Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nejlepší sestřičky studují na Jihočeské univerzitě

 
pondělí, 3. října 2016, 17:13

Nejlepší budoucí zdravotní sestry studují na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ukázaly to výsledky soutěže s názvem Jihočeská sestřička 2016, která se konala během uplynulého víkendu v českokrumlovské nemocnici. Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti tu změřilo šedesát budoucích zdravotních sester ze škol v Jihočeském kraji.

Studentky středních zdravotních škol, vyšších odborných škol i vysoké školy se utkaly ve dvanácti disciplínách. Musely například provést bandáž nohy figuranta, upravit lůžko pacienta, odebrat krev, naměřit EKG, převázat ránu, resuscitovat figuranta nebo zavést kanylu. Dále změřily své síly ve slalomu, ale také odpovídaly na otázky spojené s teoretickými znalostmi. 

„Na prvním místě se umístil a titul Jihočeská sestřička 2016 získal tým Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve složení Karolina Švečová, Michaela Tušlová, Anna Vodičková a Iveta Příplatová. Na 2. místě skončil tým Střední zdravotnické školy Jindřichův Hradec, který byl zároveň nejúspěšnějším týmem středních škol, ve složení Žaneta Dědičová, Štěpán Kubů, Alena Lojdová, Kateřina Vránová. Třetí místo patří týmu Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Českých Budějovicích, za který soutěžily Tereza Šebestová, Jiřina Halámková, Ellen Adamcová a Kateřina Horková,“ řekl ředitel Nemocnice Prachatice a  gestor soutěže Michal Čarvaš.

Soutěž Jihočeská sestřička uspořádaly Jihočeské nemocnice ve spolupráci s Jihočeským krajem a Nemocnicí Český Krumlov už podruhé. Vloni, kdy také zvítězil tým z Jihočeské univerzity, se konala v prachatické nemocnici.

„Cílem akce bylo mimo jiné ukázat studentkám, jejich pedagogům i veřejnosti, že i menší nemocnice může nabídnout zajímavé pracovní uplatnění. V Jihočeském kraji sestřičky potřebujeme a jsme rádi, když si mohou své znalosti otestovat v reálném prostředí,“ doplnila první náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská, která společně s hejtmanem Jiřím Zimolou převzala záštitu nad akcí. 

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Rád píšeš? Máš povědomí o Budějcích a okolí? Budějcká Drbna hledá právě tebe!

pondělí, 3. října 2016, 16:24

Neustále rostu, a tak je třeba rozšiřovat můj tým! Tentokrát se začínám poohlížet po vhodném redaktorovi, který má...

Horký podzim 1938 v jihočeském pohraničí – 3. část

pondělí, 3. října 2016, 15:39

Pro obranu velmi dlouhých státních hranic s Německem, Polskem, Rakouskem a Maďarskem nemohla mít ČSR nikdy dostatečný...

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2016 letos převzalo 21 podnikatelů

sobota, 1. října 2016, 10:47

Celkem 21 nejférovějších podnikatelů regionu v pondělí obdrželo z rukou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly titul...