Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Služební psi lupiče nešetřili a složili ho k zemi

úterý, 21. května 2013, 22:03

Střelba, štěkot psů, houkání sirén, majáky... v budějcké Kubatově ulici se v úterý udály velké policejní manévry! Zásahová jednotka honila bankovního lupiče a psovodi využili svých čtyřnohých svěřenců k zadržení nebezpečného pachatele se zbraní v ruce. Nakonec ale všechno dobře dopadlo.

Stovky návštěvníků, mezi kterými převládaly děti školního věku, si Den policie náležitě užily. Ani jeden zásah totiž nebyl reálný a muži zákona ho jen předváděli, aby si jejich možní nástupci mohli udělat reálnou představu o tom, co obnáší práce policisty.

V českobudějovickém areálu Sportovního klubu Policie ČR bylo připraveno hned několik stanovišť s ukázkami služebních vozidel, motocyklů, výstroje a výzbroje, děti si mohly vytvořit identikit pachatele, zajezdit si na dopravním hřišti BESIPu, vyřádit se při rodinném fotbálku nebo ve skákacím hradu od energetické společnosti E.ON.

Během dne rovněž probíhalo II. kolo soutěže Detektivem na(ne)čisto určené pro žáky základních škol z celých jižních Čech, v nafukovací hale se konal volejbalový turnaj pod vedením současných a bývalých hráčů budějckého Jihostroje a uvnitř tělocvičny se zase děti tužily během výcviku fyzičky nebo při virtuální střelbě na terč.

Spolupořadateli akce organizované Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje byli jejich bavorští a hornorakouští policisté, kteří si pro návštěvníky rovněž připravili nejednu dovednostní disciplínu.

 
 
 


 

Kam dál?

U Zborova narazil vlak do spadlého stromu

pondělí, 20. května 2013, 08:31

V neděli kolem půl sedmé večer narazil u Českých Budějovic osobní vlak do spadlého stromu. Podle hasičů se ale zřejmě nikomu nic...

Dejte si pozor na šejdíře, potkáte je i na Hobby

sobota, 18. května 2013, 00:15

Plná parkoviště, ruch, lidé s plnými igelitkami, ze kterých čouhají různé rostliny či stromky. Ano, tento týden se na budějckém...

Letos bylo ukradeno už 60 bicyklů. Chybí kolostavy

pátek, 17. května 2013, 15:47

S nástupem pěkného počasí přišel i čas cyklistů. Kolo je zřejmě nejrychlejší dopravní prostředek, co se dopravy po centru Budějc...

Policejní komando obklíčilo ČNB. K přepadení ale nedošlo

pátek, 17. května 2013, 08:51

„Drbno, nevíš co se dělo kolem půl jedenácté u ČNB na Lannovce? Přijelo šest policejních aut, vyskákalo z nich několik...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.