Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Funkční trénink je správná cesta ke komplexnosti, vysvětluje trenér Lukáš Pomije

 
úterý, 9. října 2018, 17:11

Vlivem dnešní doby, kdy většina lidí vysedává u počítačů, v autě, nebo obojí dohromady, dochází ke zdravotním problémům vycházejících z oslabení, přetížení nebo zkrácených svalových skupin. Dlouhodobě nám pak toto jednostranné přetěžování vytváří svalové dysbalance, které vedou ke zdravotním komplikacím. Řešením může být funkční trénink.

„Teprve s komplikacemi si většina lidí uvědomí, že by se asi měla více hýbat. Začnou chodit na golf, tenis nebo i do posilovny a zvedat těžké váhy v domnění, že dělají něco pro své tělo. Jenže v tu chvíli začnou přicházet další problémy, tentokrát se zády, koleny, rameny,“ vysvětluje osobní trenér Lukáš Pomije, který působí v budějckém Sportcentru Delfín. 

Vše chce svůj čas a posloupnost. „Nejprve je potřeba tělo připravit na danou sportovní zátěž. Naše tělo je totiž závislé na fungování jednotlivých jeho segmentů, ale přitom musí pracovat jako celek, není tedy dobré přetěžovat pouze některé části,“ pokračuje.

Jednou z metod, jak tělo připravit, je funkční trénink. Co to vlastně funkční trénink je? „Jde o cvičení, při kterém se učíte ovládat svoje tělo ve všech polohách a rovinách. Toto cvičení vychází z našich každodenních pohybů a vychází ze základů fyzioterapie, kdy terapeuti vytvořili soustavy cviků, které napodobovali naši činnost v domácnosti, v zaměstnání nebo při našich koníčcích. Základem je využití našeho vlastního těla místo zátěže,“ říká Pomije. K tréninku podle něj mohou lidé využít i další pomůcky jsou kettlebelly, TRX, BOSU, expandery, balanční plochy, bagy a jiné.

Termín Funkční trénink se podle něj stal bohužel určitou frází, kterou nabízí prakticky každé fitness nebo gym. „Je to ostatně jako se vším, co je trendy, stačí si zkusit zadat spojení „funkční trénink“ do Googlu a budete koukat, kolik výsledků a zaručených tipů na tento trénink naleznete. Prostě všude se trénuje „funkčně“, ale z osobní více než desetileté zkušenosti osobního trenéra a fyzioterapeuta, vám mohu říci, že tomu bohužel tak není,“ upozorňuje.

Ve Sportcentru Delfín si můžete takovou funkční zónu vyzkoušet. Tým osobních trenérů a fyzioterapeutů je připravený udělat klientům kompletní vstupní diagnostiku a vytvořit tréninkový plán na míru. „Naše sálové lekce v Delfínu, které jsou vedené instruktorem, se týkají právě funkčnosti těla. Ať už je to Kinesis, TRX, Flowin, kruhový, funkční nebo fyzio trénink, TRX & kettlebells, tak jsou tyto lekce vedeny vždy pouze v malých skupinách tak, aby instruktor zajistil maximální kontrolu a kvalitu provedení daných cviků,“ vysvětluje trenér.

Sportcentrum Delfín klade velký důraz na kvalitu, a to jak prostředí, vybavení, tak především trenérů. O tom, co doopravdy znamená funkční trénink se můžete přijít do fitness centra přesvědčit. První návštěva Delfína je totiž zdarma.

 


 

Kam dál?

Střední zdravotnická škola Tábor zvítězila ve čtvrtém ročníku...

pondělí, 8. října 2018, 14:41

O uplynulém víkendu se ve strakonické nemocnici uskutečnil čtvrtý ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička roku 2018....

Problematika somatotypů poměrně úzce souvisí také s výživou, říká...

čtvrtek, 4. října 2018, 16:17

Chcete hubnout či nabírat svalovou hmotu. Začali jste proto pravidelně posilovat, navštěvujete sálové lekce, chodíte běhat, a...

Budějcká nemocnice zveřejnila nové propagační video

čtvrtek, 4. října 2018, 14:02

Víc než nemocnice. Žádná prázdná fráze, ale poselství, které je pro nás nesmírně důležité. Těmito slovy začíná nové propagační...

Podle průzkumu třetina Čechů kouří a tři čtvrtiny pijí alkohol. Víc...

čtvrtek, 4. října 2018, 09:14

Třetina Čechů kouří, v průměru přes 53 cigaret týdně, 28 elektronických cigaret nebo 58 zahřívaných cigaret. Na 77 procent lidí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.