Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké mateřské školy přijmou více předškoláků

 
pondělí, 2. září 2013, 10:00

Přes deset milionů korun investovaly České Budějovice do navýšení kapacity dvou mateřských škol ve městě. Díky mimořádným zápisům najde místo pro svého potomka dalších 81 rodin.

Od září bude navýšena kapacita Mateřské školy Karla Štěcha o 16 míst, což si vyžádalo 1,1 milionu korun z městského rozpočtu. Mimořádný zápis se uskuteční v úterý 10. září od 8 do 11 hodin a od 13 do 16 hodin. Děti zapsané v tomto zápisu nastoupí do školky k 30. září.

Další navýšení o 65 míst v Mateřské škole Kubatova za téměř 9,5 milionů korun se z důvodu nepředpokládaných stavebních komplikací posunulo z října až na polovinu listopadu.

Mimořádný zápis tady bude ve dnech 24. a 25. září, tedy v době, kdy už budou známy výsledky zapsaných dětí z MŠ K. Štěcha. Rodiče si mohou tiskopisy pro oba zápisy stáhnout z webových stránek města.

„Dobrou zprávou je, že rodiče mohou požádat o předání již vyplněného evidenčního listu z MŠ K. Štěcha na MŠ Kubatova v případě, že zvažují podat přihlášky na obě mateřské školy a v MŠ K. Štěcha o toto předání písemně požádají. Ušetří tak jednu cestu k dětskému lékaři a úhradu druhého poplatku za potvrzení evidenčního listu,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

V nové školce bude od září otevřena jedna logopedická třída s kapacitou maximálně 15 dětí. Těmto dětem, které budou přijaty ředitelem školy na žádost rodičů a na základě doporučení speciálně pedagogického centra, bude věnována zvýšená péče ze strany speciálního pedagoga-logopeda.

Foto: MŠ Karla Štěcha

 


 

Kam dál?

Prvňáčky čeká v pondělí velký školní debut

pátek, 30. srpna 2013, 14:52

Start nového školního roku se nezadržitelně blíží. Do čtrnácti budějckých základních škol nastoupí v pondělí 1070 prvňáků, to je...

Do nových jeslí v Čéčově ulici bude docházet 22 dětí

středa, 28. srpna 2013, 13:29

Zcela nové jesle určené pro děti ve věku od dvou do tří let se na začátku září otevřou v budějcké Čéčovce. Ke stávajícím městským...

Letní škola slovanských studií se koná již podvaadvacáté

úterý, 20. srpna 2013, 11:52

Od tohoto pondělí až do 6. září pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity již 22. ročník Letní školy...

Studenti budou mít nové učebny a výtah pro handicapované

pondělí, 19. srpna 2013, 09:00

Nový výtah pro zdravotně handicapované osoby v hlavní sedmipatrové správní a administrativní budově, pro který se budoval průchod...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dvaatřicetiletý muž z Budějc už nechtěl...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Je sečteno. Volby do Senátu Parlamentu České...

  • Lékařský dům Géčko nabídne ordinace pro...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa Ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina hlasujících chce, aby se tato zvířata v cirkusech neobjevovala.

Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka u motorky je jen prodávání masa, říká mladý fotograf

Nahé ženy jsou u nás foceny buď narvané v latexu u nějaké mašiny, nebo dokonale vyretušované, a to je škoda, říká mladý fotograf David Weinhauer. Už několik let se živí jako fotograf ženských aktů. Na první pohled dokonale uhlazené fotky nahých žen byste ale v jeho portfoliu hledali marně.

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

 
 
-->
-->