Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Litvínovicích začala oprava čerpací kanalizační stanice

 
středa, 22. května 2013, 10:29

Dosluhující čerpadla, vysoká spotřeba elektrické energie, častější odstávky kvůli závadám. To jsou důvody, které hovoří pro opravu čerpací kanalizační stanice v Litvínovicích. Součástí opravy bude výměna čerpadel, kanalizačních armatur a elektroinstalace.

„Nejprve musíme jímku vyčerpat, poté vyčistit tlakovou vodou a teprve potom můžeme vyřezat staré armatury,“ uvedl Miroslav Ježík, vedoucí provozní oblasti Jih ze společnosti ČEVAK a.s.

Čerpací stanice jsou budovány tehdy, když z určitého místa není možné gravitačně odvést odpadní vody na čistírnu odpadních vod. Slouží také k překonávání překážek na trase.

Stanice se skládá z podzemní jímky, kde jsou čerpadla a armatury, v nadzemní části je umístěna rozvodna. Čerpadla se spínají automaticky.

Při ucpání nebo poruše čerpadel má čerpací stanice havarijní přepad, aby v případě poruchy nebyly zatopeny objekty, které jsou na kanalizaci napojeny. Oprava čerpací stanice bude stát necelý čtvrt milion korun.

Tisková zpráva
Foto: www.cov-nadrze-sachty.cz

 


 

Kam dál?

Služební psi lupiče nešetřili a složili ho k zemi

úterý, 21. května 2013, 22:03

Střelba, štěkot psů, houkání sirén, majáky... v budějcké Kubatově ulici se v úterý udály velké policejní manévry! Zásahová...

U Zborova narazil vlak do spadlého stromu

pondělí, 20. května 2013, 08:31

V neděli kolem půl sedmé večer narazil u Českých Budějovic osobní vlak do spadlého stromu. Podle hasičů se ale zřejmě nikomu nic...

Dejte si pozor na šejdíře, potkáte je i na Hobby

sobota, 18. května 2013, 00:15

Plná parkoviště, ruch, lidé s plnými igelitkami, ze kterých čouhají různé rostliny či stromky. Ano, tento týden se na budějckém...

Letos bylo ukradeno už 60 bicyklů. Chybí kolostavy

pátek, 17. května 2013, 15:47

S nástupem pěkného počasí přišel i čas cyklistů. Kolo je zřejmě nejrychlejší dopravní prostředek, co se dopravy po centru Budějc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.