Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Děti z budějcké mateřské školy budou lépe vidět. Ke Dni dětí dostaly od Drbny nové reflexní vesty

pátek, 1. června 2018, 15:39

Pro děti dnes opět po roce nastal významný den. Slaví se totiž Mezinárodní den dětí, se kterým se každoročně pojí oslavné události, při nichž se mohou děti vydovádět a odnést si i nějakou odměnu. Budějcká Drbna se proto rozhodla, že dětem z jedné budějcké školky také k jejich svátku nadělí dárečky. Vybrala si mateřskou školu Viva Bambini, která se zaměřuje na individuální přístup k dětem.

Mateřská škola Viva Bambini využívá při vzdělávání dětí zásad Montessori pedagogiky, která klade důraz na osobitost každého dítěte a učitel není považován za hlavní autoritu, ale je pro děti spíše průvodcem, který určuje hranice a pomáhá dětem nalézat různé cesty a varianty k dosažení stanoveného cíle. Znalosti děti získávají samy za pomoci dospělého.

„K rozvoji schopností a dovedností dětí se přištupuje individuálně a při výuce se používají specifické pomůcky, které podporují jejich individualitu a osobní růst,“ přiblížila ředitelka mateřské školy Petra Fatková.

„Při výuce se dodržují určité postupy, kdy si děti osvojují dovednosti podle toho, co je zrovna v tu chvíli zajímá, co potřebují a čemu samy se tomu chtějí věnovat,“ dodala.

Budějcká Drbna se rozhodla, že dětem, které tuto školku navštěvují daruje ke Dni dětí bezpečnostní reflexní vesty, aby byly na svých cestách za poznáním na chodnících a ve městě hezky vidět. Školáčci už věděli, k čemu takové vesty slouží a svěřili se, že je používají, aby všichni věděli, že k sobě patří.

 
 
 


 

Kam dál?

Špitál buduje druhý vjezdový pruh z ulice Boženy Němcové

pátek, 1. června 2018, 14:41

Vybudování druhého vjezdového pruhu na parkoviště českobudějovické nemocnice za stávající zastávkou městské hromadné dopravy v...

Vláda v demisi míří do Jihočeského kraje. Jaký je program Andreje...

pátek, 1. června 2018, 13:20

Rozvoj dopravní infrastruktury bude hlavním tématem návštěvy Andreje Babiše a dalších členů vlády v demisi, kteří navštíví...

SPORTOVNÍ TAHÁK: Láká volejbalová Evropská liga a zápas Česka a...

pátek, 1. června 2018, 10:22

Hitem víkendu bude sobotní večerní zápas volejbalových reprezentantek České republiky. V jindřichohradecké sportovce první Češky...

Temelín doplnil zásoby jaderného paliva

pátek, 1. června 2018, 09:13

Přesně 78 palivových souborů převzala letos Jaderná elektrárna Temelín od výrobce paliva. Čez tak v Temelíně doplnil zásoby...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Lékařský dům Géčko nabídne ordinace pro...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Míříme ke globální katastrofě, varovali vědci na panelu OSN. Planeta se ohřívá stále rychleji

Planeta se otepluje ještě rychleji, než se vědci obávali. Do konce století by se tímhle tempem zvedla průměrná teplota o dva stupně, což by mělo dalekosáhlé následky. Uvádí to zpráva, kterou minulý týden na závěr zasedání v jihokorejském Inčchonu zveřejnil Mezivládní panel OSN pro změnu klimatu (IPCC). Cíle pařížské klimatické dohody z roku 2015 lze nyní naplnit již jen pomocí rychlých a dalekosáhlých změn ve všech oblastech společnosti.

Babiš hájil cestu Vondráčka do Ruska a zpochybnil vyznamenání pro Krúpu

Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v souvislosti s jeho cestou do Ruska, kde jednal i s politiky, kteří figurují na sankčním seznamu Evropské unie a Spojených států.

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.

 
 
-->
-->