Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční jarmark na ZŠ waldorfská přilákal stovky lidí

 
sobota, 28. listopadu 2015, 14:35

Plno lidí dnes od rána mířilo do ZŠ waldorfská v Českých Budějovicích. Jejich cílem byl adventní jarmark, který pro ně připravili žáci, jejich rodiče i učitelé. Pestrá nabídka, přátelská atmosféra, hudba, dobroty… Zkrátka krásně strávený kus předvánoční soboty!

Jarmark čítal desítky stánků. Dětičky nabízely výrobky ze dřeva, ovčí vlny a dalších přírodních materiálů. Kdo se chtěl zahřát, mohl navštívit třeba čajovnu. Něco dobrého do žaludku? Leckdo neodolal například kukuřici.

„Hned u vstupu si člověk mohl dát naprosto luxusní placky. Udělaly mi radost, protože takové nějaké si rád dávám v jednom kempu na Vltavě. Celkově super akce,“ zmínil jeden z návštěvníků.

Akce si vyžádala skutečně nemalou pozornost. Školou během dne prošly stovky lidí. Mimo jiné je pobavil i doprovodný kulturní program. Dětičky si zároveň odnesly milou vzpomínku z dílen, kde vytvářely třeba různé ozdoby.

Tak zase za rok!

Napsal Václav Votruba | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Hejtman Zimola poblahopřál Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity k...

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 11:40

Jiří Zimola poblahopřál děkanovi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Miloslavu Šochovi k zisku titulu Excelentní organizace,...

Diskuse soupeřů o funkci rektora Jihočeské univerzity byla vášnivá

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:38

Jihočeskou univerzitu čeká volba nového rektora pro funkční období 2016 - 2020. Volba se bude konat 8. prosince 2015. Přestože...

V nové školce v Litvínovicích najdou místo téměř tři desítky dětí

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:28

Hned tři věci najednou vyřešilo vedení obce Litvínovice. Zcela nová budova za 28 milionů korun poskytne začátkem roku zázemí...

Nejlepší jihočeské sestřičky jsou ze Zdravotně sociální fakulty JČU

neděle, 22. listopadu 2015, 07:35

V prostorách prachatické nemocnice se konala nová zdravotnická soutěž nazvaná Jihočeská sestřička 2015. Zúčastnilo se šedesát...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.