Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otevřeno! Kasárna nahradila jedinečná relaxační zóna

sobota, 20. září 2014, 13:56

Skutečná nádhera, která tady dlouho chyběla! Otázkou ale je, jak dlouho to v tomto stavu vydrží... Tak lidé včera (19. září) nejčastěji hodnotili Park Čtyři Dvory, který byl ve čtyři hodiny odpoledne slavnostně otevřen. Na jedné straně radost, na straně druhé obavy.

„Je to tady opravdu skvělé, vůbec jsem to nečekala! Působí to tady na mě uklidňujícím dojmem, což bylo asi cílem. Líbí se mi, že sem mohou chodit i maminky s malými dětmi. Snad to lidé nezničí,“ řekla včera například Lucka Konvičková, která se do parku přišla podívat s partou kamarádek. Nejvíce ji zaujala plocha pro skateboardisty, ale celkově si myslí, že má park co nabídnout všem věkovým kategoriím.

A má pravdu... Naleznete zde například cyklistické stezky, inline hřiště pro děti, skatepark, akustické hřiště, houpačky a prolézačky, přírodní kluziště, hřiště pro vodní hry či akustické paraboly. O co jde?  O zajímavost, díky které se dva lidé, jež budou mluvit šeptem, uslyší na vzdálenost 35 metrů.

Za zmínku určitě stojí i zajímavě vybudované sociálního zázemí s kavárnou a terasou. Objekt je zasazen přímo do terénu. Z jeho střechy, na kterou se dostanete po jedné ze stezek, se nabízí skvělý výhled takřka na celý park.

Na své si přijdou i senioři, pro které je připravena takzvaná fitstezka. Park Čtyři Dvory je zkrátka naprosto dokonalým místem pro odpočinek a trávení volného času. Už nyní je jasné, že si ho plno Budějčáků zamiluje.

„Chtěli jsme, aby se prostor stal přehledným, příjemným, bezpečným a plným aktivit pro všechny věkové kategorie. Doufáme, že si ho všichni patřičně užijí a budou vůči němu zodpovědní,“ řekl krajinářský architekt Petr Velička, který vybudování parku považuje za menší zázrak. „Od přípravy soutěže v lednu 2012 do dnešního otevření uteklo zhruba dva a půl roku, což je na plochu jakéhokoliv parku či stavby neuvěřitelné tempo,“ dodal.

Otevření parku o velikosti 28 tisíc metrů čtverečních si nenechaly ujít stovky lidí. Většina ho hodnotila pozitivně, převažovalo nadšení a také překvapení. Příchozí potěšil i doprovodný program, který zahrnoval skateboarding, biketrial či taneční vystoupení.

„Nemám prostě co vytknout. Většině lidí to bude asi jedno, ale mně se strašně líbí travnaté plochy, které celému parku dávají skutečně hezký ráz,“ zmínila jedna z návštěvnic. „Celkově musím říct, že tato část města úžasně prokoukla. A je to jen dobře!“

Za zmínku určitě také stojí, že je Park Čtyři Dvory, který nahradil bývalá kasárna, celorepublikovým unikátem. Podle slov Petra Veličky se dají podobná místa, která využívají přirozené vegetace k tomu, aby plochy postupně osídlila, nalézt například v Německu.

Společně s Petrem Veličkou se na podobě parku podílela jeho manželka Markéta a David Prudík z Brna. Celý projekt stál zhruba 30 milionů korun.

 
 
 


 

Kam dál?

Je to tu! V pátek bude otevřen Park Čtyři Dvory

středa, 17. září 2014, 16:41

Pobaví se děti, puberťáci i senioři... Sci-fi? Ale kdeže! Tento pátek bude otevřen rozsáhlý Park Čtyři Dvory, ve kterém najde...

S fenkou se řidič kamionu podělil o svačinu

středa, 17. září 2014, 10:06

Že někteří lidé mají zlaté srdce, už ví drobnější kříženka rotvajlera, která minulý týden ve čtvrtek nocovala pod lavičkou na...

Přemnožené potkany má vyhubit plošná deratizace

pondělí, 15. září 2014, 11:40

Budějcká radnice na čtvrtečním zasedání zastupitelstva nařídila kvůli enormnímu výskytu potkanů na území krajského města...

Pejskaři, dejte si pozor na traviče!

čtvrtek, 11. září 2014, 12:55

Vyrážíte na procházku, která vypadá, že je stejná jako všechny ostatní. Ale není... Váš psí miláček boří čumák do trávy a raduje...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.