Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Garantem vzdělávání Kompetenční akademie se stala Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity

 
pondělí, 20. dubna 2015, 18:18

Již čtyři roky spolupracuje s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích společnost BCF s.r.o., zakladatel unikátní Kompetenční akademie, která se snaží pomáhat firmám k dosažení lepších výsledků. Cestou je komunikace nadřízených s podřízenými, motivace, semknutý kolektiv a hlavně jasný cíl, za kterým celá firma jde. Letos byla spolupráce s Jihočeskou univerzitou posunuta na další úroveň, když se Ekonomická fakulta stala garantem vzdělávání Kompetenční akademie.

„Kompetenční akademie byla shledána univerzitou jako zajímavý vzdělávací nástroj. Každý, kdo akademií projde, dostane certifikát podepsaný i děkanem Ekonomické fakulty,“ uvádí zakladatel Kompetenční akademie Leoš Kubíček.

Lektoři Kompetenční akademie zároveň na Ekonomické fakultě přednášejí. „Ekonomická fakulta byla první fakultou, která začala přemýšlet, jaké jsou nové trendy v řízení firem. Začala nás zvát na přednášky, abychom představili naši alternativu k běžnému poradenskému modelu, který fungoval zhruba do 90. let, ale dnes je již neaktuální,“ zmiňuje Leoš Kubíček.

Podle jeho slov je třeba přistupovat jak k lidem, tak samotným firmám jako k živému systému. „Má to svá pravidla, která poradenské modely mnohdy popírají. Říkají, že stačí nařídit a něco se stane. Příčina, následek... Znamená to ale, že bychom žili ve vakuu. Jsme ovlivňováni spoustou dalších věcí. Záleží na našich dosavadních zážitcích, prožitcích, zkušenostech a postojích. Na tomto základě si každou informaci pro sebe individuálně přeložíme a buď projde jedním uchem dovnitř, druhým ven, nebo se podle ní zařídíme. Bohužel se často stává, že každý člen týmu či firmy si přeloží zadání po svém, pokud je vloženo zvenčí. Naší rolí je, aby směřování a cesta vznikala uvnitř. Říkat, že tady je univerzální návod, který aplikujeme a budeme dosahovat stejných výsledků jako firma přes ulici, je nesmysl. Prostě známé Best practice fungují čím dál méně,“ říká.

Kompetenční akademie pracuje jiným způsobem. Využívá toho, jací lidé firmy tvoří. „Nosným tématem bývá směřování. Pokud nevím, kam jdu, nemám šanci tam dojít. Je překvapující, kolik firem dnes nevím, kam vlastně jde a jak se chtějí na své cestě profilovat. Nedokážou říct, kde chtějí být za pět let, což je samozřejmě špatně,“ podotýká Leoš Kubíček.

O všem, co bylo výše zmíněno, lektoři Kompetenční akademie na univerzitě přednášejí. To však není vše. „Spolupráce se rozšířila o stínování manažerů, stáže ve firmách a dokonce se budeme podílet na dlouhodobém výzkumu. Snažíme se brát studenty do firmy, aby v ní prožili týden, chodili na jednání a zjistili tak, jak to v reálu ve firmách vypadá. Bude k nám nastupovat student na stáž. Dostane zadání, s čím potřebujeme pomoc, a pokud bude mít takové výsledky, jaké předpokládáme, nebude problém ho poté zaměstnat,“ říká Leoš Kubíček.

Oblíbené jsou také speciální přednášky v odpoledních hodinách. Nejbližší z nich se uskuteční 21. dubna od 17 hodin v aule Jihočeské Univerzity (Bobík). Její název zní Naklonujte se, nebo investujte svůj čas. „Je pro všechny studenty, předpokládám, že i pro veřejnost. Zaměřená bude na překvapivé pravdy o efektivním využití času,“ dodal Leoš Kubíček, který přednášku povede.

Co je Kompetenční akademie? Jedná se o akreditovaný tříúrovňový výcvikový systém, který během čtyř jednodenních setkání umožňuje účastníkům získat schopnost aktivního používání doposud nevyužívaných vlastních zdrojů a zdrojů jejich podřízených. Každý ze čtyř výcvikových dnů přinese konkrétní pomoc.Výcvik mohou využít jak pracovníci na nejnižších řídících pozicích, tak i nejvyšší vedení firem. Díky akreditaci je výcvik vhodný i pro vedoucí pracovníky státní správy.

 


 

Kam dál?

Zápisy do jeslí: Největší šanci mají pracující rodiče s trvalým...

sobota, 18. dubna 2015, 15:58

Zápisy do budějckých jeslí pomaličku klepou na dveře. Letos se uskuteční v termínu 11. až 13. května a i tentokrát se dá...

Unikátní Centrum studijních pobytů v Českém Krumlově bude dokončeno v...

sobota, 18. dubna 2015, 09:13

Přednáškové sály a ubytovací kapacity pro frekventanty intenzivních studijně rekreačních pobytů z tuzemských i zahraničních...

Významné výročí města neuniká ani dětem na základních školách

pátek, 17. dubna 2015, 16:00

Letošním výročím 750 let města České Budějovice žijí i školy. Na Základní škole Máj 1 si žáci 9. ročníku vymysleli speciální...

O některé školy mají rodiče takový zájem, že svým dětem přepisují...

úterý, 14. dubna 2015, 07:01

Nejvíce dětí za několik posledních let se letos dostavilo k zápisům do 1. tříd v Českých Budějovicích. Když nahlédneme do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.