Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Základky ve městě hlásí, že jsou na děti připravené

 
čtvrtek, 30. srpna 2012, 15:21

Děti a středoškoláci už v těchto dnech počítají zbývající dny letních prázdnin. Zatímco školáci si ještě užívají zbytky volného léta mimo lavice, jejich učitelé a kantoři se pilně připravují na začátek školního roku.

Ve třídách se maluje, umývají se okna, vyměňuje se starý nábytek za nový a podobně. V pondělí totiž všechno začne naostro, začne školní rok 2012/2013.

Budějcká Drbna se proto zeptala ředitelů několika budějckých škol, na co se u nich děti od pondělka mohou těšit. „Kompletně je zateplená fasáda budovy mateřské školy. Také jsme zateplili budovu dílen a vyměnili tu okna. Do konce září se bude dodělávat ještě střecha, ale už za běžného provozu školy,“ vysvětluje ředitel základky v rožnovské ulici Ludvíka Kuby Miroslav Kůs.

„Nový nábytek jsme také nechali dát do učebny fyziky, která je tedy už také opravená. Vše je relativně hotové, můžeme začít,“ doplnil Kůs s tím, že do prvních tříd v pondělí nastoupí 84 dětí. „Oproti loňsku budeme mít o čtyřicet dětí více, tedy 580,“ uzavřel ředitel.

O kus dále, na Základní škole Grünwaldova, se děti mohou těšit například na nové šatny. Ty se ale budou ještě dodělávat, do konce prázdnin předělávka hotova nebude. Nové šatny ale vznikají mimo hlavní školní budovu, takže děti stavbu nemusí při vyučování ani zaregistrovat.

„Na začátek školního roku jsme připraveni, ale ještě dokončujeme přístavbu šaten. Jinak proběhla v některých třídách a na chodbách výměna podlahových krytin. Vybrané třídy se mohou těšit i na interaktivní techniku,“ řekl ředitel základky v Grünwaldově ulici Vladimír Caldr. „Odhaduji, že do čtyřech prvních tříd nastoupí pokaždé dvaadvacet až třiadvacet nových prvňáků,“ zmínil Caldr, bývalý skvělý hokejista budějckého Motoru.

Svůj zvědavý nos Budějcká Drbna pomyslně strčila na Základní školu Máj I, tedy na největším sídlišti ve městě. I tady už jen pedagogický sbor čeká, až to bude od pondělka na třídách a chodbách zase plné dětí.

„Fasáda na budově je skoro hotová, jsme už také zatepleni a vnitřky jsou kompletně hotové. Pak tu máme další interaktivní tabuli, na kterou děti píší speciálním perem anebo ji ovládají přes počítač,“ vysvětlil technologickou novinku ředitel Luboš Staněk.

Drbnička, která chodila do školy v dobách, kdy se křída na zelených a černých tabulích houbou špatně dostávala dolů, by se teď asi ani neuměla na tabuli podepsat. smiley

„Do prvních tříd k nám v pondělí nastoupí přibližně šedesát až sedmdesát dětiček,“ doplnil ředitel ZŠ Máj I, které se vloni také dotkla kauza azbest.

 


 

Kam dál?

Voda zatopila MŠ Čéčova, úklid do začátku září ale stihnou

čtvrtek, 23. srpna 2012, 16:36

V českobudějovické Mateřské škole Čéčova museli ve čtvrtek ráno řešit nepříjemnou havárii vody. Kvůli poruše sociálního zařízení...

VŠTE nabízí maturantům celoživotní vzdělávání

úterý, 21. srpna 2012, 16:14

Středoškoláci, na které složení maturity vyšlo až na září, nemusí lámat hůl nad tím, že se už do vysokoškolských lavic...

Když skauti zvítězí, vylepší webový portál o ekologii

neděle, 12. srpna 2012, 11:22

Již třetím rokem se členové Rodinného skautingu Piškóti z Českých Budějovic zapojili do soutěže o Cenu eko energie, kterou...

Budějcké děti budou mít jarní prázdniny na začátku února

čtvrtek, 9. srpna 2012, 14:30

Organizace nadcházejícího školního roku 2012/2013 pro žáky a studenty z Českobudějovicka zná konečnou podobu. Budějckou Drbnu o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.