Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdraví

Nemocnice České Budějovice zve na preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu kůže

středa, 23. května 2018, 12:59ZdravíSpolečnostČeskobudějovicko
 

V terminálu Nemocnice České Budějovice se už zítra, ve čtvrtek 24. května, uskuteční Den zdraví zaměřený na prevenci proti kožním nádorům.

 

Muži ztrácejí zájem o sex, podle urologa se stal zábavou pro chudé

neděle, 20. května 2018, 19:35ZdravíSpolečnostŽivot a styl
 

Muži ztrácejí zájem o sex. Zdá se vám to neuvěřitelné? Přesně tak hovoří výsledky průzkumu. Sex za účelem plození dětí přestává být pro řadu mužů atraktivní. Jsou rozptýleni řadou jiných lákadel, kariérou a honbou za zážitky, které je nestojí...

 

CO VY NA TO? Budějčáci první pomoc poskytnout umí

středa, 16. května 2018, 19:43Kauzy & Témata ZdravíSpolečnostČeskobudějovicko
 

Úterý 15. května bylo celorepublikovým dnem zdravotnické záchranné linky 155. Kromě klasického telefonního čísla mohou lidé v případě nouze využívat také mobilní aplikaci, která je oproti telefonátu mnohem přesněji zaměřitelná. S přivoláním...

 

Nejvíce nakažených klíšťovou encefalitidou bylo v loňském roce opět v Jihočeském kraji

středa, 16. května 2018, 11:45ZdravíSpolečnostZ kraje
 

V loňském roce bylo v jižních Čechách hlášeno 119 případů klíšťové encefalitidy, což je o 80 procent více než v roce 2015. Čísla se ale zvyšují celorepublikově, a to z 351 na 687. Český hydrometeorologický ústav již začal ve spolupráci se Státním...

 

Den linky 155 má připomenout práci operátorů a záchranářů

neděle, 13. května 2018, 16:34ZdravíSpolečnostZ kraje
 

Už podruhé bude letos v České republice 15. květen dnem národní tísňové linky zdravotnické záchranné služby. Cílem je připomenout si důležitou práci, kterou operátoři na lince 155, ale i záchranáři v terénu, denně vykonávají. Na několika...

 

Den zdraví bude v budějcké nemocnici zaměřen na prevenci nádoru tlustého střeva

sobota, 12. května 2018, 16:56ZdravíSpolečnostČeskobudějovicko
 

Nemocnice České Budějovice se připojí k Českému dni proti rakovině. V pondělí 14. května uspořádá Den zdraví zaměřený na prevenci nádoru tlustého střeva.

 

Obrázky pacientů dětského oddělení budějcké nemocnice půjdou na výstavu

pátek, 11. května 2018, 07:59ZdravíSpolečnostČeskobudějovicko
 

Výstava obrázku dětí z dětského oddělení budějcké nemocnice bude k vidění v obchodním centru Igy už dnes, v pátek 11. května. Výtvory si budou lidé moct prohlédnout až do 8. června.

 

Český národní registr dárců dřeně eviduje už 80 tisíc lidí. Jubilejní dárce se zapsal v Budějcích

čtvrtek, 10. května 2018, 16:39ZdravíSpolečnostČeskobudějovicko
 

​Počet dárců kostní dřeně roste. Ve čtvrtek 10. května překročil Český národní registr dárců kostní dřeně hranici 80 tisíc. Jubilejním dárcem se v Nemocnici České Budějovice stal Jan Švepeš z Trhových Svinů.

 

Naše práce obnáší víc, než jen počítání opakování, říkají osobní trenéři Přemek a Lukáš

úterý, 8. května 2018, 19:43SportZdravíSpolečnostČeskobudějovicko
 

S osobními trenéry se v poslední době roztrhnul pytel. Se zvyšující se oblíbeností fitness a zdravého životního stylu se není čemu divit. Není ale trenér jako trenér. Co vlastně tato profese obnáší? A dá se jí uživit? O tom jsem si povídala s...

 

Umíte si správně umýt ruce? Otestovat se můžete ve strakonické a táborské nemocnici

sobota, 5. května 2018, 10:03ZdravíStrakonickoTáborsko
 

Celosvětový Den hygieny rukou připadá každý rok na 5. května. K tomuto významnému dni se ve středu 9. května připojí strakonická a táborská nemocnice s osvětovou akcí zaměřenou na správnou hygienu rukou.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.