Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Funkční trénink je správná cesta ke komplexnosti, vysvětluje trenér Lukáš Pomije

 
úterý, 9. října 2018, 17:11

Vlivem dnešní doby, kdy většina lidí vysedává u počítačů, v autě, nebo obojí dohromady, dochází ke zdravotním problémům vycházejících z oslabení, přetížení nebo zkrácených svalových skupin. Dlouhodobě nám pak toto jednostranné přetěžování vytváří svalové dysbalance, které vedou ke zdravotním komplikacím. Řešením může být funkční trénink.

„Teprve s komplikacemi si většina lidí uvědomí, že by se asi měla více hýbat. Začnou chodit na golf, tenis nebo i do posilovny a zvedat těžké váhy v domnění, že dělají něco pro své tělo. Jenže v tu chvíli začnou přicházet další problémy, tentokrát se zády, koleny, rameny,“ vysvětluje osobní trenér Lukáš Pomije, který působí v budějckém Sportcentru Delfín. 

Vše chce svůj čas a posloupnost. „Nejprve je potřeba tělo připravit na danou sportovní zátěž. Naše tělo je totiž závislé na fungování jednotlivých jeho segmentů, ale přitom musí pracovat jako celek, není tedy dobré přetěžovat pouze některé části,“ pokračuje.

Jednou z metod, jak tělo připravit, je funkční trénink. Co to vlastně funkční trénink je? „Jde o cvičení, při kterém se učíte ovládat svoje tělo ve všech polohách a rovinách. Toto cvičení vychází z našich každodenních pohybů a vychází ze základů fyzioterapie, kdy terapeuti vytvořili soustavy cviků, které napodobovali naši činnost v domácnosti, v zaměstnání nebo při našich koníčcích. Základem je využití našeho vlastního těla místo zátěže,“ říká Pomije. K tréninku podle něj mohou lidé využít i další pomůcky jsou kettlebelly, TRX, BOSU, expandery, balanční plochy, bagy a jiné.

Termín Funkční trénink se podle něj stal bohužel určitou frází, kterou nabízí prakticky každé fitness nebo gym. „Je to ostatně jako se vším, co je trendy, stačí si zkusit zadat spojení „funkční trénink“ do Googlu a budete koukat, kolik výsledků a zaručených tipů na tento trénink naleznete. Prostě všude se trénuje „funkčně“, ale z osobní více než desetileté zkušenosti osobního trenéra a fyzioterapeuta, vám mohu říci, že tomu bohužel tak není,“ upozorňuje.

Ve Sportcentru Delfín si můžete takovou funkční zónu vyzkoušet. Tým osobních trenérů a fyzioterapeutů je připravený udělat klientům kompletní vstupní diagnostiku a vytvořit tréninkový plán na míru. „Naše sálové lekce v Delfínu, které jsou vedené instruktorem, se týkají právě funkčnosti těla. Ať už je to Kinesis, TRX, Flowin, kruhový, funkční nebo fyzio trénink, TRX & kettlebells, tak jsou tyto lekce vedeny vždy pouze v malých skupinách tak, aby instruktor zajistil maximální kontrolu a kvalitu provedení daných cviků,“ vysvětluje trenér.

Sportcentrum Delfín klade velký důraz na kvalitu, a to jak prostředí, vybavení, tak především trenérů. O tom, co doopravdy znamená funkční trénink se můžete přijít do fitness centra přesvědčit. První návštěva Delfína je totiž zdarma.

PR text
 


 

Kam dál?

Basketbal bez nohou a kroků? I to se dá. Na vozíku. Sport, který dává...

pátek, 5. října 2018, 10:38

Basketbal na vozíku, jehož pravidla se od běžného basketbalu téměř neliší, ale při kterém není slyšet pískání bot při kontaktu s...

Jihočeským hasičům to při korejských světových hrách cinklo. A hned...

středa, 26. září 2018, 07:46

Dva jihočeští profesionální hasiči – Michal Brousil a David Kubiš – se zúčastnili třináctých Světových hasičských her, které se...

Českobudějovická křižovatka ulic Boženy Němcové a Mánesovy třídy by...

středa, 26. září 2018, 06:35

Systému, který umožní sanitkám se zapnutým majákem prioritní průjezd křižovatkou, by se mohli dočkat záchranáři na frekventované...

VIDEO: Budějčtí strážníci převálcovali ochranku prezidenta. Zvítězili...

úterý, 25. září 2018, 19:01

Místo policejních uniforem oblékli sportovní oblečení a vrhli se do posilovny. Českobudějovičtí strážnici se zapojili do prvního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.