Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Chřipka je na ústupu. Nemocných v jižních Čechách ubývá a špitály postupně ruší zákazy návštěv

 
pátek, 17. února 2017, 14:50

V Jihočeském kraji chřipková epidemie doznívá, momentálně je ve stádiu zvýšeného výskytu. Počet akutních respiračních onemocnění totiž v jižních Čechách za poslední týden zase poklesl, a to výrazněji. Hygienici evidují 1510 případů na sto tisíc obyvatel. Je to o deset procent méně než o týden dříve.

Počet případů je nižší ve všech věkových skupinách. Nejvyšší nemocnost zůstává u malých dětí ve věku do pěti let. V této věkové kategorii připadá 4523 případů na sto tisíc dětí. Naopak nejmenší nemocnost hygienici evidují u seniorů nad 60 let. Tam se objevuje 570 případů na sto tisíc obyvatel.

„Poklesl i počet chřipce podobných onemocnění a to na 128 případů na sto tisíc obyvatel. Ve srovnání s minulým týdnem je pokles už velmi výrazný, o 25 procent,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Výskyt akutních respiračních onemocnění v posledním týdnu poklesl ve všech okresech Jihočeského kraje. Nejvíce nemocných je na Prachaticku, kde je v současnosti 1759 případů na sto tisíc obyvatel. Marodí se také hodně ještě na Českokrumlovsku.

Podle hygieniků se dá očekávat, že podobná tendence bude pokračovat i v následujícím týdnu. Situace je příznivá, ale chřipkový virus ještě koluje, takže stále doporučujeme obezřetnost. Nemocní, by se měli vyvarovat kontaktu především se staršími lidmi," řekla ředitelka epidemického odboru KHS Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Kvůli chřipce v minulosti nemocnice i domovy pro seniory zakázaly návštěvy. Vzhledem k příznivému vývoji nemocnosti jsou zákazy návštěv ale postupně rušeny.

Od pondělí 20 února přestane zákaz návštěv platit v Nemocnici České Budějovice a ve strakonické nemocniciNemocnice Strakonice zákaz návštěv vyhlásila 12. ledna a českobudějovická se návštěvám uzavřela hned s příchodem nového roku, 1. ledna. „Jen pro srovnání, v minulém roce omezení návštěv kvůli vysoké nemocnosti trvalo v českobudějovické nemocnici od 8. února do 18. března, v roce 2015 od 26. ledna do 3. března," podotkla mluvčí Nemocnice České Budějovice Iva Nováková. 

„Od 10. února je zrušen zákaz návštěv v Nemocnici Tábor, od 15. února v Nemocnice Český Krumlov. K pátku 17. února ještě trvá zákaz návštěv v nemocnicích v Jindřichově Hradci a ve Volyni. Postupně bude rušen zákaz návštěv i v dalších zařízeních,“ upřesnila Luňáčková.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

  • Mladíci si v noci na českobudějovickém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Krajem mého srdce jsou jižní Čechy. Tady se dá prožít ta nejlepší letní dovolená i výlet s dětmi

pátek, 17. února 2017, 12:36

Jihočeský kraj se stal absolutním vítězem V. ročníku ankety Kraj mého srdce. Anketa zmapovala preference obyvatel České...

KAM ZA SPORTEM: Láká duel volejbalistů s Karlovarskem

pátek, 17. února 2017, 09:38

Ve sportovní nabídce na víkend 18. a 19. února je příprava fotbalistů Dynama České Budějovice i šlágr volejbalové...

POČASÍ S ALEŠEM: Nádherné slunečné dny vystřídá zatažená obloha a občasný déšť

pátek, 17. února 2017, 07:07

Přes naše území k východu bude přecházet studená fronta. Ta prudce změní počasí i v jižních Čechách. A jak v pátek...