Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Noc vědců bude ve hvězdárně patřit zvířátkům

 
čtvrtek, 25. září 2014, 20:23

V pátek večer otevře Hvězdárna a planetárium České Budějovice své dveře veřejnosti a tradičně se tak připojí k evropskému projektu s názvem Noc vědců. Program pro celé rodiny začíná v 19 hodin. Letošním tématem jsou Zvířátka na Zemi i na nebi.

Hvězdárna a planetárium nabízí lidem možnost nahlédnout dovnitř a seznámit se s tím, co v průběhu roku nabízí. Netradiční pořady budou probíhat v celém zázemí hvězdárny, tedy na zahradě, v hale, kinosále, planetáriu a kopuli.

Letošním večerem budou návštěvníky provázet po nebi i Zemi zvířátka nejen z Kleti.

Noc vědců je projekt Evropské komise a jeho posláním je popularizace vědy a techniky. Má podobu dvou stovek festivalů vědy po celé Evropě.

Program

  • 19:00 Možná přijde i veverka - Smyčka krátkých filmů v kinosále
  • 19:30 Relaxace pod hvězdami v planetáriu
  • 19:00 - 21:00 Zvířátková hra v zahradě hvězdárny
  • 20:00 - 22:00 Pozorování objektu na nočním nebi dalekohledem (pouze za jasného počasí!)

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Ve Čtyřech Dvorech má vyrůst rozsáhlý bytový komplex

čtvrtek, 25. září 2014, 12:05

Zcela nový komplex se zhruba stovkou bytů v kombinaci s kancelářemi a nebytovými prostory pro obchody a služby začne od příštího...

Do teplárny můžete v sobotu přijet parním vlakem

středa, 24. září 2014, 16:35

Projížďka parním vlakem, spousta atrakcí pro děti, soutěže o dárky, ukázky hašení, Segway vozítka nebo prohlídka Muzea...

Otevřeno! Kasárna nahradila jedinečná relaxační zóna

sobota, 20. září 2014, 13:56

Skutečná nádhera, která tady dlouho chyběla! Otázkou ale je, jak dlouho to v tomto stavu vydrží... Tak lidé včera (19. září)...

Je to tu! V pátek bude otevřen Park Čtyři Dvory

středa, 17. září 2014, 16:41

Pobaví se děti, puberťáci i senioři... Sci-fi? Ale kdeže! Tento pátek bude otevřen rozsáhlý Park Čtyři Dvory, ve kterém najde...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.