Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Post ředitele školy obhájilo více než 86 procent přihlášených

 
středa, 13. června 2012, 16:10

Post ředitele krajem zřizovaných škol obhájilo v Jihočeském kraji více než 86 procent přihlášených uchazečů. Agentuře Mediafax to ve středu řekla mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová.

Rada kraje vyhlásila 28. února letošního roku konkurzy na ředitele 82 krajem zřizovaných škol a školských zařízení, ve kterých k 1. lednu 2012 vykonávali činnosti ředitelé nepřetržitě déle než šest let. Učinila tak na základě novely školského zákona, která kvůli poslanci nešťastně přehlasovanému senátnímu návrhu nedávala zřizovatelům jinou možnost. Konkurzní maraton nyní po třech měsících spěje ke svému závěru. U 80 škol je tak již jasné, kdo bude od 1. srpna 2012 jejich ředitelem.

K 81 konkurzům se přihlásilo celkem 137 uchazečů. Ke konkurznímu řízení na školu ve Štítného ulici v Českých Budějovicích se nepřihlásil žádný uchazeč. Konkurz byl vyhlášen znovu a jeho výsledkem by se Rada Jihočeského kraje měla zabývat na schůzi 26. června, když se do opakovaného konkurzu na tuto školu hlásí pět uchazečů. Konkurz se bude opakovat také na ZUŠ Velešín, kde při prvním konkurzu nebyl doporučen komisí ke jmenování žádný vhodný uchazeč. V úterý proto rada konkurz vyhlásila opakovaně.

„Na 47 školách se o post ředitele ucházel pouze jeden adept, ve dvaceti školách byli uchazeči dva, v devíti školách o post ředitele bojovali uchazeči tři, ve dvou případech se konkurzního řízení účastnili čtyři adepti a u tří konkurzů vybírala výběrová komise z pěti kandidátů. Osm současných ředitelů se ke konkurzu nepřihlásilo z důvodu plánovaného odchodu z funkce vzhledem k důchodovému věku a jedna ředitelka se rozhodla svou funkci ukončit,“ řekla Koželuhová.

Přihlášku na konkurz tak podalo 73 současných ředitelů škol a 63 svou pozici ve vedení školy obhájilo a bylo potvrzeno ve funkci. Na 19 školách bude od 1. srpna 2012 funkci ředitele vykonávat nový ředitel. Ze 73 ředitelů, kteří se přihlásili do konkurzního řízení, vykonávalo pracovní místo ředitele déle než 20 let sedm ředitelů, 40 ředitelů zastávalo vedoucí funkci v intervalu 10 až 20 let a zbylých 26 ředitelů vykonávalo tuto práci méně než 10 let.

„Rada kraje akceptovala doporučení výběrové komise u 79 konkurzů, pouze ve dvou případech, na Gymnáziu Český Krumlov a DDM Český Krumlov, přihlédla k názoru odboru školství krajského úřadu, veřejnosti, radnice, učitelského sboru i samotných studentů a jmenovala druhého v pořadí,“ dodala mluvčí Kateřina Koželuhová.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

  • Mladíci si v noci na českobudějovickém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Proti rozhodnutí o nepřijetí dítěte do školky se lze bránit

neděle, 3. června 2012, 10:48

Rozhodování o nepřijetí dítěte do mateřské školy podléhá přezkumu ve správním soudnictví. Takový je závěr Nejvyššího...

Gymnázium už není výsadou těch nejlepších

sobota, 2. června 2012, 18:48

Na většině škol je po maturitách a přijímačkám už také odzvonilo. Budějcká Drbna zjišťovala, o jaké školy a obory je...

Do nové školky se můžou hlásit i zájemci z řad veřejnosti

pondělí, 14. května 2012, 10:46

Je rozhodnuto. V prostorách bývalého K-Centra funguje od května firemní školka energetické společnosti E.ON. Vyplývá to...