Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

​Nebojte se do světa! aneb Jak se dostat na zahraniční univerzitu

 
úterý, 6. března 2018, 12:33

​Ve středu 7. března 2018 se mohou všichni jihočeští zájemci o studium na zahraniční vysoké škole zúčastnit přednášky na téma, jak zvolit správnou univerzitu a získat stipendium. O vlastní zkušenosti se podělí také čtyři podpoření stipendisté – zájemcům přiblíží podmínky přijímacího řízení na školy, charakter studia v zahraničí i způsob, jak žádat o stipendium.

Na Gymnáziu Jírovcova v Českých Budějovicích zájemcům o zahraniční vysoké školy poradí studijní poradkyně z Nadace Bakala Foundation, jež už devátým rokem podporuje v rámci programu Scholarship talentované české studenty ve studiu na nejprestižnějších zahraničních univerzitách. Nabízí finanční podporu těm, kteří mají vynikající výsledky, ale nemohou si dovolit studium financovat z vlastních prostředků. Přednáška proběhne v čase od 12 do 14 hodin.

„Přednáška by měla studentům poskytnout ucelené informace o možnostech studia v zahraničí a motivovat je, aby o této variantě uvažovali. Zároveň rádi informujeme učitele a výchovné poradce, kteří se chtějí zorientovat v zahraničních vzdělávacích systémech a nabídce stipendií,“ vysvětluje studijní poradkyně Bakala Foundation Kristýna Borsodi.

„Pedagogům můžeme poskytnout praktické rady, například jak vést studenta při psaní eseje nebo jak jej motivovat k mimoškolním aktivitám v oblíbeném oboru, což v přijímacím řízení na univerzity hraje často velkou roli,“ doplňuje Borsodi.

Kromě prezentace základních informací o studiu a výběrovém řízení budou studenti mít možnost ptát se na konkrétní dotazy čtyř stipendistů, kteří uspěli před nimi:

  • Václav Rozhoň, který je absolventem bakalářského programu na Univerzitě Karlově, se v současnosti hlásí na univerzitu ETH Zurich, kde chce pokračovat ve studiu počítačové vědy.
  • Karolína Křelinová vystudovala politické vědy a antropologii na Dartmouth College v USA, dokončuje obor mezinárodní rozvoj na Graduate Institute v Ženevě a zároveň působí jako konzultantka v otázkách migrace pro Organzaci spojených národů.
  • Nikita Poljakov vystudoval za podpory nadace politickou vědu a ekonomii na London School of Economics a v současnosti působí jako zástupce šéfredaktora Hospodářských novin.
  • Nejmladší z nich, Lukáš Fiedler, je v maturitním ročníku na zmíněném Gymnáziu Jírovcova a na podzim odjede studovat molekulární biologii na University of Cambridge.

Organizátoři jako místo konání vybrali České Budějovice, aby oslovili i učitele a studenty z okolních měst, jako jsou Český Krumlov, Písek, Třeboň a další. Navíc z Českých Budějovic pocházejí i studenti Lukáš Fiedler a Václav Rozhoň, kteří se se studenty rádi podělí o své zkušenosti.  

Další informace o programu Scholarship, včetně aktuálně otevřené online přihlášky o stipendium pro příští rok, najdou zájemci na webových stránkách nadace.

V případě zájmu o účast mohou zájemci kontaktovat Kristýnu Borsodi z Bakala Foundation na emailu: borsodi@bakalafoundation.org či telefonicky na 724 526 139.

Tisková zpráva | Foto Ondřej Besperát, Bakala Foundation
 


 

Kam dál?

Výstava O červených vejcích provede návštěvníky muzea velikonočními...

čtvrtek, 1. března 2018, 14:02

Zájemci o lidové tradice spojené s Velikonocemi si mohou od 1. března v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích připomenout...

Šanci probojovat se do finále ankety Zlatý Ámos má i Hana Křenková ze...

čtvrtek, 1. března 2018, 13:17

Hana Křenková ze Strakonic za sebou již jedno vítězství má. Stala se totiž Jihočeskou Ámoskou. Dnes, 1. března, bojuje o postup...

Zápis dětí do prvních tříd budějckých škol se blíží. Přináší...

čtvrtek, 1. března 2018, 06:48

Rodiče dětí, které přecházejí z mateřských škol do prvních tříd, čeká od příštího týdne papírování. Zápisy do škol v Českých...

Jihočeská univerzita přijímá přihlášky ke studiu

středa, 28. února 2018, 18:39

​Uchazeči o studium na Jihočeské univerzitě v těchto dnech podávají přihlášky ke studiu. Na některých fakultách mají zájemci na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.