Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidé

 
pátek, 22. února 2019, 16:43

V Jihočeském kraji v tomto týdnu zemřeli na následky chřipky tři lidé. Chřipková epidemie si tak v regionu letos vyžádala už devět obětí. Počet pacientů s chřipkovými onemocněními v Jihočeském kraji za poslední týden nepatrně vzrostl. Nyní připadá 1550 nemocných na 100.000 lidí, což je o 1,2 procenta více než před týdnem. V kraji tak pokračuje chřipková epidemie.

"Zaznamenali jsme v tomto týdnu šest klinicky závažných případů chřipky u pacientů hospitalizovaných v nemocnicích na anesteziologicko-resuscitačním oddělní nebo na jednotce intenzivní péče. U všech postižených osob byly rizikové faktory jako chronické postižení plic, srdce, diabetes mellitus, obezita, či onemocnění ledvin. Klinicky závažné případy s chřipkou s úmrtím byly komplikovány pneumonií, případně respirační nedostatečností," řekla Gabriela Žampachová z českobudějovické hygienické stanice.

Nejvyšší poměr nemocných připadá na Strakonicko, Táborsko, Českobudějovicko a Prachaticko. Nejvýraznější pokles zaznamenali za poslední týden na Českokrumlovsku.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Je blíže operačním sálům

pátek, 22. února 2019, 14:06

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Najdeme v něm 42 lůžek pro malé pacienty a jejich případný doprovod. Součástí nového...

Strakonická nemocnice od středy zakazuje návštěvy

pondělí, 18. února 2019, 11:07

Nemocnost na Strakonicku rapidně vzrostla. Vedení nemocnice proto od středy 20. února zakazuje návštěvy.

Na Strakonicku stoupla nemocnost o třicet procent, hlášena jsou tři...

pátek, 15. února 2019, 17:26

Nemocnost v Jihočeském kraji opět o něco stoupla. Zatímco minulý týden to vypadalo, že je chřipková „sezona“ za námi, tento týden...

Strakonická nemocnice doporučuje omezit návštěvy u pacientů

středa, 13. února 2019, 09:04

Vzhledem k rostoucímu počtu respiračních onemocnění ve strakonickém regionu žádá Nemocnice Strakonice příbuzné hospitalizovaných...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.