Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční jarmark na ZŠ waldorfská přilákal stovky lidí

 
sobota, 28. listopadu 2015, 14:35

Plno lidí dnes od rána mířilo do ZŠ waldorfská v Českých Budějovicích. Jejich cílem byl adventní jarmark, který pro ně připravili žáci, jejich rodiče i učitelé. Pestrá nabídka, přátelská atmosféra, hudba, dobroty… Zkrátka krásně strávený kus předvánoční soboty!

Jarmark čítal desítky stánků. Dětičky nabízely výrobky ze dřeva, ovčí vlny a dalších přírodních materiálů. Kdo se chtěl zahřát, mohl navštívit třeba čajovnu. Něco dobrého do žaludku? Leckdo neodolal například kukuřici.

„Hned u vstupu si člověk mohl dát naprosto luxusní placky. Udělaly mi radost, protože takové nějaké si rád dávám v jednom kempu na Vltavě. Celkově super akce,“ zmínil jeden z návštěvníků.

Akce si vyžádala skutečně nemalou pozornost. Školou během dne prošly stovky lidí. Mimo jiné je pobavil i doprovodný kulturní program. Dětičky si zároveň odnesly milou vzpomínku z dílen, kde vytvářely třeba různé ozdoby.

Tak zase za rok!

Napsal Václav Votruba | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Hejtman Zimola poblahopřál Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity k...

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 11:40

Jiří Zimola poblahopřál děkanovi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Miloslavu Šochovi k zisku titulu Excelentní organizace,...

Diskuse soupeřů o funkci rektora Jihočeské univerzity byla vášnivá

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:38

Jihočeskou univerzitu čeká volba nového rektora pro funkční období 2016 - 2020. Volba se bude konat 8. prosince 2015. Přestože...

V nové školce v Litvínovicích najdou místo téměř tři desítky dětí

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:28

Hned tři věci najednou vyřešilo vedení obce Litvínovice. Zcela nová budova za 28 milionů korun poskytne začátkem roku zázemí...

Nejlepší jihočeské sestřičky jsou ze Zdravotně sociální fakulty JČU

neděle, 22. listopadu 2015, 07:35

V prostorách prachatické nemocnice se konala nová zdravotnická soutěž nazvaná Jihočeská sestřička 2015. Zúčastnilo se šedesát...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.