Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Funkční trénink je správná cesta ke komplexnosti, vysvětluje trenér Lukáš Pomije

 
úterý, 9. října 2018, 17:11

Vlivem dnešní doby, kdy většina lidí vysedává u počítačů, v autě, nebo obojí dohromady, dochází ke zdravotním problémům vycházejících z oslabení, přetížení nebo zkrácených svalových skupin. Dlouhodobě nám pak toto jednostranné přetěžování vytváří svalové dysbalance, které vedou ke zdravotním komplikacím. Řešením může být funkční trénink.

„Teprve s komplikacemi si většina lidí uvědomí, že by se asi měla více hýbat. Začnou chodit na golf, tenis nebo i do posilovny a zvedat těžké váhy v domnění, že dělají něco pro své tělo. Jenže v tu chvíli začnou přicházet další problémy, tentokrát se zády, koleny, rameny,“ vysvětluje osobní trenér Lukáš Pomije, který působí v budějckém Sportcentru Delfín. 

Vše chce svůj čas a posloupnost. „Nejprve je potřeba tělo připravit na danou sportovní zátěž. Naše tělo je totiž závislé na fungování jednotlivých jeho segmentů, ale přitom musí pracovat jako celek, není tedy dobré přetěžovat pouze některé části,“ pokračuje.

Jednou z metod, jak tělo připravit, je funkční trénink. Co to vlastně funkční trénink je? „Jde o cvičení, při kterém se učíte ovládat svoje tělo ve všech polohách a rovinách. Toto cvičení vychází z našich každodenních pohybů a vychází ze základů fyzioterapie, kdy terapeuti vytvořili soustavy cviků, které napodobovali naši činnost v domácnosti, v zaměstnání nebo při našich koníčcích. Základem je využití našeho vlastního těla místo zátěže,“ říká Pomije. K tréninku podle něj mohou lidé využít i další pomůcky jsou kettlebelly, TRX, BOSU, expandery, balanční plochy, bagy a jiné.

Termín Funkční trénink se podle něj stal bohužel určitou frází, kterou nabízí prakticky každé fitness nebo gym. „Je to ostatně jako se vším, co je trendy, stačí si zkusit zadat spojení „funkční trénink“ do Googlu a budete koukat, kolik výsledků a zaručených tipů na tento trénink naleznete. Prostě všude se trénuje „funkčně“, ale z osobní více než desetileté zkušenosti osobního trenéra a fyzioterapeuta, vám mohu říci, že tomu bohužel tak není,“ upozorňuje.

Ve Sportcentru Delfín si můžete takovou funkční zónu vyzkoušet. Tým osobních trenérů a fyzioterapeutů je připravený udělat klientům kompletní vstupní diagnostiku a vytvořit tréninkový plán na míru. „Naše sálové lekce v Delfínu, které jsou vedené instruktorem, se týkají právě funkčnosti těla. Ať už je to Kinesis, TRX, Flowin, kruhový, funkční nebo fyzio trénink, TRX & kettlebells, tak jsou tyto lekce vedeny vždy pouze v malých skupinách tak, aby instruktor zajistil maximální kontrolu a kvalitu provedení daných cviků,“ vysvětluje trenér.

Sportcentrum Delfín klade velký důraz na kvalitu, a to jak prostředí, vybavení, tak především trenérů. O tom, co doopravdy znamená funkční trénink se můžete přijít do fitness centra přesvědčit. První návštěva Delfína je totiž zdarma.

PR text
 


 

Kam dál?

Basketbal bez nohou a kroků? I to se dá. Na vozíku. Sport, který dává...

pátek, 5. října 2018, 10:38

Basketbal na vozíku, jehož pravidla se od běžného basketbalu téměř neliší, ale při kterém není slyšet pískání bot při kontaktu s...

Jihočeským hasičům to při korejských světových hrách cinklo. A hned...

středa, 26. září 2018, 07:46

Dva jihočeští profesionální hasiči – Michal Brousil a David Kubiš – se zúčastnili třináctých Světových hasičských her, které se...

Českobudějovická křižovatka ulic Boženy Němcové a Mánesovy třídy by...

středa, 26. září 2018, 06:35

Systému, který umožní sanitkám se zapnutým majákem prioritní průjezd křižovatkou, by se mohli dočkat záchranáři na frekventované...

VIDEO: Budějčtí strážníci převálcovali ochranku prezidenta. Zvítězili...

úterý, 25. září 2018, 19:01

Místo policejních uniforem oblékli sportovní oblečení a vrhli se do posilovny. Českobudějovičtí strážnici se zapojili do prvního...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dvaatřicetiletý muž z Budějc už nechtěl...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Je sečteno. Volby do Senátu Parlamentu České...

  • Lékařský dům Géčko nabídne ordinace pro...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa Ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina hlasujících chce, aby se tato zvířata v cirkusech neobjevovala.

Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka u motorky je jen prodávání masa, říká mladý fotograf

Nahé ženy jsou u nás foceny buď narvané v latexu u nějaké mašiny, nebo dokonale vyretušované, a to je škoda, říká mladý fotograf David Weinhauer. Už několik let se živí jako fotograf ženských aktů. Na první pohled dokonale uhlazené fotky nahých žen byste ale v jeho portfoliu hledali marně.

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

 
 
-->
-->