Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výstavba železničního koridoru komplikuje život všem Budějčákům

 
čtvrtek, 28. dubna 2011, 11:12

Přípravné práce spojené s výstavbou IV. železničního koridoru značně omezují provoz na jedné z nejrušnějších komunikací v Českých Budějovicích - na Nádražní ulici.V krajském městě již začaly první dopravní problémy a omezení spojené s výstavbou rychlostní železnice, které mají s přestávkami trvat asi tři roky.

Dočasně je zrušena zastávka Skuherského. "Byla zahájena příprava na modernizace trati v okolí železničních mostů na křižovatkách uliceNádražní se Skuherského a Pekárenskou," uvedl Michal Bosák z magistrátu města.

Právě v tomto úseku ve směru od viaduktu na Pražskou třídu, se jeden jízdní pruh v Nádražní ulici uzavřel. Už před výstavbou se přitom v této lokalitě téměř denně tvořily kolony a při větším zatížení, například v pondělní či páteční špičce nastává kolaps dopravy.Obyvatelé Budějc i řidiči se obávají dalšího zhoršení situace.

“Dopravní podnik města dočasně zrušil zastávku MHD Skuherského ve směru na Palackého náměstí, kde zastavují autobusy s čísly 5, 11, 17 a 41. Kvůli stavbě tu dopravce nemůže zřídit jinou provizorní zastávku,“ uvedl Bosák.
Cestující tak mohou využít nedalekou zastávku Palackého náměstí. Žádná další omezení kvůli stavbě IV. železničního koridoru cestující v MHD v nejbližší době nečekají.

Rozsáhlé výluky zatím neplánují ani České dráhy. "Budou se týkat hlavně nočních hodin, kdy není taková obsazenost vlaků.
Náhradní autobusové dopravy tak bude minimum," uvedl ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah Jiří Kafka.

V současné době je však situace mnohem horší, protože se již zcela uzavřely viadukty ve Skuherského a Pekárenské ulici. Dopravní omezení nekomplikují život pouze běžným řidičům. Vzniklá situace nejvíce rozčiluje složky integrovaného záchranného systému. Záchranná služba a hasiči čelí značným problémům při průjezdech městem a čas dojezdu k nehodám se velmi prodlužuje.

Stavba rychlostního IV. železničního koridoru zkomplikuje průjezd Budějovicemi především v roce 2012, kdy se uzavřou dva nejdůležitější viadukty ve městě, a sice v Rudolfovské a Pražské ulici. Tudy jezdí větší část dopravy směrem na Tábor a na Prahu.

Modernizace téměř tříkilometrového úseku trati mezi Severní zastávkou a Hlavním nádražím v krajském městě bude stát 740 milionů korun a skončit by mělo do roku 2014.

Tip redakce: V létě jezděte na kole. V zimě vůbec - pijte grog a svařák - choďtě pěšky.

Autor: Redakce

 


 

Kam dál?

Finanční úřady zašlou složenky k dani z nemovitosti a rozšíří...

čtvrtek, 28. dubna 2011, 09:41

Jihočeské finanční úřady zašlou i letos poplatníkům složenky k zaplacení daně z nemovitosti a rozšíří pokladní hodiny. Mluvčí...

Nebezpečnou jízdu opilého řidiče ukončili českobudějovičtí dopravní...

středa, 27. dubna 2011, 16:34

Nebezpečnou jízdu 29letého muže z Jindřichohradecka naštěstí uplynulou neděli ukončili na Strakonické ulici v krajském městě...

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

středa, 27. dubna 2011, 16:23

Během uplynulého velikonočního víkendu, který byl díky volnému pondělí prodloužen o jeden den, uskutečnila jihočeská policie...

Velikonoční akce na Českobudějovicku

úterý, 26. dubna 2011, 16:30

Před prodlouženým velikonočním víkendem byly avizovány jak kontroly zaměřené na požívání alkoholu mládeží, tak i dopravně...

 

Komentáře

Frank Flint
Frank Flint

Tento tip měl náš moudrý dědeček již o Vánocích! :)

čtvrtek, 28. dubna 2011, 13:01
 
 
Bezedný Frank
Bezedný Frank

Ano jako u bauhausu tam je to to taky veliká paráda světla každých pár metrů. Kdyby Budějce měli pořádné obchvaty tak se tyto rekonstrukce tolik nedotknou již tak špatné dopravní situaci.

čtvrtek, 28. dubna 2011, 12:33
 
 
Jay Dee

a to je ještě zavřenej jeden pruh na strakonické za SPAREM, jak se staví SCONTO nábytek. tam to pak bude taky ňamka, až tam bude další světelná křižovatka!

čtvrtek, 28. dubna 2011, 11:55
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.