Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Garantem vzdělávání Kompetenční akademie se stala Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity

 
pondělí, 20. dubna 2015, 18:18

Již čtyři roky spolupracuje s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích společnost BCF s.r.o., zakladatel unikátní Kompetenční akademie, která se snaží pomáhat firmám k dosažení lepších výsledků. Cestou je komunikace nadřízených s podřízenými, motivace, semknutý kolektiv a hlavně jasný cíl, za kterým celá firma jde. Letos byla spolupráce s Jihočeskou univerzitou posunuta na další úroveň, když se Ekonomická fakulta stala garantem vzdělávání Kompetenční akademie.

„Kompetenční akademie byla shledána univerzitou jako zajímavý vzdělávací nástroj. Každý, kdo akademií projde, dostane certifikát podepsaný i děkanem Ekonomické fakulty,“ uvádí zakladatel Kompetenční akademie Leoš Kubíček.

Lektoři Kompetenční akademie zároveň na Ekonomické fakultě přednášejí. „Ekonomická fakulta byla první fakultou, která začala přemýšlet, jaké jsou nové trendy v řízení firem. Začala nás zvát na přednášky, abychom představili naši alternativu k běžnému poradenskému modelu, který fungoval zhruba do 90. let, ale dnes je již neaktuální,“ zmiňuje Leoš Kubíček.

Podle jeho slov je třeba přistupovat jak k lidem, tak samotným firmám jako k živému systému. „Má to svá pravidla, která poradenské modely mnohdy popírají. Říkají, že stačí nařídit a něco se stane. Příčina, následek... Znamená to ale, že bychom žili ve vakuu. Jsme ovlivňováni spoustou dalších věcí. Záleží na našich dosavadních zážitcích, prožitcích, zkušenostech a postojích. Na tomto základě si každou informaci pro sebe individuálně přeložíme a buď projde jedním uchem dovnitř, druhým ven, nebo se podle ní zařídíme. Bohužel se často stává, že každý člen týmu či firmy si přeloží zadání po svém, pokud je vloženo zvenčí. Naší rolí je, aby směřování a cesta vznikala uvnitř. Říkat, že tady je univerzální návod, který aplikujeme a budeme dosahovat stejných výsledků jako firma přes ulici, je nesmysl. Prostě známé Best practice fungují čím dál méně,“ říká.

Kompetenční akademie pracuje jiným způsobem. Využívá toho, jací lidé firmy tvoří. „Nosným tématem bývá směřování. Pokud nevím, kam jdu, nemám šanci tam dojít. Je překvapující, kolik firem dnes nevím, kam vlastně jde a jak se chtějí na své cestě profilovat. Nedokážou říct, kde chtějí být za pět let, což je samozřejmě špatně,“ podotýká Leoš Kubíček.

O všem, co bylo výše zmíněno, lektoři Kompetenční akademie na univerzitě přednášejí. To však není vše. „Spolupráce se rozšířila o stínování manažerů, stáže ve firmách a dokonce se budeme podílet na dlouhodobém výzkumu. Snažíme se brát studenty do firmy, aby v ní prožili týden, chodili na jednání a zjistili tak, jak to v reálu ve firmách vypadá. Bude k nám nastupovat student na stáž. Dostane zadání, s čím potřebujeme pomoc, a pokud bude mít takové výsledky, jaké předpokládáme, nebude problém ho poté zaměstnat,“ říká Leoš Kubíček.

Oblíbené jsou také speciální přednášky v odpoledních hodinách. Nejbližší z nich se uskuteční 21. dubna od 17 hodin v aule Jihočeské Univerzity (Bobík). Její název zní Naklonujte se, nebo investujte svůj čas. „Je pro všechny studenty, předpokládám, že i pro veřejnost. Zaměřená bude na překvapivé pravdy o efektivním využití času,“ dodal Leoš Kubíček, který přednášku povede.

Co je Kompetenční akademie? Jedná se o akreditovaný tříúrovňový výcvikový systém, který během čtyř jednodenních setkání umožňuje účastníkům získat schopnost aktivního používání doposud nevyužívaných vlastních zdrojů a zdrojů jejich podřízených. Každý ze čtyř výcvikových dnů přinese konkrétní pomoc.Výcvik mohou využít jak pracovníci na nejnižších řídících pozicích, tak i nejvyšší vedení firem. Díky akreditaci je výcvik vhodný i pro vedoucí pracovníky státní správy.

 


 

Kam dál?

Ondřej Brzobohatý vystoupí se svým debutovým albem v Metropolu

pondělí, 20. dubna 2015, 16:03

Oblíbený český hudebník, skladatel a herec Ondřej Brzobohatý přijede už ve středu do Společenského sálu českobudějovického DK...

Českobudějovický Bosch nabízí přímý nástup do dělnických profesí

pondělí, 20. dubna 2015, 14:38

Výrobní závod tak reaguje na plánovaný další nárůst objemu výroby. V jeho rozsáhlém areálu, kde pracuje již přes tři tisíce lidí,...

Před domácími zápasy jsou Jihočeši v lepší pozici, stojí ale proti...

pondělí, 20. dubna 2015, 14:10

Naprosto obdobný průběh má prozatím letošní finále volejbalové UNIQA extraligy mezi VK Dukla Liberec a VK Jihostroj České...

Jihočeský vodárenský svaz mění turbínu malé vodní elektrárny. Ušetří...

pondělí, 20. dubna 2015, 11:26

Na 11,5 milionu korun vyjde rekonstrukce turbíny malé vodní elektrárny, která probíhá v Úpravně vody Plav. Dokončena bude v létě,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.