Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdraví

Sobotní Fit Day: Jaro je tady, skoncujte s velikostí XXL

čtvrtek, 12. dubna 2012, 12:31Zdraví
 

Možná recept na jarní únavu, možná inspiraci na využití volného času a určitě hodně námětů, jak si zlepšit kondici. To vše najdou návštěvníci akce, která se bude konat v sobotu 14. dubna v Nákupním centru Géčko.

 

Českobudějovičtí lékaři úspěšně léčí poruchy spánku

pátek, 6. dubna 2012, 08:26Zdraví
 

Podceňování chrápání může mít vážné následky pro zdravotní stav, varují lékaři. Chrápání může být signálem, že člověk trpí syndromem spánkové apnoe, jejímž důsledkem je vysoký krevní tlak a vyšší riziko vzniku cévních onemocnění.

 

Budějcká nemocnice poskytuje azyl mladým medikům

sobota, 31. března 2012, 10:26Zdraví
 

Nemocnice České Budějovice rozšiřuje výuku studentů medicínských oborů vysokých škol.

 

Padesátý babybox bude už v dubnu v Budějcích

čtvrtek, 29. března 2012, 19:44Zdraví
 

Ve 49 babyboxech, které dosud existují v České republice, odložily matky do půlky března již 69 dětí. Jak agentuře Mediafax ve čtvrtek řekl jejich zakladatel Ludvík Hess, v pořadí padesátá schránka pro odložené děti bude v Českých Budějovicích.

 

Změna času lidskou psychiku neovlivňuje

pondělí, 26. března 2012, 07:33Zdraví
 

Přechod na letní čas, tedy posun hodinových ručiček o šedesát minut dopředu, nemá podle lékařů žádný vliv na zdravotní stav lidí a ani nijak negativně nepůsobí na jejich psychiku.

 

Budějovice mají jedno z nejlepších kardiocenter v zemi

středa, 7. března 2012, 12:18Zdraví
 

Kardiocentrum českobudějovické nemocnice se z hlediska přístrojové vybavenosti a kvality poskytované medicínské péče řadí mezi tři nejlépe hodnocená specializovaná lékařská pracoviště svého druhu v zemi. Současně je tuzemskou jedničkou v...

 

Budějčtí neurochirurgové mají republikový primát

středa, 29. února 2012, 08:00Zdraví
 

Neurochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice patří mezi přední pracoviště v zemi, která intenzivně rozvíjí program operativní prevence cévní ischemie, tedy takzvaných cévních mozkových příhod neboli mozkové mrtvice.

 

V roce 2011 onemocnělo kvůli své práci 148 Jihočechů

pondělí, 6. února 2012, 13:54Zdraví
 

Celkem 148 Jihočechů onemocnělo v loňském roce v souvislosti s výkonem svého zaměstnání. Vyplývá to z nejčerstvějších údajů Oddělení pracovního lékařství Nemocnice České Budějovice, které je regionálním střediskem hlášení nemocí z povolání a...

 

Operace zadního segmentu oka jsou velmi žádané

pátek, 13. ledna 2012, 10:33Zdraví
 

Lékaři Očního oddělení Nemocnice České Budějovice zaznamenali vloni meziročně zhruba čtyřnásobný zájem o operace na zadním segmentu oka. Tyto náročné zákroky provádí českobudějovičtí oftalmochirurgové jako jediní v celém regionu.

 

Traumatologové očekávají na Silvestra vyšší počet úrazů

čtvrtek, 29. prosince 2011, 10:36Zdraví
 

Lékaři českobudějovického traumacentra, které je jediným vysoce specializovaným pracovištěm svého druhu v jihočeském regionu, určeným pro léčbu polytraumat a těžkých úrazů, očekávají na Silvestra tradičně vyšší počet případů.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet během zápasu Slavie překonal provozní rekord

Český internet v úterý zaznamenal během utkání Ligy mistrů mezi Interem Milán a Slavií provozní rekord. Hlavním uzlem NIX, který propojuje sítě jednotlivých poskytovatelů, protékal v jednu chvíli jeden terrabit dat za sekundu. Uvedl to správce uzlu NIX.CZ.

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.