Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

VŠTE

Novinky z VŠTE

 

Jihočešky reprezentovaly univerzitu v celostátní soutěži CzechTourism

čtvrtek, 5. července 2018, 18:01VzděláníSpolečnostČeskobudějovicko
 

Čerstvé absolventky oboru Obchodní podnikání na Ekonomické fakultě Adéla Velíšková a Barbora Valtrová reprezentovaly Jihočeskou univerzitu ve finále celorepublikové soutěže České centrály cestovního ruchu CzechTourism o nejlepší absolventskou...

 

Město investuje do letních oprav budějckých základních a mateřských škol 70 milionů korun

úterý, 3. července 2018, 06:33VzděláníČeskobudějovicko
 

Školní budovy ani o letních prázdninách nezejí prázdnotou. Budějcké základky i mateřinky čekají různé opravy, u některých přibudou nové přístavby. Město do oprav letos investuje kolem 70 milionů korun.

 

Vědci objevili nové druhy hmyzu v jantarech, pojmenovali je po členech Rolling Stones

neděle, 1. července 2018, 11:32VzděláníSpolečnostČeskobudějovicko
 

Tříčlenný mezinárodní tým entomologů z Čech, Německa a USA se rozhodl vzdát poctu světové rockové legendě. Sedm nově objevených starobylých druhů hmyzu nazvali vědci podle jmen všech, současných i bývalých, členů skupiny Rolling Stones.

 

Strakoničtí gymnazisté se matiky a fyziky nebojí, dopočítali se až ke 200 tisícům korun na učebnu

čtvrtek, 28. června 2018, 12:32VzděláníStrakonicko
 

Sáňkař brzdící na asfaltové cestě, potopení lodi v Bermudském trojúhelníku či molekuly uhlíku vyletující z pícky – s takovými úlohami se letos museli poprat účastníci fyzikálních olympiád. Na těch matematických zase řešili reálná i nereálná...

 

Školáci ze Zahájí na Českobudějovicku jsou nejlepšími mladými zdravotníky v republice

čtvrtek, 28. června 2018, 07:58VzděláníČeskobudějovicko
 

Obrovského úspěchu dosáhlo družstvo školáků ze Zahájí na Českobudějovicku. Fantasticky zaválelo v republikovém kole soutěže mladých zdravotníků. Jihočeská hlídka v nabité republikové konkurenci s přehledem zvítězila.

 

VIDEO: Děti barevně vyzdobily budějcké náměstí. Tancem odháněly déšť

středa, 27. června 2018, 15:06VzděláníSpolečnostČeskobudějovicko
 

Poslední červnový týden už si děti užívají ve škole pohodu a klid. Známky jsou uzavřeny a je tedy čas na zábavu. Děti ze Základní umělecké školy Bohuslava Jeremiáše si zpestřily poslední dny výtvarného kroužku na budějckém náměstí a ozdobily ho...

 

Děti v Petříkově a Branicích dostaly dvě nová hřiště

středa, 27. června 2018, 11:34VzděláníSpolečnostČeskobudějovickoPísecko
 

K zábavě a pohybu menších dětí a k aktivnímu trávení volného času těch větších i dospělých slouží v Jihočeském kraji dvě nová hřiště. Ta vznikla v Petříkově u Českých Budějovic a v Branicích u Písku s finanční podporou Nadace ČEZ.

 

Děti ze základní školy v Jindřichově Hradci se od hasičů učily první pomoc

sobota, 23. června 2018, 08:43VzděláníJindřichohradecko
 

Děti ze základní, mateřské a praktické školy z Jarošovské ulice v Jindřichově Hradci tak jako každý rok před velkými letními prázdninami navštívily stanici jindřichohradeckých profesionálních hasičů.

 

Mateřskou školu VŠTE opustilo prvních deset absolventů

pátek, 22. června 2018, 19:13VzděláníČeskobudějovicko
 

Zatímco absolventů českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické jsou během dvanácti let její existence už tisíce, předškoláků, kteří opustili Mateřskou školu VŠTE je teprve deset. Historický okamžik zažili i se svými rodiči ve čtvrtek 21....

 

Unikátní projekt budějcké školky ve Větrné cílí na péči o dvouleťáčky

pátek, 22. června 2018, 10:28VzděláníSpolečnostČeskobudějovicko
 

Na to, jak se postarat v běžné mateřské škole o takzvané dvouleťáčky a současně dosáhnout vysoké úrovně náročné a specifické péče, kterou takto malé děti vyžadují, má pedagogy připravit čerstvě zahájený vzdělávací projekt Pedagogické fakulty...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie žádá Sněmovnu o vydání Roznera k stíhání za výroky o romském táboře v Letech

Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).

Volby by vyhrálo ANO, s odstupem následují ODS a Piráti

Sněmovní volby by nyní jasně vyhrálo vládní hnutí ANO, které by podle aktuálního volebního modelu společnosti Median volilo 29,5 procenta hlasů. Opoziční ODS by skončila druhá se ziskem 13,5 procenta hlasů a třetí Piráti mají o půl procenta hlasů méně. Oproti říjnu si všechny tři strany zhruba o jeden procentní bod polepšily, zatímco obě levicové strany - ČSSD a KSČM - oslabily.

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.