Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Litvínovicích začala oprava čerpací kanalizační stanice

 
středa, 22. května 2013, 10:29

Dosluhující čerpadla, vysoká spotřeba elektrické energie, častější odstávky kvůli závadám. To jsou důvody, které hovoří pro opravu čerpací kanalizační stanice v Litvínovicích. Součástí opravy bude výměna čerpadel, kanalizačních armatur a elektroinstalace.

„Nejprve musíme jímku vyčerpat, poté vyčistit tlakovou vodou a teprve potom můžeme vyřezat staré armatury,“ uvedl Miroslav Ježík, vedoucí provozní oblasti Jih ze společnosti ČEVAK a.s.

Čerpací stanice jsou budovány tehdy, když z určitého místa není možné gravitačně odvést odpadní vody na čistírnu odpadních vod. Slouží také k překonávání překážek na trase.

Stanice se skládá z podzemní jímky, kde jsou čerpadla a armatury, v nadzemní části je umístěna rozvodna. Čerpadla se spínají automaticky.

Při ucpání nebo poruše čerpadel má čerpací stanice havarijní přepad, aby v případě poruchy nebyly zatopeny objekty, které jsou na kanalizaci napojeny. Oprava čerpací stanice bude stát necelý čtvrt milion korun.

Tisková zpráva
Foto: www.cov-nadrze-sachty.cz

 


 

Kam dál?

Služební psi lupiče nešetřili a složili ho k zemi

úterý, 21. května 2013, 22:03

Střelba, štěkot psů, houkání sirén, majáky... v budějcké Kubatově ulici se v úterý udály velké policejní manévry! Zásahová...

U Zborova narazil vlak do spadlého stromu

pondělí, 20. května 2013, 08:31

V neděli kolem půl sedmé večer narazil u Českých Budějovic osobní vlak do spadlého stromu. Podle hasičů se ale zřejmě nikomu nic...

Dejte si pozor na šejdíře, potkáte je i na Hobby

sobota, 18. května 2013, 00:15

Plná parkoviště, ruch, lidé s plnými igelitkami, ze kterých čouhají různé rostliny či stromky. Ano, tento týden se na budějckém...

Letos bylo ukradeno už 60 bicyklů. Chybí kolostavy

pátek, 17. května 2013, 15:47

S nástupem pěkného počasí přišel i čas cyklistů. Kolo je zřejmě nejrychlejší dopravní prostředek, co se dopravy po centru Budějc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.