Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žižkova kasárna patří městu. Co tam vznikne?

 
pondělí, 24. února 2014, 15:26

České Budějovice minulý týden v pátek získaly do svého majetku část objektu bývalých kasáren Františka Josefa I. na Žižkově třídě. Město tím nově vlastní nemovitosti a plochu o celkovém rozměru 7336 metrů čtverečních v těsné blízkosti centra jihočeské metropole.

Vedení města zatím zvažuje, jak rozsáhlý komplex využije. Jednou z variant je, že by magistrát bývalá kasárna využíval pro některé ze svých odborů.

Objekt Žižkových kasáren, který je ve špatném stavu, v minulosti využívala z části armáda a celní správa. „Podle odborné studie by rekonstrukce prostor stála přibližně 80 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátora Českých Budějovic Miroslav Joch.

Město využilo k získání kasáren novelu zákona o přechodu některých věcí z majetku České republiky do majetku obcí, která vstoupila v platnost v roce 2012.

„Ta nám dala možnost požádat o zařazení historického majetku na seznam nemovitostí, o jejichž vydání rozhodovala vláda České republiky. Jedním z požadavků byl právě převod českobudějovických kasáren do vlastnictví města,“ uvedl Joch.

Nejde o první objekt bývalých kasáren, který město získalo. V minulosti například nabylo část rozlehlého komplexu ve čtvrti Čtyři Dvory. Na jeho přeměně v rekreační areál s parkem magistrát pracuje.

„Na základě zpracovaných projektů z evropských i národních fondů jsme dokázali zajistit demolici chátrajících budov, budují se nové inženýrské sítě,“ uvedl náměstek primátora.

Část čtyřdvorského areálu město prodává developerům, kteří prý uvažují o výstavbě bytových domů. „Jeden privátní subjekt by rád v lokalitě vybudoval seniorský dům,“ řekl Joch.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Potlučená, vystrašená... Kočička hledá své páníčky

pondělí, 24. února 2014, 12:48

Ztratil se vám zvířecí mazlíček? Pobíháte po sousedech, jestli ho někde neviděli? Možná je váš čtyřnohý kamarád v bezpečí a čeká,...

Venkovní sportoviště na Vltavě čeká modernizace

pondělí, 24. února 2014, 10:40

Dlouhodobá snaha představitelů Českých Budějovic o získání venkovního sportoviště na sídlišti Vltava v sousedství Základní školy...

V jihočeských porodnicích přišlo vloni na svět 6292 dětí

čtvrtek, 20. února 2014, 17:29

Lékaři jihočeských porodnic vloni přivedli na svět celkem 6292 dětí. To je o 248 méně, než v roce 2012. Vyplývá to z...

Zelené centrum sídliště Máj dostane novou tvář

čtvrtek, 20. února 2014, 13:33

Regenerace by se v letošním roce měla dočkat zbývající část sídliště Máj v Českých Budějovicích, na kterou zatím ještě nepřišla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.