Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotním Modrým během podpoříte autisty

 
středa, 9. dubna 2014, 19:14

Ne každý z nás se (naštěstí) setkal s autismem. Ponětí o existenci této nemoci ale máme všichni. V jižních Čechách funguje od roku 2010 spolek s příznačným názvem Autisté jihu. S cílem podpořit lidi s autismem pořádá již tuto sobotu druhý ročník akce Modrý běh.

Tento běh je součástí celosvětové kampaně Light it up blue - Rozsviťme se modře. V Budějcích se poběží v sobotu 12. dubna ve Stromovce od dětského hřiště. Start je v 10 hodin dopoledne.

Délka trasy je dva kilometry, což uběhne, nebo ujde, úplně každý. Pro velký zájem ‚běžecké‘ veřejnosti bude vyznačena i delší trasa v délce asi pěti kilometrů.

Startovné stojí 50 Kč a na programu nebude jen běh. Pro děti budou připraveny zábavné úkoly, skákací hrad nebo malování na obličej.

Padesátikoruna ze startovného bude použita na rozvoj komunitního centra spolku Autisté na jihu. Neváhejte tedy a vyrazte udělat něco pro sebe a zároveň pro druhé. Dress code není nutný, avšak modré oblečení je vítáno!

 


 

Kam dál?

Nejvíce obyvatel z jihočeských měst vloni přibylo v Hluboké

úterý, 8. dubna 2014, 08:35

Jen ve dvou desítkách jihočeských měst z celkem 54 vloni přibylo obyvatel. Nejlepší adresou je podle těchto údajů Hluboká nad...

V obcích kolem JE Temelín se rozbíhá Oranžový rok

pondělí, 7. dubna 2014, 13:51

Od dubna se s podporou Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ naplno rozjíždí kulturní, sportovní a společenské akce zařazené do...

Jarní trhy obsadí náměstí

neděle, 6. dubna 2014, 17:26

Třídenní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. začnou ve čtvrtek 10. dubna a potrvají do soboty. Představí se tady desítky...

Společně nainstalují mobilní protipovodňovou stěnu

neděle, 6. dubna 2014, 08:42

Na hrozbu povodní chtějí být v Budějcích maximálně připravení! 29. dubna si proto od 7:00 do 17:00 nacvičí pracovníci magistrátu,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Několik desítek lidí se popralo v restauraci...

  • Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Zvíře v cirkusu je bráno jako poklad, o který se pečuje, říká veterinář

Majitelé cirkusů považují zvířata za poklad, o který se řádně starají a pečují o ně, řekl veterinář Dušan Usvald. Podle něj by ale nebylo na škodu, kdyby se podmínky pro chov zvířat v cirkusech zpřísnily. Zpřísnit by se měl například minimální stanovený prostor pro výběh zvířat, řekl Usvald, který zajišťuje veterinární péči pro zvířata z více než 20 českých cirkusů.

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.