Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studenti z jihu Čech při celostátních kláních válí

 
neděle, 16. září 2018, 11:56

Sedmnácti jihočeským studentům, kteří se zaskvěli v celostátních soutěžích rozmanitých oborů vyhlašovaných ministerstvem školství se dostalo ocenění i na vedení kraje, který tak skvěle reprezentovali.

Poděkování a tašku s propagačními předměty kraje a poukázkou na nákup knih si za skvělou reprezentaci a blahopřání k výborným výsledkům včera odneslo z krajského úřadu sedmnáct studentů, kteří se ve školním roce 2017 - 2018 umístili na medailových místech v celostátních kolech soutěží vyhlašovaných ministerstvem školství.

Slavnostního ceremoniálu v prostorách krajského úřadu se většina studentů tradičně zúčastnila v doprovodu svých učitelů, kteří v některých případech, kdy se nemohli jejich svěřenci dostavit, přebrali ocenění za ně. Je to důkaz, že na jihu Čech máme kvalitní školy.

„Velice mě těší, že vynikajících výsledků v této soutěži dosahují naši studenti každým rokem. Je to jasný důkaz, že v jižních Čechách máme kvalitní školy,“ zdůraznil náměstek hejtmanky pro oblast školství Zdeněk Dvořák.

Náměstek se prý mezi studenty necítil jako host, protože ve škole strávil celý život, mimo jiné jako ředitel Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. „Jsem mezi vámi stále jako doma a těší mě, že se mohu zhostit té nekrásnější povinnosti a poblahopřát mladým talentovaným a úspěšným lidem v sále, do kterého jsem vás nepozval náhodou. Zasedá zde rada kraje a projednává ta nejdůležitější rozhodnutí a vaše ocenění považuji za stejně důležité,“ řekl Dvořák.

Náměstek pak i zmínil, jak Jihočeský kraj školy podporuje. „Na modernizaci škol a školských zařízení na jihu Čech se nám jen letos podařilo od Evropské unie získat 522 milionů korun. Kraj k tomu přidává částku ve výši 200 milionů korun a z fondu rozvoje škol pak dalších 130 milionů. Tuto investici věnujeme vám, mladým, protože v dětech je naše budoucnost,“ upřesnil Dvořák.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Radek Šíma
 


 

Kam dál?

Technika postaví pro studenty hřiště na míčové sporty

sobota, 15. září 2018, 10:24

Ještě do konce letošního roku se studenti Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích dočkají nového...

Studenti Bigy se těší na nové zázemí pro výuku i volný čas. Nechybí...

středa, 5. září 2018, 07:49

Rychlejší internet ve třídách, nové učebny či venkovní relaxační zóna, ale také bezbariérový přístup, nové zázemí internátu a...

Hejtmanka začínala jako kantorka v Chyškách. Ředitelkou školy tam je...

úterý, 4. září 2018, 11:50

Do třídy proměněné v osadu malých indiánů v podání prvňáků ze Základní školy v Chyškách zavítala jihočeská hejtmanka Ivana...

Studenti mohou žádat Nadaci města České Budějovice o stipendium

úterý, 4. září 2018, 09:20

Také letos si studenti středních či vysokých škol mohou požádat o stipendium na školní či akademický rok 2018/2019. Podat žádost...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.