Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská hejtmanka zahájí nový školní rok v petříkovské dvoutřídce

 
neděle, 3. září 2017, 21:30

Prázdniny skončily, děti dobalily aktovky a vyrazí v pondělí 4. září ráno do školy. Stejně jako děti, čeká cesta do školy i hejtmanku Jihočeského kraje Ivanu Stráskou a náměstka českobudějovického primátora Petra Podholu. Hejtmanka zahájí nový školní rok v Petříkově a náměstek bude u premiéry v lavicích těch nejmladších žáčků v Základní škole Pohůrecká.

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská zahájí nový školní rok 2017/2018 v osm hodin v pondělí 4. září ve dvoutřídce Základní školy Petříkov na Českobudějovicku.

Náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola se v pondělí 4. září se před osmou hodinou ranní vypraví do Základní školy Pohůrecká, aby pozdravil devadesát osm prvňáčků a popřál jim i rodičům hodně úspěchů.

„Dobře si vzpomínám, jak jsem byl kdysi smutný, že končí prázdniny a já musím do školy. To jsou ale postřehy až tak z druhého stupně, a tak věřím, že se většina prvňáků těší. Každý rok pro ně nakoupím sladkosti a snažím se jim ten první den zpříjemnit. Rodičům možná udělá radost pastelkovné 400 korun určené na nákup školních pomůcek, které od města dostává každý školáček nastupující do první třídy,“ říká náměstek.

 


 

Kam dál?

Zájem o studium veterinářství na největší jihočeské zemědělské škole...

pondělí, 28. srpna 2017, 20:50

O studium veterinářství v Českých Budějovicích je veliký zájem. Dokazuje to počet uchazečů o studium tohoto oboru na největší...

Jiří Zimola nastoupí od nového akademického roku na VŠTE

pondělí, 28. srpna 2017, 11:19

Jihočeský zastupitel za ČSSD a bývalý hejtman kraje se vrací zpátky ke své původní učitelské profesi. Zimola se tak rozhodl poté,...

Technická studia Vysoké školy technické a ekonomické v Táboře...

neděle, 20. srpna 2017, 14:35

Centrum technických studií Vysoké školy technické a ekonomické v Táboře, které bylo otevřeno v září 2014, má prvních osm...

VŠTE má 340 nových absolventů. Poprvé i z Centra technických studií v...

sobota, 22. července 2017, 20:01

Dalších 340 studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích se zařadilo mezi její absolventy a ukončilo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.