Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Funkční trénink je správná cesta ke komplexnosti, vysvětluje trenér Lukáš Pomije

 
úterý, 9. října 2018, 17:11

Vlivem dnešní doby, kdy většina lidí vysedává u počítačů, v autě, nebo obojí dohromady, dochází ke zdravotním problémům vycházejících z oslabení, přetížení nebo zkrácených svalových skupin. Dlouhodobě nám pak toto jednostranné přetěžování vytváří svalové dysbalance, které vedou ke zdravotním komplikacím. Řešením může být funkční trénink.

„Teprve s komplikacemi si většina lidí uvědomí, že by se asi měla více hýbat. Začnou chodit na golf, tenis nebo i do posilovny a zvedat těžké váhy v domnění, že dělají něco pro své tělo. Jenže v tu chvíli začnou přicházet další problémy, tentokrát se zády, koleny, rameny,“ vysvětluje osobní trenér Lukáš Pomije, který působí v budějckém Sportcentru Delfín. 

Vše chce svůj čas a posloupnost. „Nejprve je potřeba tělo připravit na danou sportovní zátěž. Naše tělo je totiž závislé na fungování jednotlivých jeho segmentů, ale přitom musí pracovat jako celek, není tedy dobré přetěžovat pouze některé části,“ pokračuje.

Jednou z metod, jak tělo připravit, je funkční trénink. Co to vlastně funkční trénink je? „Jde o cvičení, při kterém se učíte ovládat svoje tělo ve všech polohách a rovinách. Toto cvičení vychází z našich každodenních pohybů a vychází ze základů fyzioterapie, kdy terapeuti vytvořili soustavy cviků, které napodobovali naši činnost v domácnosti, v zaměstnání nebo při našich koníčcích. Základem je využití našeho vlastního těla místo zátěže,“ říká Pomije. K tréninku podle něj mohou lidé využít i další pomůcky jsou kettlebelly, TRX, BOSU, expandery, balanční plochy, bagy a jiné.

Termín Funkční trénink se podle něj stal bohužel určitou frází, kterou nabízí prakticky každé fitness nebo gym. „Je to ostatně jako se vším, co je trendy, stačí si zkusit zadat spojení „funkční trénink“ do Googlu a budete koukat, kolik výsledků a zaručených tipů na tento trénink naleznete. Prostě všude se trénuje „funkčně“, ale z osobní více než desetileté zkušenosti osobního trenéra a fyzioterapeuta, vám mohu říci, že tomu bohužel tak není,“ upozorňuje.

Ve Sportcentru Delfín si můžete takovou funkční zónu vyzkoušet. Tým osobních trenérů a fyzioterapeutů je připravený udělat klientům kompletní vstupní diagnostiku a vytvořit tréninkový plán na míru. „Naše sálové lekce v Delfínu, které jsou vedené instruktorem, se týkají právě funkčnosti těla. Ať už je to Kinesis, TRX, Flowin, kruhový, funkční nebo fyzio trénink, TRX & kettlebells, tak jsou tyto lekce vedeny vždy pouze v malých skupinách tak, aby instruktor zajistil maximální kontrolu a kvalitu provedení daných cviků,“ vysvětluje trenér.

Sportcentrum Delfín klade velký důraz na kvalitu, a to jak prostředí, vybavení, tak především trenérů. O tom, co doopravdy znamená funkční trénink se můžete přijít do fitness centra přesvědčit. První návštěva Delfína je totiž zdarma.

PR text
 


 

Kam dál?

Basketbal bez nohou a kroků? I to se dá. Na vozíku. Sport, který dává...

pátek, 5. října 2018, 10:38

Basketbal na vozíku, jehož pravidla se od běžného basketbalu téměř neliší, ale při kterém není slyšet pískání bot při kontaktu s...

Jihočeským hasičům to při korejských světových hrách cinklo. A hned...

středa, 26. září 2018, 07:46

Dva jihočeští profesionální hasiči – Michal Brousil a David Kubiš – se zúčastnili třináctých Světových hasičských her, které se...

Českobudějovická křižovatka ulic Boženy Němcové a Mánesovy třídy by...

středa, 26. září 2018, 06:35

Systému, který umožní sanitkám se zapnutým majákem prioritní průjezd křižovatkou, by se mohli dočkat záchranáři na frekventované...

VIDEO: Budějčtí strážníci převálcovali ochranku prezidenta. Zvítězili...

úterý, 25. září 2018, 19:01

Místo policejních uniforem oblékli sportovní oblečení a vrhli se do posilovny. Českobudějovičtí strážnici se zapojili do prvního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

SPD podle vnitra není extremistická, vybírá si ale podobná témata

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury není podle definice ministerstva vnitra extremistický subjekt, vybírá si ale podobná témata jako pravicoví extremisté. Hnutí také dokázalo tradiční pravicově extremistické subjekty upozadit. Uvádí to výroční zpráva ministerstva vnitra o extremismu za rok 2017. Materiál projednala Bezpečnostní rada státu, čeká na schválení vládou. Média dříve informovala, že projednávání materiálu zdržovaly výhrady Pražského hradu,kterému údajně vadily zmínky o SPD v dokumentu.

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.

Internetoví obchodníci zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy

Internetoví obchodníci v Evropě zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy, které přitom vstoupí v platnost již za tři čtvrtě roku. Ukazuje to průzkum společnosti Mastercard zahrnující přes 300 on-line prodejců ze 17 zemí . Přísnější ověřování totožnosti zákazníků stanovené evropskou směrnicí o platebních službách PSD2 začne platit v září 2019.