Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice Strakonice má nový spirometr. Za finanční dar ho zakoupila pro dětské oddělení

 
sobota, 16. září 2017, 17:15

Finanční dar ve výši sto tisíc korun získala Nemocnice Strakonice od společnosti Swiss Life Select. Převzala si ho prostřednictvím nadace Naděje dětem.

„Částka byla určena pro dětské oddělení. Zakoupili jsme za ni nový spirometr pro vyšetřování dětí s respiračními obtížemi, především astmatiků,“ informuje ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Strakonická nemocnice má aktuálně ještě jeden důvod k radosti. Převzala ekonomický certifikát AAA v rámci hodnocení Czech Stability Award. „Již třetím rokem za sebou jsme se zařadili mezi nejstabilnější firmy v České republice,“ zdůrazňuje Tomáš Fiala.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ

Kam dál?

V Alzheimer centru a v Senior domě v Českých Budějovicích hořelo....

sobota, 16. září 2017, 16:00

Červený kohout pohltil kuchyňku bytového komplexu. Z oken a dveří se valí dým. Bleskurychle jsou na místě hasiči, kteří se snaží...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 16. září 2017, 14:43

V našem seriálu jsme již psali o Linecké bráně, tentokrát se zaměříme na Pražskou bránu. Každý Budějčák ví, že tato brána byla...

Strakonice plánují výstavbu nové školky. Náklady by se měly vyšplhat...

sobota, 16. září 2017, 12:10

Strakonice plánují stavbu nové mateřské školky pro dvě stě padesát dětí. Stát by měla v lokalitě Jezárky a odhadem se náklady...

Prachatický psovod Jaroslav Čejka a jeho parťák Chasan patří mezi...

pátek, 15. září 2017, 07:11

Parádního úspěchu dosáhl prachatický policejní psovod Jaroslav Čejka se svým německým ovčákem Chasanem. Tato dvojice z jihu Čech...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.