Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hráči Jihostroje zase před tabulí, přišli pozdravit školáky

 
pondělí, 3. září 2012, 14:17

Od pondělka začal nový školní rok. Dětem a žákům tak skončily dva bezstarostné měsíce volna a užívání si. Je zase čas usednout do lavic a nad písemky či domácí úkoly. Také v budějcké základce Oskara Nedbala přivítali desítky prvňáčků, kde jim uspořádali na uvítanou velkou akci na dvoře školy.

Jenže Budějcká Drbna sem nepřišla jen za prvňáčky, škola O. Nedbala je totiž partnerskou základkou budějckých volejbalistů z VK Jihostroj. A právě část týmu přišla pozdravit žáky při jejich prvním školním dnu.

Před tabulí se tak znovu po letech objevil Radek Mach, David Juračka, Jakub Novotný a Tomáš Fila. Každý z nich přivítal jinou třídu, která patřila mezi sportovní a volejbalové přípravky.

Volejbalisté rozhodně nebyli žákům neznámí, vždyť většina z nich Jihostroji fandí přímo při zápasech ve sportovní hale a řadu tříd zdobí na nástěnkách novinové výstřižky s úspěchy Jihostroje.

„Já jsem sice byl dobrý student prospěchem, ale měl jsem tragické chování,“ usmíval se diagonální smečař Jakub Novotný, když vcházel do deváté třídy.

„Se školou jsem nikdy problém neměl. Určitě si z prvního školního dne pamatuji více, než kluci,“ usmál se David Juračka, libero mistrovského celku. „Na základku jsem chodil do malé školy v Sezimově Ústí na náměstí. Moje neřesti a problémy přišly spíše až na střední škole. Nebylo jich ale zase tolik, protože kvůli volejbalu na to nemáte tolik času,“ doplnil Juračka.

Jakub Novotný či Radek Mach si dokonce na chvíli osvěžili pocit, jaké to je zase sedět ve školních lavicích. Musím podotknout, že nejvyšší muž v celku, blokař Mach, měl docela problémy, aby se pod lavici na židli vůbec vměstnal. smiley

 


 

Kam dál?

Základky ve městě hlásí, že jsou na děti připravené

čtvrtek, 30. srpna 2012, 15:21

Děti a středoškoláci už v těchto dnech počítají zbývající dny letních prázdnin. Zatímco školáci si ještě užívají zbytky volného...

Voda zatopila MŠ Čéčova, úklid do začátku září ale stihnou

čtvrtek, 23. srpna 2012, 16:36

V českobudějovické Mateřské škole Čéčova museli ve čtvrtek ráno řešit nepříjemnou havárii vody. Kvůli poruše sociálního zařízení...

VŠTE nabízí maturantům celoživotní vzdělávání

úterý, 21. srpna 2012, 16:14

Středoškoláci, na které složení maturity vyšlo až na září, nemusí lámat hůl nad tím, že se už do vysokoškolských lavic...

Když skauti zvítězí, vylepší webový portál o ekologii

neděle, 12. srpna 2012, 11:22

Již třetím rokem se členové Rodinného skautingu Piškóti z Českých Budějovic zapojili do soutěže o Cenu eko energie, kterou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.