Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žižkova kasárna patří městu. Co tam vznikne?

 
pondělí, 24. února 2014, 15:26

České Budějovice minulý týden v pátek získaly do svého majetku část objektu bývalých kasáren Františka Josefa I. na Žižkově třídě. Město tím nově vlastní nemovitosti a plochu o celkovém rozměru 7336 metrů čtverečních v těsné blízkosti centra jihočeské metropole.

Vedení města zatím zvažuje, jak rozsáhlý komplex využije. Jednou z variant je, že by magistrát bývalá kasárna využíval pro některé ze svých odborů.

Objekt Žižkových kasáren, který je ve špatném stavu, v minulosti využívala z části armáda a celní správa. „Podle odborné studie by rekonstrukce prostor stála přibližně 80 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátora Českých Budějovic Miroslav Joch.

Město využilo k získání kasáren novelu zákona o přechodu některých věcí z majetku České republiky do majetku obcí, která vstoupila v platnost v roce 2012.

„Ta nám dala možnost požádat o zařazení historického majetku na seznam nemovitostí, o jejichž vydání rozhodovala vláda České republiky. Jedním z požadavků byl právě převod českobudějovických kasáren do vlastnictví města,“ uvedl Joch.

Nejde o první objekt bývalých kasáren, který město získalo. V minulosti například nabylo část rozlehlého komplexu ve čtvrti Čtyři Dvory. Na jeho přeměně v rekreační areál s parkem magistrát pracuje.

„Na základě zpracovaných projektů z evropských i národních fondů jsme dokázali zajistit demolici chátrajících budov, budují se nové inženýrské sítě,“ uvedl náměstek primátora.

Část čtyřdvorského areálu město prodává developerům, kteří prý uvažují o výstavbě bytových domů. „Jeden privátní subjekt by rád v lokalitě vybudoval seniorský dům,“ řekl Joch.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Potlučená, vystrašená... Kočička hledá své páníčky

pondělí, 24. února 2014, 12:48

Ztratil se vám zvířecí mazlíček? Pobíháte po sousedech, jestli ho někde neviděli? Možná je váš čtyřnohý kamarád v bezpečí a čeká,...

Venkovní sportoviště na Vltavě čeká modernizace

pondělí, 24. února 2014, 10:40

Dlouhodobá snaha představitelů Českých Budějovic o získání venkovního sportoviště na sídlišti Vltava v sousedství Základní školy...

V jihočeských porodnicích přišlo vloni na svět 6292 dětí

čtvrtek, 20. února 2014, 17:29

Lékaři jihočeských porodnic vloni přivedli na svět celkem 6292 dětí. To je o 248 méně, než v roce 2012. Vyplývá to z...

Zelené centrum sídliště Máj dostane novou tvář

čtvrtek, 20. února 2014, 13:33

Regenerace by se v letošním roce měla dočkat zbývající část sídliště Máj v Českých Budějovicích, na kterou zatím ještě nepřišla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.