Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Služební psi lupiče nešetřili a složili ho k zemi

úterý, 21. května 2013, 22:03

Střelba, štěkot psů, houkání sirén, majáky... v budějcké Kubatově ulici se v úterý udály velké policejní manévry! Zásahová jednotka honila bankovního lupiče a psovodi využili svých čtyřnohých svěřenců k zadržení nebezpečného pachatele se zbraní v ruce. Nakonec ale všechno dobře dopadlo.

Stovky návštěvníků, mezi kterými převládaly děti školního věku, si Den policie náležitě užily. Ani jeden zásah totiž nebyl reálný a muži zákona ho jen předváděli, aby si jejich možní nástupci mohli udělat reálnou představu o tom, co obnáší práce policisty.

V českobudějovickém areálu Sportovního klubu Policie ČR bylo připraveno hned několik stanovišť s ukázkami služebních vozidel, motocyklů, výstroje a výzbroje, děti si mohly vytvořit identikit pachatele, zajezdit si na dopravním hřišti BESIPu, vyřádit se při rodinném fotbálku nebo ve skákacím hradu od energetické společnosti E.ON.

Během dne rovněž probíhalo II. kolo soutěže Detektivem na(ne)čisto určené pro žáky základních škol z celých jižních Čech, v nafukovací hale se konal volejbalový turnaj pod vedením současných a bývalých hráčů budějckého Jihostroje a uvnitř tělocvičny se zase děti tužily během výcviku fyzičky nebo při virtuální střelbě na terč.

Spolupořadateli akce organizované Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje byli jejich bavorští a hornorakouští policisté, kteří si pro návštěvníky rovněž připravili nejednu dovednostní disciplínu.

 
 
 


 

Kam dál?

U Zborova narazil vlak do spadlého stromu

pondělí, 20. května 2013, 08:31

V neděli kolem půl sedmé večer narazil u Českých Budějovic osobní vlak do spadlého stromu. Podle hasičů se ale zřejmě nikomu nic...

Dejte si pozor na šejdíře, potkáte je i na Hobby

sobota, 18. května 2013, 00:15

Plná parkoviště, ruch, lidé s plnými igelitkami, ze kterých čouhají různé rostliny či stromky. Ano, tento týden se na budějckém...

Letos bylo ukradeno už 60 bicyklů. Chybí kolostavy

pátek, 17. května 2013, 15:47

S nástupem pěkného počasí přišel i čas cyklistů. Kolo je zřejmě nejrychlejší dopravní prostředek, co se dopravy po centru Budějc...

Policejní komando obklíčilo ČNB. K přepadení ale nedošlo

pátek, 17. května 2013, 08:51

„Drbno, nevíš co se dělo kolem půl jedenácté u ČNB na Lannovce? Přijelo šest policejních aut, vyskákalo z nich několik...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.