Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahraniční studentské týmy na VŠTE řešily úspěšné podnikání

 
neděle, 6. května 2018, 10:02

Přes třicet zahraničních studentů z belgických měst Leuven a Brusel, lotyšské Rigy, nizozemského Rotterdamu, chorvatské Virovitice, polské Wroclawy a ruské Moskvy a Saratova přilákal do Českých Budějovic International Business Week, který se konal na Vysoké škole technické a ekonomické.

Katedra cestovního ruchu a marketingu, spolu s Centrem Informační Společnosti, pro ně připravila manažerskou simulační hru Unisim, patřící mezi moderní nástroje vzdělávání studentů a rozvoje zaměstnanců. Díky ní mají hráči možnost vyzkoušet si a pochopit principy řízení firmy, zvláště marketingu, managementu a ekonomie a působení na virtuálním trhu. 

Pro mezinárodní týmy, do nichž byli studenti zařazeni, a kde se mluvilo výhradně anglicky, to znamenalo připravit si během dvou her obchodní a marketingové strategie, prezentace a vytvářet identitu vlastních firem. Jejich členy byly i dvě Češky z VŠTE. 

„Jedna simulační hra se zaměřila na cestovní ruch, kde bylo cílem získat nejvyšší tržby, zatímco druhá na trh s elektronikou. Zde bylo úkolem maximalizovat parametr EVA, tedy moderní ukazatel rentability Economic Value Added, který v roce 1982 stvořil Joel Stern. Nápad přitom nestojí na „výpočtech“ ukazatele podle vcelku banálního vzorečku, ale na tom, co vlastně znamená a jak a proč ho zlepšovat,“ vysvětluje Petra Martíšková z Katedry cestovního ruchu a marketingu. Ta připravovala zaměření simulačních her a během hraní zároveň týmy koučovala.

V průběhu her studenti vytvářeli vlastní strategii a marketingový mix, zahrnující produkty i ceny, řešili distribuci a komunikaci produktů, které vytvořili. Museli se přitom rozhodnout, jaké zákazníky osloví a vědět, zda a jak zvládnou financování, řízení lidských zdrojů a ustojí tlak konkurence. Souboj o pozice na trhu nakonec nadchl i přihlížející zahraniční učitele, kteří se chtěli do hry rovněž sami zapojit. Což jim protentokrát nevyšlo.

Obě simulační hry měly stejného vítěze - šestičlenný tým, složený ze studentů z Belgie, Nizozemí, Chorvatska, Ruska a České republiky.

„Simulační hra je skvělá v tom, že studentům umožňuje propojit dosavadní znalosti z marketingu, financí a managementu a ve virtuální praxi si vyzkoušet, jak by ve skutečném světě dopadli, jaké důsledky by jejich rozhodnutí měla,“ dodává Petra Martíšková. Oceňuje přitom i výjimečnou příležitost prezentovat a obhajovat studentské návrhy v mezinárodním prostředí. 

„Účastí na akci student získá zápočet volitelného odborného předmětu, ohodnocený 5 ECTS kredity. Za úspěšné splnění IBW studenti obdrží i certifikát od organizátora a zápočet za předmět International Business Week – abroad,“ vysvětluje Alžběta Vokatá Troupová z Úseku zahraničních vztahů VŠTE, že nejde jen o hru a zábavu, ale také studium. Technika proto svým studentům, vyjíždějícím na podobné akce IBW do zahraničí, poskytuje mimořádné stipendium. 

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Na budějcké zdrávce se mohou studenti těšit na několik nových oborů,...

čtvrtek, 3. května 2018, 17:12

Studium na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické na budějcké Husově třídě není lehkou záležitostí. I...

Xindl X, děti jako šelmy a rodiče v rolích záchranářů. To vše nabídne...

středa, 2. května 2018, 14:50

Exkurze výrobou, živá hudba, dobré občerstvení, dětské tváře jako umělecká díla z rukou animátorů, praktické ukázky první pomoci...

Středoškolákům začíná období státních maturitních zkoušek

středa, 2. května 2018, 06:49

Studenti posledních ročníků maturitních oborů budou ode dneška, středy 2. května, skládat dílčí části zkoušky z dospělosti....

V Temelíně se maturovalo

úterý, 1. května 2018, 10:30

Přednášky, prohlídka elektrárny nebo vědomostní test. Také letos připravil ČEZ třídenní program pro 32 středoškoláků. Ti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.