Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Hlubocká škola se dočká rozšíření, zdejší jídelna pomáhá se stravováním seniorů

 
středa, 7. listopadu 2018, 16:36

Do nového školního roku vstoupila Základní škola v Hluboké nad Vltavou s několika novinkami – investičního i výukového charakteru.

Základní škola se sídlem v ulici Karla Čapka je jedinou základní školou v městě s více než 5 300 obyvateli. V letošním roce školu podle ředitele školy Jaroslava Schmieda navštěvuje 480 žáků. Škola je zcela naplněna, navštěvují ji kromě místních i žáci například ze Zlivi, Českých Budějovic, anebo také z nedalekého Zahájí. V příštím roce se počítá se zvýšeným počtem žáků.

Kapacita školy je už nyní naplněna, a tak provozovatel se zřizovatelem školy – městem Hluboká nad Vltavou – řeší, jak ji na další roky rozšířit. „Škola je v dobré kondici, ale má jeden velký problém - očekává se nárůst dětí na prvním stupni. Plánujeme proto přístavbu školy a vybavení pro pět tříd prvního stupně,“ přibližuje plány města místostarosta Pavel Dlouhý.

„I tělocvična bude na hraně své kapacity, proto přibyde i nová část tělocvičny. Na projektu se začne v dohledné době pracovat a realizace tohoto záměru potrvá asi do tří let. Financování přístavby přijde na dvacet až třicet milionů korun, částka se samozřejmě může změnit dle stavebních prvků. Financování proběhne z dotačního programu ministerstva školství, zbytek případně ze samotného rozpočtu města,“ popsal financování místostarosta Pavel Dlouhý.

Naplněnou kapacitu školy připouští i zástupkyně ředitele Milena Thalerová. „Ve spolupráci se zřizovatelem – městem Hluboká -  se nám nejlepším řešením zdá být právě přístavba. Podle předběžného plánu vedle pěti nových tříd bychom chtěli vybudovat také velkou aulu, kde bychom mohli pořádat koncerty a různé kulturní činnosti. Máme školní pěvecký sbor, který vystupuje v kulturním centru Panorama nebo i tady u nás ve škole v hale. Ale v nějakém novém pěkném prostoru by byla tato pěvecká vystoupení mnohem důstojnější. Plán na rozšíření kapacity máme schválený Radou města i jednáním zastupitelů,“ podotýká Thalerová.

Demografický nárůst školáků na prvním stupni přisuzuje místostarosta Pavel Dlouhý zájmu lidí stěhovat se za kvalitou života do Hluboké nad Vltavou. „Za posledních deset let přibyla výstavba rodinných domů především mladých rodin, proto můžeme očekávat nárůst žáků nastupujících do zdejší základní školy.“

Kromě kapacity se škola potýká i s dalším problémem – parkováním. „Situace je zoufalá nejen pro kantory, ale i pro rodiče, kteří ráno děti přiváží a odpoledne je odváží. V určitou chvíli tu nejde ani zastavit. Je tím ohrožena hlavně bezpečnost dětí. Delší dobu bojujeme o parkoviště. Auta parkují v parku, ale někdy stojí až na školní zahradě. O velké přestávce jsme děti pouštěli ven, ale mezi zaparkovaná auta je to nebezpečné,“ podotýká Milena Thalerová.

Provozovatel školy investuje do provozu i do výuky. Kompletně zrekonstruoval a vybavil dvě jazykové třídy. „Školní jídelnu vybavujeme postupně. Proběhla rekonstrukce výměny vzduchotechniky a výměnného pultu na občerstvení,“ popsal novinky ředitel školy Jaroslav Schmied. Školní jídelna vaří i pro seniory, kteří si pro obědy chodí. Město jim na obědy přispívá a zájem o tento způsob stravování má zhruba 200 hlubockých seniorů.

 


 

Kam dál?

Děti se v budějcké školce učí odpočívat

středa, 7. listopadu 2018, 09:50

Výraz „umění odpočívat“ nabírá v současné uspěchané době na stále větším významu. Ukazuje se totiž, že lidé odpočívat neumí....

Vědci ukážou svou práci veřejnosti. Odvážlivci se mohou podívat i do...

sobota, 3. listopadu 2018, 08:45

Už příští pondělí odstartuje 18. ročník největšího českého vědeckého festivalu – Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. V...

Jihočeská univerzita udělila další čestný doktorát

sobota, 3. listopadu 2018, 08:00

Budějcká Jihočeská univerzita na slavnostním zasedání Vědecké rady 31. října ocenila mezinárodně uznávanou vědkyni Janu Pickovou...

Vysokoškolské studium v České republice nedokončí zhruba dvě pětiny...

úterý, 30. října 2018, 08:34

Zhruba dvě pětiny studentů, kteří nastoupí na vysoké školy, studium nedokončí. Většina z nich školu opustí v prvním ročníku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.