Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VŠTE akreditovala nový studijní obor Pozemní stavby

 
úterý, 24. března 2015, 07:39

Studijní nabídka Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích se od konce září, kdy začíná akademický rok 2015/16 rozšíří o nový obor Pozemní stavby v prezenční i kombinované formě studia. V únoru žádost školy schválila Akreditační komise, nyní v březnu její rozhodnutí potvrdilo ministerstvo školství. Uzávěrka přihlášek ke studiu končí 30. dubna.

„Akreditací nového technického oboru jsme učinili další významný krok k naplnění našeho rozvoje v souladu s potřebami Jihočeského kraje. Stavebnictví je tradiční, silnou součástí regionu a tento studijní obor dlouhodobě požadovalo,“ říká docent Marek Vochozka, rektor VŠTE.

Škola má od založení v roce 2006 v bakalářském studijním programu Stavitelství akreditované už dva stavební obory Konstrukce staveb a Stavební management. Zatímco „konstrukce“ zůstanou po akreditaci nového oboru zachované a dál se budou rozvíjet, „management“ se změní ve specializaci právě v rámci oboru Konstrukce staveb.

Nový studijní obor podpořila svým doporučením Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, zastřešující autorizované architekty, inženýry a techniky ve výstavbě. Úspěšné ukončení tohoto oboru tak dává absolventům předpoklady získat její autorizaci. „Stavební zákon ukládá, že autorizace je nutnou podmínkou pro výkon vybraných činností, jejichž výsledek ovlivňuje ochranu veřejných zájmů ve výstavbě,“ vysvětluje rektor.

Jde tedy o významné koncepční rozhodnutí, zapadající do dlouhodobé strategie VŠTE být silnou, regionální, profesně orientovanou technickou vysokou školou, připravující vzdělané odborníků s dobrými předpoklady pro uplatnění na trhu práce.

Napsal Zdeněk Zuntych
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Žáci ze základních a středních škol poznávali, jaké to je na VŠTE

pátek, 13. března 2015, 09:50

Na 120 žáků základních a středních škol ve čtvrtek navštívilo Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích. Na...

Díky dotaci z ROP pracují studenti gymnázia s moderními technologiemi

neděle, 8. března 2015, 13:49

Zcela nové laboratoře biologie a chemie byly v pátek představeny na Gymnáziu Česká v rámci prvního ročníku Noci mladých vědců a...

Nová tradice na obzoru. Studenti Gymnázia Česká připravili první noc...

čtvrtek, 5. března 2015, 15:06

Rok pečlivé přípravy přinese již tento pátek výsledek... Na Gymnáziu Česká se uskuteční vůbec první Noc mladých vědců a umělců,...

Na jazyky není nikdy příliš brzy

úterý, 3. března 2015, 10:51

Zhruba do tří let věku dítěte se podle odborníků všechny jazykové vjemy ukládají do stejné oblasti mozku. V důsledku toho je dítě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.