Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za fyzikální pokus dostanou tablety

 
pondělí, 26. října 2015, 07:15

Moderní výbavu pro školu nebo tablety pro osobní použití mohou vyhrát žáci základních a středních škol z celé republiky. Atraktivní ceny jsou určeny pro ty, kteří natočí nejlepší fyzikální pokusy. Soutěží Vím proč chce společnost ČEZ představit fyziku jako předmět s praktickým využitím. Tříminutová videa mohou studenti vkládat na www.vimproc.cz do konce března příštího roku.

„Soutěží se v kategoriích základních a středních škol a autoři tří nejlepších experimentů, které vybere odborná porota, získají tablety. Ti úplně nejlepší ve své kategorii pak pomohou svým školám k nové moderní učebně technických předmětů, na niž jim Nadace ČEZ přispěje částkou 200 000 korun,“ láká k účasti Pavel Puff, manažer Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

V rámci on-line hlasování na stránkách vimproc.cz se může do soutěže zapojit i veřejnost. Autoři videa s největším počtem hlasů získají cenu veřejnosti. Odměnou je exkurze do některého z provozů Skupiny ČEZ a vstupenky pro celou třídu do centra světa techniky, např. Techmanie v Plzni nebo IQ parku v Liberci. Aby to měli všichni soutěžící jednodušší a jejich šance na výhru byly vyrovnané, smí pokusy natáčet i v týmu s dalšími dvěma spolužáky, a to i za případné pomoci učitelů.

Do třetího ročníku soutěže zavádí ČEZ i jednu novinku. Tou jsou drobné ceny za nejpopulárnější videa měsíce. Nebudou přitom rozhodovat odborníci, ale opět veřejnost.

Do prvních dvou ročníků se zapojilo přes tisícovku soutěžících. Ti dohromady připravili téměř pět stovek videí. V silné konkurenci se dokázali prosadit i Jihočeši. Hned při premiéře soutěže obsadili studenti Gymnázia J. V. Jirsíka České Budějovice David Štafl (13 let) a Michal Rod (14 let) třetí místo s videem tepelné vodivosti.

Na webové stránky soutěže zavítalo 230 tisíc návštěvníků. Web má nyní 660 aktivních registrovaných uživatelů.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Studenti EDUCAnetu se učili v Anglii

pondělí, 19. října 2015, 14:56

Studentům střední soukromé školy EDUCAnet České Budějovice se hned na začátku roku naskytla vynikající příležitost zdokonalit se...

Školka v nemocnici slaví rok existence a chystá několik akcí

sobota, 10. října 2015, 08:37

V říjnu roku 2014 zahájila provoz nová budějcká mateřinka - Mateřská škola Preslova, jež se nachází v areálu Nemocnice České...

Hejtman a ministryně školství: Změnou financování regionálního...

neděle, 4. října 2015, 19:10

Změna systému regionálního školství a podpora technického vzdělávání. To jsou dvě hlavní témata, na kterých se shodují hejtman...

GLOSA: Chodí na základní školu a anglicky mluví, jako by pocházeli z...

neděle, 4. října 2015, 14:04

„Když jedu do ciziny, dělám, že jsem němý,“ říkal mi nedávno jeden známý. Když jsem na něj nechápavě pohleděl, jen pokrčil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.