Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rybářské slavnosti ozdobí výlov Munického rybníka

 
pondělí, 27. října 2014, 09:28

Úterý 28. října bude v Hluboké nad Vltavou patřit Jihočeským rybářským slavnostem. Program tradiční akce, která do hlubockého podzámčí pravidelně přiláká několik tisíc návštěvníků, zahájí už v sedm hodin ráno první zátah v lovišti pod hrází Munického rybníka.

„Rybářské slavnosti mají v Hluboké nad Vltavou již letitou tradici. Jejím cílem je nejen popularizace města a jihočeského regionu, ale také samozřejmě jednoho z nejstarších druhů podnikání u nás - a tím je rybníkářství a chov ryb. Slavnostmi současně zahajujeme také již vyhlášený Týden rybích specialit, který potrvá do 2. listopadu, a do nějž je zapojena celá řada hlubockých restaurací, hotelů a penzionů. Doporučuji přijet na návštěvu,“ uvedl starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Po prvním zátahu rybářů starosta oficiálně odstartuje slavnosti v devět hodin na hrázi Munického rybníka, kde se také odehraje hlavní program akce. Chybět nebude dechová kapela Samsonka, Slavíčci z Hluboké či bubenická show. Šéfkuchař Martin Fikota předvede ukázky přípravy vánočního kapra včetně méně známých receptur.

Od 12.15 hodin bude možné zhlédnout pasování do cechu rybářského. Obřad přijetí do Petrova cechu letos čeká na Ivu Kubáňovou, ředitelku útvaru Kvalita a systém řízení ČEZ, která od 1. ledna 2015 převezme v ČEZ řízení útvaru Bezpečnost.

„Tento výběr osobnosti jistě není náhodný. ČEZ, respektive Jaderná elektrárna Temelín, je naším sousedem a partnerem. Mimo jiné také významným podporovatelem celé řady sportovních, kulturních a společenských akcí pořádaných městy a obcemi ve svém okolí. Mezi ně patří i Hluboká nad Vltavou,“ poznamenal starosta.

Součástí doprovodného programu bude výstava historie rybářství ve fotografii a dobových předmětech zapůjčené NZM Ohrada přímo na hrázi Munického rybníka, staročeský jarmark, prodej čerstvých ryb z Rybářství Hluboká či prezentace středních rybářských škol z Vodňan a Třeboně.

Rybí speciality bude možné ochutnat v restauracích Hotelu Štekl, RRC Hluboká, Pensionu-restaurace Ka.PR, Restaurace Hubert, Parkhotelu, Lovecké chatě, pensionu Bezdrev, Hotelu Podhrad a Hotelu Záviš z Falkenštejna. Jednotlivá menu naleznete také na webových stránkách města Hluboká nad Vltavou www.hluboka.cz, či na stránkách jednotlivých restaurací.

Jihočeské rybářské slavnosti pořádá město Hluboká nad Vltavou v rámci projektu Oranžový rok 2014 za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Chodci překračovali dělníky. Stavba prý byla bezpečná

středa, 22. října 2014, 12:27

Když se v těchto dnech půjdete projít budějckou ulicí Doktora Stejskala, nic zvláštního vás tam zřejmě nezaujme. Ještě před pár...

Bytová výstavba na jihu Čech se začíná oživovat

středa, 22. října 2014, 11:20

V prvním pololetí letošního roku stavbaři na jihu Čech zahájili výstavbu 797 bytů, což je o téměř 13 procent meziročně více. V...

Silný vítr lámal stromy, na Kvildě poprvé sněžilo

středa, 22. října 2014, 08:57

Předpověď meteorologů se naplnila. V noci z úterý na dnešek zasáhl Jihočeský kraj velmi silný západní vítr, který lámal stromy a...

Je libo posypový materiál na zimu? Volejte magistrát

úterý, 21. října 2014, 21:35

Přestože říjnové počasí v uplynulých dnech připomínalo spíše léto, nejchladnější roční období se nezadržitelně blíží. A stejně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.