Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké mateřské školy přijmou více předškoláků

 
pondělí, 2. září 2013, 10:00

Přes deset milionů korun investovaly České Budějovice do navýšení kapacity dvou mateřských škol ve městě. Díky mimořádným zápisům najde místo pro svého potomka dalších 81 rodin.

Od září bude navýšena kapacita Mateřské školy Karla Štěcha o 16 míst, což si vyžádalo 1,1 milionu korun z městského rozpočtu. Mimořádný zápis se uskuteční v úterý 10. září od 8 do 11 hodin a od 13 do 16 hodin. Děti zapsané v tomto zápisu nastoupí do školky k 30. září.

Další navýšení o 65 míst v Mateřské škole Kubatova za téměř 9,5 milionů korun se z důvodu nepředpokládaných stavebních komplikací posunulo z října až na polovinu listopadu.

Mimořádný zápis tady bude ve dnech 24. a 25. září, tedy v době, kdy už budou známy výsledky zapsaných dětí z MŠ K. Štěcha. Rodiče si mohou tiskopisy pro oba zápisy stáhnout z webových stránek města.

„Dobrou zprávou je, že rodiče mohou požádat o předání již vyplněného evidenčního listu z MŠ K. Štěcha na MŠ Kubatova v případě, že zvažují podat přihlášky na obě mateřské školy a v MŠ K. Štěcha o toto předání písemně požádají. Ušetří tak jednu cestu k dětskému lékaři a úhradu druhého poplatku za potvrzení evidenčního listu,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

V nové školce bude od září otevřena jedna logopedická třída s kapacitou maximálně 15 dětí. Těmto dětem, které budou přijaty ředitelem školy na žádost rodičů a na základě doporučení speciálně pedagogického centra, bude věnována zvýšená péče ze strany speciálního pedagoga-logopeda.

Foto: MŠ Karla Štěcha

 


 

Kam dál?

Prvňáčky čeká v pondělí velký školní debut

pátek, 30. srpna 2013, 14:52

Start nového školního roku se nezadržitelně blíží. Do čtrnácti budějckých základních škol nastoupí v pondělí 1070 prvňáků, to je...

Do nových jeslí v Čéčově ulici bude docházet 22 dětí

středa, 28. srpna 2013, 13:29

Zcela nové jesle určené pro děti ve věku od dvou do tří let se na začátku září otevřou v budějcké Čéčovce. Ke stávajícím městským...

Letní škola slovanských studií se koná již podvaadvacáté

úterý, 20. srpna 2013, 11:52

Od tohoto pondělí až do 6. září pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity již 22. ročník Letní školy...

Studenti budou mít nové učebny a výtah pro handicapované

pondělí, 19. srpna 2013, 09:00

Nový výtah pro zdravotně handicapované osoby v hlavní sedmipatrové správní a administrativní budově, pro který se budoval průchod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.