Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Na Obchodní akademii za studiem i zábavou

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 15:45

Obchodní akademie Husova 1 v Českých Budějovicích vzdělává a připravuje budoucí administrativní pracovníky, asistentky, účetní, ekonomy, manažery. Co vše taková práce obnáší, si mohli studenti vyzkoušet při přípravě zábavného dopoledne, nazvaného TBT neboli Třída baví třídu.

Než divák uvidí hotový „produkt“, v našem případě v pátek 21. prosince 2018 v KD Vltava, musí studenti začít již mnohem dříve s přípravami. Zajistit sál, prostudovat smlouvu o nájmu, naplánovat program, oslovit a motivovat spolužáky, koordinovat náplň činností, dbát na dodržování termínů, průběžně kontrolovat stav příprav, promyslet co s přijatými peněžními příspěvky a na závěr zhodnotit výsledek. „Zkrátka týmová práce v praxi,“ dodává vyučující Mgr. Jitka Michalová, která studentům s přípravou akce pomáhala.

A jaká byla bilance letošního TBT? Pod názvem „Jednička napříč časem“ se snesla na diváky smršť tance, zpěvu, zdravé studentské satiry, ale nechybělo ani vánoční zamyšlení a rozjímání. Studenti mysleli také na charitu a dobrovolným vstupným podpořili projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. V programu nevynechali ani marketingovou část a vtipnou reklamou představili produkt studentské společnosti Zordune, kalendář na rok 2019.

O dobré atmosféře ve škole se můžete sami přesvědčit na Dni otevřených dveří v sobotu 12. ledna od 10:00 do 14:00, kdy se na vás těší vyučující a studenti Obchodní akademie, České Budějovice, Husova 1.

 


 

Kam dál?

Nová sportovní hala v Budějcích by měla stát 668 milionů korun

středa, 9. ledna 2019, 08:20

Stavba multifunkčního sportovního centra, které má od začátku řadu odpůrců potrvá 15 měsíců. Důvody zbourání stávající haly jsou...

Ztráta peněženky v zahraničí? S hledáním začněte na českých úřadech

pondělí, 7. ledna 2019, 13:42

Ztráta peněženky je vždy nepříjemnou záležitostí. Dvojnásob to, ale platí na dovolené. Málokdo už ale tuší, kde ztracenou věc...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

neděle, 6. ledna 2019, 18:05

Jan Rafael Schuster - už to jméno má exotický a umělecký nádech. Nepodařilo se mi zjistit, zda rodiče dali malému Janovi jméno po...

Ředitelství silnic a dálnic začalo bourat dva mosty na D3. Nahradí je...

sobota, 5. ledna 2019, 08:12

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo bourat dva mosty na silnici I/3 kvůli stavbě dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

Velmi netradiční policejní kontrolu prožil řidič na dálnici D46 u Prostějova. Policejní auto jej totiž přimělo k zastavení přímo na krajnici dálnice, kde byl v tu chvíli velice hustý provoz. Z policejního vozu vystoupil neuniformovaný policista a řidiči tvrdil, že jej zastavil, protože jel příliš rychle a změřil to pomocí tachometru.