Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Noc vědců bude ve hvězdárně patřit zvířátkům

 
čtvrtek, 25. září 2014, 20:23

V pátek večer otevře Hvězdárna a planetárium České Budějovice své dveře veřejnosti a tradičně se tak připojí k evropskému projektu s názvem Noc vědců. Program pro celé rodiny začíná v 19 hodin. Letošním tématem jsou Zvířátka na Zemi i na nebi.

Hvězdárna a planetárium nabízí lidem možnost nahlédnout dovnitř a seznámit se s tím, co v průběhu roku nabízí. Netradiční pořady budou probíhat v celém zázemí hvězdárny, tedy na zahradě, v hale, kinosále, planetáriu a kopuli.

Letošním večerem budou návštěvníky provázet po nebi i Zemi zvířátka nejen z Kleti.

Noc vědců je projekt Evropské komise a jeho posláním je popularizace vědy a techniky. Má podobu dvou stovek festivalů vědy po celé Evropě.

Program

  • 19:00 Možná přijde i veverka - Smyčka krátkých filmů v kinosále
  • 19:30 Relaxace pod hvězdami v planetáriu
  • 19:00 - 21:00 Zvířátková hra v zahradě hvězdárny
  • 20:00 - 22:00 Pozorování objektu na nočním nebi dalekohledem (pouze za jasného počasí!)

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Ve Čtyřech Dvorech má vyrůst rozsáhlý bytový komplex

čtvrtek, 25. září 2014, 12:05

Zcela nový komplex se zhruba stovkou bytů v kombinaci s kancelářemi a nebytovými prostory pro obchody a služby začne od příštího...

Do teplárny můžete v sobotu přijet parním vlakem

středa, 24. září 2014, 16:35

Projížďka parním vlakem, spousta atrakcí pro děti, soutěže o dárky, ukázky hašení, Segway vozítka nebo prohlídka Muzea...

Otevřeno! Kasárna nahradila jedinečná relaxační zóna

sobota, 20. září 2014, 13:56

Skutečná nádhera, která tady dlouho chyběla! Otázkou ale je, jak dlouho to v tomto stavu vydrží... Tak lidé včera (19. září)...

Je to tu! V pátek bude otevřen Park Čtyři Dvory

středa, 17. září 2014, 16:41

Pobaví se děti, puberťáci i senioři... Sci-fi? Ale kdeže! Tento pátek bude otevřen rozsáhlý Park Čtyři Dvory, ve kterém najde...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.