Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Štěnice-tentokráte ne u slečny Kočí

 
středa, 4. května 2011, 13:09

Jak píšeme v nadpisu, nejedná se o štěnici u slečny Kočí kdesi v Praze, ale o štěnice a to naše z Budějc. Tedy jestli jsou původem z našeho města se nám zjistit nepodařilo, ale jsou tu, ačkoli je nikdo nezval. Co proti nim můžeme dělat?

Toto téma jsme zvolili proto, že se na nás obrátili naši čtenáři, kterých se nedávno boj s tímto nepříjemným hmyzem týkal. A ačkoli se u nich v bytě neobjevily, přesto jim výskyt štěnic v jejich panelákovém domě znepříjemnil život.

Nebudeme psát, kde se událost přesně udála, protože to není důležité, ale rádi bychom upozornili na to, že ten problém tady je a mohl by se týkat kohokoli, kdo obývá vícebytové domy propojené stoupačkami.

Těmi se totiž štěnice mohou dostat od souseda přímo do vašeho bytu. A jak známo, souseda si vybrat nemůžete, takže pokud ve vašem sousedství bydlí někdo o kom si myslíte, že příliš nedbá na čistotu, ostražitost je na místě.

Jak nám naši čtenáři sdělili u nich se konkrétně jednalo o jeden byt ve vchodě, kde se štěnice vyskytly již před rokem a odtud se šířily dál.

První a zásadní rada tedy zní - nesnažte se štěnice vyhubit sami. Jsou to mršky odolné a čím déle se vám je nepodaří vyhubit, tím více se rozšíří. Okamžitě povolejte odborníky z deratizačních firem a ti si se štěnicemi poradí.

Jde o to, že ušetříte hodně peněz, protože čím více jim necháte času na rozmnožení, tím větší oblast zasáhnou. Potom se může vyšplhat cena za vyhubení v jednom panelákovém vchodě až na cca 40.000,- Kč, které budete muset zaplatit např. z fondu oprav. Dále se mohou přidat další platby za např. zničené koberce u sousedů, které museli zlikvidovat, jak tomu bylo v tomto případě a podobně. Deratizační firma se totiž musí dostat do každého bytu a i přesto, že se v něm štěnice nevyskytují, musí byt ošetřit a jeho obyvatelé nebudou moci několik dnů ani vytírat, aby nesetřeli aplikovaný prostředek.

Ještě horší je situace v bytě, kde štěnice odhalí. Celý byt se musí tzv. vydýmovat a nikdo do něj nesmí vstoupi 24 hod. Hodně nepříjemné je to například jestliže máte děti a nemáte s nimi kam jít na noc.....

Pokud tedy zjistíte, že se u vás vyskytly štěnice na nic nečekejte a povolejte na jejich likvidaci profesionály. Neberte to jako lobbing, nejsme na výplatní listině žádné deratizační firmy. Chceme Vám jen ušetřit peníze a nepříjemnosti o které se s námi naši čtenáři podělili a příště můžeme napsat o nečem úplně jiném co vás trápí. 

Takže jakmile dočtete, najděte si 5 min. posviťte si do stoupaček, pod kuchyňské linky, nebo pod koberec ať máte klid.

Autor: Redakce

 

 

 


 

Kam dál?

Jihočeská policie pátrá po patnáctiletém chlapci

úterý, 3. května 2011, 11:46

Jihočeští policisté pátrají po patnáctiletém Pavlu Urbanovi z Českých Budějovic. Policejní mluvčí Štěpánka Valentová řekla...

Radek Motys zavelel k útoku a Jihostroj vede 3:0 na zápasy.

pátek, 29. dubna 2011, 21:23

Už jen jeden zápas dělí náš tým od mistrovského titulu. Dnes totiž v Ostravě zvítězil Jihostroj 1:3 na sety a zítra může začít...

Policisté žádají širokou veřejnost o spolupráci při pátrání.

pátek, 29. dubna 2011, 13:39

Pohřešovaný muž byl naposledy viděn dne 15.dubna 2011 v místě svého přechodného bydliště, v ul. V. Volfa v Českých Budějovicích....

Usedl za volant po požití návykové látky, nyní čelí trestnímu stíhání

pátek, 29. dubna 2011, 10:46

Při silniční kontrole, kterou prováděli suchovrbenští policisté v ulici Fr. Škroupa v krajském městě, byla provedenou orientační...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.