Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Střední odborné učiliště v Lišově se o své studenty stará. Chystají dny otevřených dveří

 
pondělí, 29. října 2018, 15:16

Střední odborné učiliště v Lišově poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem. Žáci všech oborů mají zdarma nárok na pracovní oděv, obuv a ochranné prostředky, žáci oborů „E“ mají zdarma zapůjčeny učebnice.

Výuka oboru Truhlář je prováděna na zakázkové výrobě nábytku v moderně vybavených dílnách odborného výcviku v Lišově. Jako jediné SOU v Jihočeském kraji nabízí výuku v oboru Čalouník. Žáci se podílejí nejen na zakázkové výrobě čalouněného nábytku, ale i na jeho renovaci. Na všechny tyto obory navazuje nástavbové studium zakončené maturitní zkouškou.

Následující obory jsou méně náročné a jsou vhodné pro žáky, kteří nezvládají učivo na základní škole nebo pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Je zde kladen velký důraz na odborný výcvik, který je pro tyto žáky prioritou. Cizí jazyk se vyučuje jako nepovinný. Škola zapůjčí žákům zdarma učebnice a studijní texty.

Součástí školy je ubytovací zařízení a stravovací pavilon

Žáci jsou ubytováni v buňkách, ve kterých jsou dva třílůžkové pokoje a sociální zařízení. Mají k dispozici kuchyňky na přípravu teplých nápojů, klubovny s počítači a s herními konzolemi XBox, žáci mají možnost Wi-Fi připojení na pokojích s televizními přijímači, DVD přehrávačem a videem.

Ke sportovní činnosti se využívá sportovní areál, tenisová a víceúčelová hřiště, tělocvična a posilovny. Zájmová činnost je rozvíjena v zájmových kroužcích podle zájmu žáků. Využívá se i blízkost Českých Budějovic k návštěvě různých kulturních i sportovních akcí.

Lišov má velmi dobré autobusové spojení směrem z Budějc, z Jindřichova Hradce přes Třeboň. Rozvrh hodin je přizpůsoben jízdním řádům.

Pokud se chcete o škole dozvědět více, navštivte dny otevřených dveří v pátek 9. listopadu, v sobotu 15. prosince, nebo v pátek 25. ledna a v sobotu 26. ledna.

PR text
 


 

Kam dál?

Město bude znovu prodávat kola ze ztrát a nálezů

pondělí, 29. října 2018, 13:59

Přesně za týden, v pondělí 5. listopadu, si budou moct lidé ve skladu Žižkova kasárna pořídit "nové" kolo ze ztrát a nálezů....

VIDEO: 100 let republiky si Budějce připomínají ve skromném duchu

neděle, 28. října 2018, 19:48

Oslava 100 let republiky na budějckém náměstí se v neděli večer nesla ve skromném duchu. Hnutí Milion chvilek uspořádalo akci,...

Miluješ kávu natolik, že ti v podstatě koluje v těle místo krve?...

pátek, 26. října 2018, 15:09

O mé kavárně Drbárně si už určitě někdy slyšel. Skvělá káva, místo, kde se neztratí žádný drb a všude okolo je pohodová...

VIDEO: Unikátní balon k oslavám republiky se proletěl nad městem. V...

pátek, 26. října 2018, 12:39

Česká vlajka, nápis sto let a lev. Tyto dominantní prvky najdeme na speciálním horkovzdušném balonu, který byl vyroben k oslávám...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie žádá Sněmovnu o vydání Roznera k stíhání za výroky o romském táboře v Letech

Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).

Volby by vyhrálo ANO, s odstupem následují ODS a Piráti

Sněmovní volby by nyní jasně vyhrálo vládní hnutí ANO, které by podle aktuálního volebního modelu společnosti Median volilo 29,5 procenta hlasů. Opoziční ODS by skončila druhá se ziskem 13,5 procenta hlasů a třetí Piráti mají o půl procenta hlasů méně. Oproti říjnu si všechny tři strany zhruba o jeden procentní bod polepšily, zatímco obě levicové strany - ČSSD a KSČM - oslabily.

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.