Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlubocká škola se dočká rozšíření, zdejší jídelna pomáhá se stravováním seniorů

 
středa, 7. listopadu 2018, 16:36

Do nového školního roku vstoupila Základní škola v Hluboké nad Vltavou s několika novinkami – investičního i výukového charakteru.

Základní škola se sídlem v ulici Karla Čapka je jedinou základní školou v městě s více než 5 300 obyvateli. V letošním roce školu podle ředitele školy Jaroslava Schmieda navštěvuje 480 žáků. Škola je zcela naplněna, navštěvují ji kromě místních i žáci například ze Zlivi, Českých Budějovic, anebo také z nedalekého Zahájí. V příštím roce se počítá se zvýšeným počtem žáků.

Kapacita školy je už nyní naplněna, a tak provozovatel se zřizovatelem školy – městem Hluboká nad Vltavou – řeší, jak ji na další roky rozšířit. „Škola je v dobré kondici, ale má jeden velký problém - očekává se nárůst dětí na prvním stupni. Plánujeme proto přístavbu školy a vybavení pro pět tříd prvního stupně,“ přibližuje plány města místostarosta Pavel Dlouhý.

„I tělocvična bude na hraně své kapacity, proto přibyde i nová část tělocvičny. Na projektu se začne v dohledné době pracovat a realizace tohoto záměru potrvá asi do tří let. Financování přístavby přijde na dvacet až třicet milionů korun, částka se samozřejmě může změnit dle stavebních prvků. Financování proběhne z dotačního programu ministerstva školství, zbytek případně ze samotného rozpočtu města,“ popsal financování místostarosta Pavel Dlouhý.

Naplněnou kapacitu školy připouští i zástupkyně ředitele Milena Thalerová. „Ve spolupráci se zřizovatelem – městem Hluboká -  se nám nejlepším řešením zdá být právě přístavba. Podle předběžného plánu vedle pěti nových tříd bychom chtěli vybudovat také velkou aulu, kde bychom mohli pořádat koncerty a různé kulturní činnosti. Máme školní pěvecký sbor, který vystupuje v kulturním centru Panorama nebo i tady u nás ve škole v hale. Ale v nějakém novém pěkném prostoru by byla tato pěvecká vystoupení mnohem důstojnější. Plán na rozšíření kapacity máme schválený Radou města i jednáním zastupitelů,“ podotýká Thalerová.

Demografický nárůst školáků na prvním stupni přisuzuje místostarosta Pavel Dlouhý zájmu lidí stěhovat se za kvalitou života do Hluboké nad Vltavou. „Za posledních deset let přibyla výstavba rodinných domů především mladých rodin, proto můžeme očekávat nárůst žáků nastupujících do zdejší základní školy.“

Kromě kapacity se škola potýká i s dalším problémem – parkováním. „Situace je zoufalá nejen pro kantory, ale i pro rodiče, kteří ráno děti přiváží a odpoledne je odváží. V určitou chvíli tu nejde ani zastavit. Je tím ohrožena hlavně bezpečnost dětí. Delší dobu bojujeme o parkoviště. Auta parkují v parku, ale někdy stojí až na školní zahradě. O velké přestávce jsme děti pouštěli ven, ale mezi zaparkovaná auta je to nebezpečné,“ podotýká Milena Thalerová.

Provozovatel školy investuje do provozu i do výuky. Kompletně zrekonstruoval a vybavil dvě jazykové třídy. „Školní jídelnu vybavujeme postupně. Proběhla rekonstrukce výměny vzduchotechniky a výměnného pultu na občerstvení,“ popsal novinky ředitel školy Jaroslav Schmied. Školní jídelna vaří i pro seniory, kteří si pro obědy chodí. Město jim na obědy přispívá a zájem o tento způsob stravování má zhruba 200 hlubockých seniorů.

PR text
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 7. listopadu 2018, 10:44

Po pádu z okna zemřelo na budějckém sídlišti batole. Případ vyšetřují...

úterý, 6. listopadu 2018, 11:48

Od dnešního rána vyšetřují jihočeští kriminalisté pád ženy a dítěte z okna panelového domu na budějckém sídlišti Šumava....

HLEDÁME PÁNÍČKA: Čokoláda je černé kotě, které vám smůlu nepřinese

pondělí, 5. listopadu 2018, 20:20

V dnešním díle Hledáme páníčka máme tři mladá koťátka. Všechno jsou to šikovná miminka, která hledají nový domov a někoho, komu...

VIDEO: Pestrobarevné sochy oficiálně přivítal mim. Zátěžovou zkoušku...

pondělí, 5. listopadu 2018, 17:33

Oficiálního přivítání se dočkali Odpočívající sportovci dnes dopoledne u sportovní haly v Českých Budějovicích. Sochy pořídilo...

FOTO/VIDEO: Dynamo přehrálo Jihlavu a posunulo se do čela tabulky

neděle, 4. listopadu 2018, 19:05

Povedené utkání sehráli Jihočeši ve šlágru prvního s druhým s Jihlavou. V zápase byli jednoznačně lepším týmem a po brankách...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.