Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotním Modrým během podpoříte autisty

 
středa, 9. dubna 2014, 19:14

Ne každý z nás se (naštěstí) setkal s autismem. Ponětí o existenci této nemoci ale máme všichni. V jižních Čechách funguje od roku 2010 spolek s příznačným názvem Autisté jihu. S cílem podpořit lidi s autismem pořádá již tuto sobotu druhý ročník akce Modrý běh.

Tento běh je součástí celosvětové kampaně Light it up blue - Rozsviťme se modře. V Budějcích se poběží v sobotu 12. dubna ve Stromovce od dětského hřiště. Start je v 10 hodin dopoledne.

Délka trasy je dva kilometry, což uběhne, nebo ujde, úplně každý. Pro velký zájem ‚běžecké‘ veřejnosti bude vyznačena i delší trasa v délce asi pěti kilometrů.

Startovné stojí 50 Kč a na programu nebude jen běh. Pro děti budou připraveny zábavné úkoly, skákací hrad nebo malování na obličej.

Padesátikoruna ze startovného bude použita na rozvoj komunitního centra spolku Autisté na jihu. Neváhejte tedy a vyrazte udělat něco pro sebe a zároveň pro druhé. Dress code není nutný, avšak modré oblečení je vítáno!

 


 

Kam dál?

Nejvíce obyvatel z jihočeských měst vloni přibylo v Hluboké

úterý, 8. dubna 2014, 08:35

Jen ve dvou desítkách jihočeských měst z celkem 54 vloni přibylo obyvatel. Nejlepší adresou je podle těchto údajů Hluboká nad...

V obcích kolem JE Temelín se rozbíhá Oranžový rok

pondělí, 7. dubna 2014, 13:51

Od dubna se s podporou Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ naplno rozjíždí kulturní, sportovní a společenské akce zařazené do...

Jarní trhy obsadí náměstí

neděle, 6. dubna 2014, 17:26

Třídenní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. začnou ve čtvrtek 10. dubna a potrvají do soboty. Představí se tady desítky...

Společně nainstalují mobilní protipovodňovou stěnu

neděle, 6. dubna 2014, 08:42

Na hrozbu povodní chtějí být v Budějcích maximálně připravení! 29. dubna si proto od 7:00 do 17:00 nacvičí pracovníci magistrátu,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na budějckém vlakovém nádraží zasahovala...

  • Při tragické nehodě u Besednic zemřel...

  • Firma Schickaneder hledá nové řidiče. Nabízí...

  • Na nové protihlukové stěně v budějckém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a Kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.

Počasí venku přímo vybízí ke grilování. Co při něm dělat a čemu se raději vyhnout?

Už několik týdnů venku panuje na jaro nadprůměrně teplé počasí, a tak je kromě koupání v plném proudu také grilovací sezona. V souvislosti s ní je dobré připomenout si několik základních zásad a doporučení.