Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tajemník Zdeněk Řeřábek versus Magistrát České Budějovice. Dnes stanou u soudu! Padne konečný verdikt?

 
úterý, 19. dubna 2011, 00:14

Dlouhodobá, ostře sledovaná kauza je právě dnes vysoce aktuální - měla by být po roce vyřešena. Záměrně vám tedy předkládáme pouze relevantní fakta dosavadního vývoje kauzy, závěr – rozhodnutí krajského soudu – bude aktuálně doplněn.
1999
Ing. Zdeněk Řeřábek jmenován tajemníkem Magistrátu města České Budějovice


27.4. 2010
Primátor města České Budějovice Juraj Thoma odvolal Zdeňka Řeřábka z funkce tajemníka Magistrátu města České Budějovice. V souladu se zákonem o obcích se tak stalo se souhlasem ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje. Důvodem pro odvolání byla údajná závažná porušení zákonem stanovených povinností.


Zdeněk Řeřábek předložil lékařské potvrzení o pracovní neschopnosti.

Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma dočasně pověřuje výkonem funkce tajemníka magistrátu vedoucího správního odboru Ing. Václava Suchopára.

17. 6. 2010
Juraj Thoma je Zastupitelstvem města České Budějovice odvolán z funkce primátora města.

24. 6 2010
Zastupitelstvo města volí  primátorem města Miroslava Tettera.

28. 6. 2010
Zdeněk Řeřábek podává k Okresnímu soudu v Českých Budějovicích žalobu „o určení neplatnosti odvolání z funkce tajemníka Magistrátu města České Budějovice“.

16. 8. 2010
Okresní soud ukládá Městu České Budějovice, aby se do 30 dnů k žalobě vyjádřilo. Soudní usnesení přesně stanovuje kroky, které město musí učinit, pokud se žalobou nesouhlasí („žalovaný je povinen vylíčit rozhodující skutečnosti, na nichž staví svou obranu proti žalobě“). Pokud by město do 30 dnů argumenty na svou obhajobu nedodalo nebo se vůbec nevyjádřilo, má se automaticky za to, že žalobu Zdeňka Řeřábka uznává (§153 Občanského soudního řádu).

14. 9. 2010
Zdeněk Řeřábek předkládá k Okresnímu soudu „návrh na schválení smíru soudem“. V dopise zaslaném soudu uvádí, že na smírném řešení sporu se dohodl s Městem České Budějovice.

15. 9. 2010
Poslední den lhůty pro podání argumentů města na obranu proti žalobě Zdeňka Řeřábka. Primátor Tetter oznamuje Okresnímu soudu, že „město České Budějovice přistupuje k navrženému smíru a s jeho obsahem souhlasí bez výhrad.“

17. 9. 2010
Primátor Tetter oznamuje Okresnímu soudu, že „město České Budějovice po zvážení všech okolností bere udělený souhlas ze dne 17. září 2010 zpět a na smír nepřistupuje.“ Ani v tomto vyjádření však nejsou uvedeny argumenty na obranu proti žalobě Zdeňka Řeřábka. Město tedy jeho žalobu de iure  uznává bez výhrad.

23.11.2010
Ustavující zastupitelstvo Města České Budějovice volí primátorem města Juraje Thomu.

18.1. 2011
Okresní soud rozhoduje „o určení neplatnosti odvolání z funkce rozsudkem pro uznání“. V odůvodnění rozsudku se uvádí, že město coby žalovaný se k žalobě Zdeňka Řeřábka nevyjádřilo, přestože bylo poučeno, že v takovém případě soud rozhodne rozsudkem pro uznání.

21. 2. 2011
Město se proti rozsudku okresního soudu ve stanovené lhůtě odvolává.

19.4. 2011
Krajský soud by měl vydat v kauze Zdeněk Řeřábek versus Město České Budějovice konečný verdikt.

Autor: askew x

 


 

Kam dál?

Jihostroj-koncert

pondělí, 18. dubna 2011, 20:10

Ještě před vystoupením skupiny Kabát zažily Budějce koncert z úplně jiné branže. Jihostroj ve velkém stylu pod taktovkou...

Týden kontrol na silnících

pondělí, 18. dubna 2011, 14:35

Vzhledem k blížícímu se prvnímu letošnímu prodlouženému víkendu se Policie ČR ve zvýšené míře chystá na silniční kontroly. A jak...

Českobudějovická Samsonova kašna prochází jarním úklidem

pondělí, 18. dubna 2011, 14:03

Pracovníci společnosti Čevak zahájili čištění Samsonovy kašny na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Jako každý rok...

Řídila opilá

pondělí, 18. dubna 2011, 09:43

Nebezpečnou jízdu 47leté ženy z Českobudějovicka naštěstí uplynulý týden ukončili v obci Lišov policisté z místního obvodního...

 

Komentáře

Wolenby
Wolenby

Bylo by fajn, kdyby byl už konec týhle trapý kauzy....

úterý, 19. dubna 2011, 00:28
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.