizikovými faktory jako obezita, obstrukční plicní onemocnění v důsledku kouření nebo ischemická choroba srdeční. „Klinicky závažný případ chřipkou s úmrtím byl komplikován akutním respiračním selháním," uvedla.

Nejvyšší nemocnost evidují hygienici na Českobudějovicku, kde připadá 1661 pacientů na 100 tisíc obyvatel. Nejzasaženější skupinou v kraji zůstávají děti do pěti let. V tomto věku jich marodí s chřipkovými onemocněními 4519 ze 100 tisíc.

Kvůli chřipkovým onemocněním nesmí návštěvy do nemocnic v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci. Stejné nařízení platilo i v táborské nemocnici, ale ode dneška už tam lidé smí navštěvovat pacienty.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Troška plazmy, čtyřicet minut pohody a lízátko 

pondělí, 25. února 2019, 17:03

Každý máme šanci pomáhat. Stačí se jen rozhodnout. Stejně jako to udělala i Eva Čejková Vašková, která si vybrala darovat plazmu....

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidé

pátek, 22. února 2019, 16:43

V Jihočeském kraji v tomto týdnu zemřeli na následky chřipky tři lidé. Chřipková epidemie si tak v regionu letos vyžádala už...

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Je blíže operačním sálům

pátek, 22. února 2019, 14:06

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Najdeme v něm 42 lůžek pro malé pacienty a jejich případný doprovod. Součástí nového...

Strakonická nemocnice od středy zakazuje návštěvy

pondělí, 18. února 2019, 11:07

Nemocnost na Strakonicku rapidně vzrostla. Vedení nemocnice proto od středy 20. února zakazuje návštěvy.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.