Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihočeská univerzita nabízí nově sýrařství

 
pondělí, 4. září 2017, 06:46

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity otevře v blížícím se akademickém roce nový předmět sýrařství. Bude součástí nově akreditovaného magisterského oboru Kvalita zemědělských produktů. Studenti si vyzkouší, jak se vyrábějí jednotlivé druhy sýrů.

Fakulta má pro sýrařství vybavení v laboratořích pavilonu E a v minimlékárně, která sídlí v budově s minipivovarem. Předmět se zkušebně vyučoval letos v letním semestru, přihlásilo se devět studentů. Věnují se teorii, mají praktická cvičení, semináře s odborníky i exkurze. „Učí se rozlišit, jak se značí správně sýry, měli cvičení na výrobu čerstvých sýrů, dělali jsme ricottu, tvaroh i tvaroho-smetanový krém, pak ještě polotvrdé a pařené sýry. Dalším významným cvičením byla senzorická analýza, kde si otestovali, jestli dokážou rozeznat jednotlivé chutě, a hodnotili sýry," řekla Eva Samková ze Zemědělské fakulty, která nový předmět vyučuje.

Podle předsedy Českomoravského svazu mlékárenského Jiřího Kopáčka mají tito absolventi velkou šanci najít práci v mlékárenství. Přihlásili se i studenti, kteří mají domácí zvířata a zkoušeli již sýr vyrábět. Obor Kvalita zemědělských produktů budou studovat čtyři studenti, předmět sýrařství bude v letním semestru, přihlásit se mohou studenti různých oborů. Na Zemědělské fakultě je 1185 studentů.

Podle předsedy Českomoravského svazu mlékárenského Jiřího Kopáčka má Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity velmi dobrou zkušenost s výukou potravinářských oborů, společně s mlékárenským svazem a Mendelovou univerzitou se zapojila i do projektu Komplexní vzdělávání v mlékárenství.

Na Jihočeské univerzitě sýrařskou vědu ovládají a umí

„Předmět sýrařství je dobrý, protože v jižních Čechách operuje jeden z největších výrobců Madeta, která potřebuje vysokoškolsky vzdělané odborníky, a na Jihočeské univerzitě tomu skutečně rozumí, sýrařskou vědu ovládají a umí. Jsou zaměřeni na praktickou mlékařinu, takové lidi potřebujeme v naší mlékárenské praxi, odborníků se nám nedostává. Absolventi se mohou jednoznačně uplatnit v Madetě," uvedl.

Kopáček zároveň připomněl, že ve Veselí nad Lužnicí funguje Střední odborná škola ekologická a potravinářská, pro jejíž absolventy je podle něj nový obor na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity vhodným pokračováním.

Samkovou inspiroval v roce 2009 projekt o vzdělávání v mlékařství, kdy zavedla na škole workshop Výroba sýrů. Zapojili se studenti i senioři, vyráběli i máslo. Při zkušební výuce předmětu se letos studenti podívali do dvou závodů Madety - v Řípci, kde je tavírna a plátkovna sýrů, a v Českém Krumlově, kde se vyrábí niva. Jeden ze seminářů vedl Kopáček, další Vladimír Čejna z firmy Savencia Fromage & Dairy, dříve TPK Pribina.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Budějcký advent nabídne tradici i novinky....

  • Na Písecku byla potvrzena smrtelná...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Jihočeská hejtmanka zahájí nový školní rok v petříkovské dvoutřídce

neděle, 3. září 2017, 21:30

Prázdniny skončily, děti dobalily aktovky a vyrazí v pondělí 4. září ráno do školy. Stejně jako děti, čeká cesta do...

Kancelář primátora hledá významné osobnosti pro udělení vyznamenání

neděle, 3. září 2017, 20:00

Tak jako každý rok, tak i letos bude primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda u příležitosti oslav Dne vzniku...

Budějckou výstavu Země živitelka navštívili také pracovníci finanční a celní správy

neděle, 3. září 2017, 18:10

Českobudějovické Země živitelky se kromě běžných návštěvníků účastnili také pracovníci Finančního a Celního úřadu pro...