Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

​Nebojte se do světa! aneb Jak se dostat na zahraniční univerzitu

 
úterý, 6. března 2018, 12:33

​Ve středu 7. března 2018 se mohou všichni jihočeští zájemci o studium na zahraniční vysoké škole zúčastnit přednášky na téma, jak zvolit správnou univerzitu a získat stipendium. O vlastní zkušenosti se podělí také čtyři podpoření stipendisté – zájemcům přiblíží podmínky přijímacího řízení na školy, charakter studia v zahraničí i způsob, jak žádat o stipendium.

Na Gymnáziu Jírovcova v Českých Budějovicích zájemcům o zahraniční vysoké školy poradí studijní poradkyně z Nadace Bakala Foundation, jež už devátým rokem podporuje v rámci programu Scholarship talentované české studenty ve studiu na nejprestižnějších zahraničních univerzitách. Nabízí finanční podporu těm, kteří mají vynikající výsledky, ale nemohou si dovolit studium financovat z vlastních prostředků. Přednáška proběhne v čase od 12 do 14 hodin.

„Přednáška by měla studentům poskytnout ucelené informace o možnostech studia v zahraničí a motivovat je, aby o této variantě uvažovali. Zároveň rádi informujeme učitele a výchovné poradce, kteří se chtějí zorientovat v zahraničních vzdělávacích systémech a nabídce stipendií,“ vysvětluje studijní poradkyně Bakala Foundation Kristýna Borsodi.

„Pedagogům můžeme poskytnout praktické rady, například jak vést studenta při psaní eseje nebo jak jej motivovat k mimoškolním aktivitám v oblíbeném oboru, což v přijímacím řízení na univerzity hraje často velkou roli,“ doplňuje Borsodi.

Kromě prezentace základních informací o studiu a výběrovém řízení budou studenti mít možnost ptát se na konkrétní dotazy čtyř stipendistů, kteří uspěli před nimi:

  • Václav Rozhoň, který je absolventem bakalářského programu na Univerzitě Karlově, se v současnosti hlásí na univerzitu ETH Zurich, kde chce pokračovat ve studiu počítačové vědy.
  • Karolína Křelinová vystudovala politické vědy a antropologii na Dartmouth College v USA, dokončuje obor mezinárodní rozvoj na Graduate Institute v Ženevě a zároveň působí jako konzultantka v otázkách migrace pro Organzaci spojených národů.
  • Nikita Poljakov vystudoval za podpory nadace politickou vědu a ekonomii na London School of Economics a v současnosti působí jako zástupce šéfredaktora Hospodářských novin.
  • Nejmladší z nich, Lukáš Fiedler, je v maturitním ročníku na zmíněném Gymnáziu Jírovcova a na podzim odjede studovat molekulární biologii na University of Cambridge.

Organizátoři jako místo konání vybrali České Budějovice, aby oslovili i učitele a studenty z okolních měst, jako jsou Český Krumlov, Písek, Třeboň a další. Navíc z Českých Budějovic pocházejí i studenti Lukáš Fiedler a Václav Rozhoň, kteří se se studenty rádi podělí o své zkušenosti.  

Další informace o programu Scholarship, včetně aktuálně otevřené online přihlášky o stipendium pro příští rok, najdou zájemci na webových stránkách nadace.

V případě zájmu o účast mohou zájemci kontaktovat Kristýnu Borsodi z Bakala Foundation na emailu: borsodi@bakalafoundation.org či telefonicky na 724 526 139.

Tisková zpráva | Foto Ondřej Besperát, Bakala Foundation
 


 

Kam dál?

Výstava O červených vejcích provede návštěvníky muzea velikonočními...

čtvrtek, 1. března 2018, 14:02

Zájemci o lidové tradice spojené s Velikonocemi si mohou od 1. března v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích připomenout...

Šanci probojovat se do finále ankety Zlatý Ámos má i Hana Křenková ze...

čtvrtek, 1. března 2018, 13:17

Hana Křenková ze Strakonic za sebou již jedno vítězství má. Stala se totiž Jihočeskou Ámoskou. Dnes, 1. března, bojuje o postup...

Zápis dětí do prvních tříd budějckých škol se blíží. Přináší...

čtvrtek, 1. března 2018, 06:48

Rodiče dětí, které přecházejí z mateřských škol do prvních tříd, čeká od příštího týdne papírování. Zápisy do škol v Českých...

Jihočeská univerzita přijímá přihlášky ke studiu

středa, 28. února 2018, 18:39

​Uchazeči o studium na Jihočeské univerzitě v těchto dnech podávají přihlášky ke studiu. Na některých fakultách mají zájemci na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.