Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidé

 
pátek, 22. února 2019, 16:43

V Jihočeském kraji v tomto týdnu zemřeli na následky chřipky tři lidé. Chřipková epidemie si tak v regionu letos vyžádala už devět obětí. Počet pacientů s chřipkovými onemocněními v Jihočeském kraji za poslední týden nepatrně vzrostl. Nyní připadá 1550 nemocných na 100.000 lidí, což je o 1,2 procenta více než před týdnem. V kraji tak pokračuje chřipková epidemie.

"Zaznamenali jsme v tomto týdnu šest klinicky závažných případů chřipky u pacientů hospitalizovaných v nemocnicích na anesteziologicko-resuscitačním oddělní nebo na jednotce intenzivní péče. U všech postižených osob byly rizikové faktory jako chronické postižení plic, srdce, diabetes mellitus, obezita, či onemocnění ledvin. Klinicky závažné případy s chřipkou s úmrtím byly komplikovány pneumonií, případně respirační nedostatečností," řekla Gabriela Žampachová z českobudějovické hygienické stanice.

Nejvyšší poměr nemocných připadá na Strakonicko, Táborsko, Českobudějovicko a Prachaticko. Nejvýraznější pokles zaznamenali za poslední týden na Českokrumlovsku.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Je blíže operačním sálům

pátek, 22. února 2019, 14:06

Táborská nemocnice má nové dětské oddělení. Najdeme v něm 42 lůžek pro malé pacienty a jejich případný doprovod. Součástí nového...

Strakonická nemocnice od středy zakazuje návštěvy

pondělí, 18. února 2019, 11:07

Nemocnost na Strakonicku rapidně vzrostla. Vedení nemocnice proto od středy 20. února zakazuje návštěvy.

Na Strakonicku stoupla nemocnost o třicet procent, hlášena jsou tři...

pátek, 15. února 2019, 17:26

Nemocnost v Jihočeském kraji opět o něco stoupla. Zatímco minulý týden to vypadalo, že je chřipková „sezona“ za námi, tento týden...

Strakonická nemocnice doporučuje omezit návštěvy u pacientů

středa, 13. února 2019, 09:04

Vzhledem k rostoucímu počtu respiračních onemocnění ve strakonickém regionu žádá Nemocnice Strakonice příbuzné hospitalizovaných...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.