Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dveře Jihočeské univerzity se otevřely veřejnosti

 
pondělí, 23. ledna 2012, 07:21

Potenciální pedagogy, inženýry a doktory pozvala na návštěvu Jihočeská univerzita. Den otevřených dveří Jihočeské univerzity v pátek 20. ledna byl určen jak letošním maturantům a budoucím zájemcům o studium na vysokých školách, tak i široké veřejnosti. V rámci akce všech osm fakult univerzity připravilo prezentace studijních možností a doprovodné programy.

Studenti středních škol si prohlédli jednotlivé fakulty, posluchárny, odborná pracoviště a laboratoře. Při úvodních prezentacích uchazeči o studium seznámili s úplnou letošní nabídkou studijních oborů a získali informace o podmínkách přijímacího řízení pro akademický rok 2012/2013.

Důležité informace poskytli zájemcům o studium také profesoři a studenti jednotlivých kateder a fakult. Doprovodný program, sestavený z výstav, tematických přednášek a promítání dokumentů představil nejen studijní obory, ale i možnosti uplatnění absolventů po ukončení studia.

Na Zdravotně sociální fakultě návštěvníky zaujala výstava fotografií programu Pět P a výstava fotografií na téma Sociální práce s dětmi v Zambii. Přírodovědecká fakulta nabídla promítání unikátních dokumentů s přírodovědnou tematikou a možnost prohlédnout si chovy afrických rypošů. Ekonomická fakulta připravila prohlídky kampusu Jihočeské univerzity, vedené studenty EF a soutěž Vysokoškolákem na zkoušku. Podle předběžných odhadů navštívily univerzitu celkem čtyři tisícovky zájemců.

Jihočeská univerzita byla založena v roce 1991 a její základ tvořily Pedagogická fakulta a Provozně ekonomická fakulta (dnes Zemědělská fakulta). Zároveň v tomto roce vznikly tři nové fakulty – biologická, teologická a zdravotně sociální.

Napsala Aneta Mikešová

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Budějcký advent nabídne tradici i novinky....

  • Na Písecku byla potvrzena smrtelná...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Zápis budějckých prvňáčků proběhne ve čtvrtek a pátek

pondělí, 16. ledna 2012, 15:30

Zápis do čtrnácti základních škol v Českých Budějovicích zřizovaných městem a do tří jejich součástí se uskuteční ve...

Školáci viděli pouta, samopal i celu předběžného zadržení

neděle, 15. ledna 2012, 11:28

Policejní práce není jen o nahánění všemožných lupičů, vyšetřování vraž a zjišťování příčin dopravních nehod. Jednou za...

Budějovice chtějí letos navýšit kapacitu školek na 3000 dětí

pátek, 13. ledna 2012, 13:45

Další navyšování kapacity školek má letos v úmyslu českobudějovická radnice. Plánovanou výstavbou modulové školky v...