Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VŠTE si v žebříčku Českých 100 nejlepších polepšila

 
čtvrtek, 3. prosince 2015, 11:22

Po loňském historickém vstupu do žebříčku sta nejlepších českých firem a organizací vyhlašovaných v anketní soutěži Českých 100 nejlepších, si na něm letos Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích ještě o deset míst polepšila, když jí patří 87. místo. Celkové vítězství obhájila automobilka Škoda Auto před Agrofertem a Kooperativa pojišťovnou, která v hodnocení předstihla energetickou společnost ČEZ. V první desítce se ještě objevily firmy Best, Mountfield, Karlovarské minerální vody, KPMG ČR, ČEPS a Fincentrum.

Výsledky byly vyhlášeny na Pražském hradě za přítomnosti ministra průmyslu a ministryně práce a sociálních věcí a dalších politiků a předních činitelů. 

„Jestliže jsme loni byli mile překvapeni, pak letos je na místě mluvit o dobré zprávě, protože obhájit pozici je vždy těžší. Konkurence je obrovská, protože se do ankety zapojují nejen výrobní a stavební firmy, ale i finanční či vzdělávací instituce. Prostě plejáda úspěšných organizací, a z podstaty věci plyne, že do nejlepší stovky se každý nedostane,“ říká Ludmila Opekarová, prorektorka VŠTE, která ocenění na Hradě přebírala.

O pořadí v soutěži, pořádané pan-evropskou společností pro kulturu, vzdělávání a vědecko - technickou spolupráci Comenius, rozhoduje počet získaných nominací. O nich rozhodují hlavně lidé z byznysu, služeb nebo bankovní sféry.

Napsal(a) Zdeněk Zuntych
 


 

Kam dál?

Vánoční jarmark na ZŠ waldorfská přilákal stovky lidí

sobota, 28. listopadu 2015, 14:35

Plno lidí dnes od rána mířilo do ZŠ waldorfská v Českých Budějovicích. Jejich cílem byl adventní jarmark, který pro ně připravili...

Hejtman Zimola poblahopřál Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity k...

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 11:40

Jiří Zimola poblahopřál děkanovi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Miloslavu Šochovi k zisku titulu Excelentní organizace,...

Diskuse soupeřů o funkci rektora Jihočeské univerzity byla vášnivá

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:38

Jihočeskou univerzitu čeká volba nového rektora pro funkční období 2016 - 2020. Volba se bude konat 8. prosince 2015. Přestože...

V nové školce v Litvínovicích najdou místo téměř tři desítky dětí

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:28

Hned tři věci najednou vyřešilo vedení obce Litvínovice. Zcela nová budova za 28 milionů korun poskytne začátkem roku zázemí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.