Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rybářské slavnosti ozdobí výlov Munického rybníka

 
pondělí, 27. října 2014, 09:28

Úterý 28. října bude v Hluboké nad Vltavou patřit Jihočeským rybářským slavnostem. Program tradiční akce, která do hlubockého podzámčí pravidelně přiláká několik tisíc návštěvníků, zahájí už v sedm hodin ráno první zátah v lovišti pod hrází Munického rybníka.

„Rybářské slavnosti mají v Hluboké nad Vltavou již letitou tradici. Jejím cílem je nejen popularizace města a jihočeského regionu, ale také samozřejmě jednoho z nejstarších druhů podnikání u nás - a tím je rybníkářství a chov ryb. Slavnostmi současně zahajujeme také již vyhlášený Týden rybích specialit, který potrvá do 2. listopadu, a do nějž je zapojena celá řada hlubockých restaurací, hotelů a penzionů. Doporučuji přijet na návštěvu,“ uvedl starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Po prvním zátahu rybářů starosta oficiálně odstartuje slavnosti v devět hodin na hrázi Munického rybníka, kde se také odehraje hlavní program akce. Chybět nebude dechová kapela Samsonka, Slavíčci z Hluboké či bubenická show. Šéfkuchař Martin Fikota předvede ukázky přípravy vánočního kapra včetně méně známých receptur.

Od 12.15 hodin bude možné zhlédnout pasování do cechu rybářského. Obřad přijetí do Petrova cechu letos čeká na Ivu Kubáňovou, ředitelku útvaru Kvalita a systém řízení ČEZ, která od 1. ledna 2015 převezme v ČEZ řízení útvaru Bezpečnost.

„Tento výběr osobnosti jistě není náhodný. ČEZ, respektive Jaderná elektrárna Temelín, je naším sousedem a partnerem. Mimo jiné také významným podporovatelem celé řady sportovních, kulturních a společenských akcí pořádaných městy a obcemi ve svém okolí. Mezi ně patří i Hluboká nad Vltavou,“ poznamenal starosta.

Součástí doprovodného programu bude výstava historie rybářství ve fotografii a dobových předmětech zapůjčené NZM Ohrada přímo na hrázi Munického rybníka, staročeský jarmark, prodej čerstvých ryb z Rybářství Hluboká či prezentace středních rybářských škol z Vodňan a Třeboně.

Rybí speciality bude možné ochutnat v restauracích Hotelu Štekl, RRC Hluboká, Pensionu-restaurace Ka.PR, Restaurace Hubert, Parkhotelu, Lovecké chatě, pensionu Bezdrev, Hotelu Podhrad a Hotelu Záviš z Falkenštejna. Jednotlivá menu naleznete také na webových stránkách města Hluboká nad Vltavou www.hluboka.cz, či na stránkách jednotlivých restaurací.

Jihočeské rybářské slavnosti pořádá město Hluboká nad Vltavou v rámci projektu Oranžový rok 2014 za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Chodci překračovali dělníky. Stavba prý byla bezpečná

středa, 22. října 2014, 12:27

Když se v těchto dnech půjdete projít budějckou ulicí Doktora Stejskala, nic zvláštního vás tam zřejmě nezaujme. Ještě před pár...

Bytová výstavba na jihu Čech se začíná oživovat

středa, 22. října 2014, 11:20

V prvním pololetí letošního roku stavbaři na jihu Čech zahájili výstavbu 797 bytů, což je o téměř 13 procent meziročně více. V...

Silný vítr lámal stromy, na Kvildě poprvé sněžilo

středa, 22. října 2014, 08:57

Předpověď meteorologů se naplnila. V noci z úterý na dnešek zasáhl Jihočeský kraj velmi silný západní vítr, který lámal stromy a...

Je libo posypový materiál na zimu? Volejte magistrát

úterý, 21. října 2014, 21:35

Přestože říjnové počasí v uplynulých dnech připomínalo spíše léto, nejchladnější roční období se nezadržitelně blíží. A stejně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.