Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O zlatou plaketu Českých ručiček bude bojovat i žák z velešínské střední odborné školy

 
pondělí, 12. března 2018, 08:54

Na Střední odborné škole strojní a elektrotechnické Velešín se během druhého březnového týdne uskutečnilo krajské kolo soutěže Kovo junior 2018 – obor Mechanik seřizovač. Vítězem se stal žák velešínské školy Lukáš Pavlík, který tak postupuje do finále.

„Lukášovi gratuluji k úspěchu a držím mu palce, aby v republikové konkurenci dokázal, že patří k absolutní špičce. Mimochodem za zmínku stojí, že Lukáš je mladším bratrem Libora Pavlíka, který ve finále této soutěže zvítězil v roce 2015,“ říká ředitel školy Milan Timko s tím, že radost má i z druhého místa, které obsadil taktéž žák velešínské školy Jiří Kropík. „Dělil je jen malý bodový rozdíl. Oba jsou moc šikovní, jsem na ně náležitě pyšný,“ dodává.

Do finále kromě Lukáše Pavlíka postupuje i Tomáš Musil z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy automobilní a technické České Budějovice, který v krajském kole skončil na třetím místě.

Soutěž se koná v rámci přehlídky České ručičky, jejíž cílem je popularizace oborů, jejichž společenská potřebnost je velmi vysoká, avšak zájem o jejich studium klesá. Každoročně se soutěží ve dvaceti oborech. Vítězové dostanou zlatou plaketu Českých ručiček.

Napsal Václav Votruba | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

V Budějcích teče z kohoutků kojenecká voda

pondělí, 12. března 2018, 06:44

Uhasit žízeň sklenicí vody čerstvě natočené z vodovodního kohoutku se Jihočeši rozhodně nemusí bát. Potvrdily to nezávislé testy...

Komunitní dům pro seniory v centru Vimperku nabídne devatenáct nových...

neděle, 11. března 2018, 18:42

Tradiční volba mezi svým bydlením či domovem pro seniory, případně domem s pečovatelskou službou, bude mít již letos v létě ve...

Jihočeské divadlo stáhne po sté repríze erotickou grotesku. Hraje ji...

neděle, 11. března 2018, 17:45

Jihočeské divadlo uvede 30. dubna stou reprízu erotické grotesky Muž sedmi sester, která bude zároveň derniérou. Hra měla...

Na Českobudějovicku začínají jarní prázdniny. Počítejte se změnou...

neděle, 11. března 2018, 16:16

Jarní prázdniny jsou kromě odpočinku, zábavy spojené i se starostmi, jak zabavit děti nebo kde sehnat hlídání. Pro vysokoškoláky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.