Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studium na VŠTE zahájilo v prvním ročníku 1150 studentů

 
čtvrtek, 26. září 2019, 13:38

Studium v prvním ročníku zahájilo na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v novém akademickém roce, který začal v pondělí, 1150 studentů. Je to přibližně stejně jako v minulých letech.

„Potvrzuje se, že mezi veřejnými vysokými školami, kde jsme nejmladší institucí, jsme si už vydobyli pevné místo a prestiž. S tím, že jsme nezaznamenali pokles, můžeme být spokojení,“ říká Lukáš Polanecký, ředitel útvaru pro administraci studia na VŠTE.

Novinkou je magisterský program Podniková ekonomika se specializací Ekonom výroby. Do něj bylo přijato 169 posluchačů v prezenční (denní) a kombinované (dálkové) formě studia. Postupně škola otevře další specializace jako obchod, marketing, finanční management či analytik podnikových procesů. Právě o ně je podle průzkumu trhu práce v Jihočeském kraji zájem.

Vedení VŠTE zároveň usiluje o akreditaci bakalářského programu Řízení lidských zdrojů. Jedním z dalších cílů je zvýšit podíl zahraničních studentů v anglickém programu, posílit smluvní či specifický výzkum a společné projekty s jihočeskými podniky, krajem, městy i školami z Rakouska a Bavorska. 

Naprosto zásadní je ale kvalita programů a vzdělávání. To je trvalá priorita, která z nás dělá náročnou školu. O to víc mě pak zájem o ni těší. Nebojíme se srovnání s trendy v českém i světovém vysokém školství, stejně jako nás zajímají názory zaměstnavatelů na maše absolventy,“ uvedl rektor Marek Vochozka.

Na VŠTE se aktuálně studují tři magisterské obory Podniková ekonomika, Logistické technologie a Konstrukce staveb a pět bakalářských. Těmi jsou Strojírenství, Technologie a řízení dopravy a přepravy, Pozemní stavby, Konstrukce staveb a Ekonomika podniku. Škola přitom svým posluchačům nabízí studijní výjezdy v rámci programu Erasmus vedle zemí EU také do Číny, Jižní Koreje nebo Ruska. V Česku pak mají možnost vybrat si odbornou praxi v tisícovce partnerských firem

Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Řemeslníky si musíme vychovat. Kraj podpoří technické vzdělávání...

čtvrtek, 29. srpna 2019, 12:57

Jihočeští školáci a středoškoláci budou mít blíž k technickým oborům. Kraj totiž podpoří technické vzdělávání ve školním roce...

Jihočeská univerzita nabídne kurz pro nemocniční kaplany

pátek, 23. srpna 2019, 19:03

Teologická fakulta Jihočeské univerzity otevře na podzim dvousemestrální kurz pro zájemce o práci nemocničního kaplana. Jeho...

Na VŠTE začalo poslední kolo přijímaček. Šanci mají i ti, co maturují...

sobota, 17. srpna 2019, 18:21

Středoškoláci maturující v září mají stále možnost pokračovat ve vysokoškolském studiu technických i ekonomických oborů na VŠTE...

První soukromá anglická základní škola v Budějcích: Naší koncepcí je...

pátek, 16. srpna 2019, 13:11

Přijet pracovat ze zahraničí do Českých Budějovic? Proč by ne. . . Pro řadu kapacit je jihočeská metropole lákavým místem k...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.