Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké mateřské školy přijmou více předškoláků

 
pondělí, 2. září 2013, 10:00

Přes deset milionů korun investovaly České Budějovice do navýšení kapacity dvou mateřských škol ve městě. Díky mimořádným zápisům najde místo pro svého potomka dalších 81 rodin.

Od září bude navýšena kapacita Mateřské školy Karla Štěcha o 16 míst, což si vyžádalo 1,1 milionu korun z městského rozpočtu. Mimořádný zápis se uskuteční v úterý 10. září od 8 do 11 hodin a od 13 do 16 hodin. Děti zapsané v tomto zápisu nastoupí do školky k 30. září.

Další navýšení o 65 míst v Mateřské škole Kubatova za téměř 9,5 milionů korun se z důvodu nepředpokládaných stavebních komplikací posunulo z října až na polovinu listopadu.

Mimořádný zápis tady bude ve dnech 24. a 25. září, tedy v době, kdy už budou známy výsledky zapsaných dětí z MŠ K. Štěcha. Rodiče si mohou tiskopisy pro oba zápisy stáhnout z webových stránek města.

„Dobrou zprávou je, že rodiče mohou požádat o předání již vyplněného evidenčního listu z MŠ K. Štěcha na MŠ Kubatova v případě, že zvažují podat přihlášky na obě mateřské školy a v MŠ K. Štěcha o toto předání písemně požádají. Ušetří tak jednu cestu k dětskému lékaři a úhradu druhého poplatku za potvrzení evidenčního listu,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

V nové školce bude od září otevřena jedna logopedická třída s kapacitou maximálně 15 dětí. Těmto dětem, které budou přijaty ředitelem školy na žádost rodičů a na základě doporučení speciálně pedagogického centra, bude věnována zvýšená péče ze strany speciálního pedagoga-logopeda.

Foto: MŠ Karla Štěcha

 


 

Kam dál?

Prvňáčky čeká v pondělí velký školní debut

pátek, 30. srpna 2013, 14:52

Start nového školního roku se nezadržitelně blíží. Do čtrnácti budějckých základních škol nastoupí v pondělí 1070 prvňáků, to je...

Do nových jeslí v Čéčově ulici bude docházet 22 dětí

středa, 28. srpna 2013, 13:29

Zcela nové jesle určené pro děti ve věku od dvou do tří let se na začátku září otevřou v budějcké Čéčovce. Ke stávajícím městským...

Letní škola slovanských studií se koná již podvaadvacáté

úterý, 20. srpna 2013, 11:52

Od tohoto pondělí až do 6. září pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity již 22. ročník Letní školy...

Studenti budou mít nové učebny a výtah pro handicapované

pondělí, 19. srpna 2013, 09:00

Nový výtah pro zdravotně handicapované osoby v hlavní sedmipatrové správní a administrativní budově, pro který se budoval průchod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.