Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Máji se konečně otevírá Komunitní centrum

 
neděle, 28. září 2014, 18:59

Zase o něco lépe se mohou mít obyvatelé budějckého sídliště Máj. Dokončena tam totiž byla stavba Komunitního centra, které přináší pro místní pár zajímavých novinek. Při této příležitosti se v sobotu konal den otevřených dveří.

Bylo to jedno velké zábavné odpoledne. Návštěvníkům přálo počasí, a tak na akci dorazilo velké množství lidí. Nejvíce zábavy si užili ti nejmenší. Před i v prostorách nové budovy bylo připraveno několik soutěží a her, které děti zabavily na docela dlouhou dobu. Nafukovací skákací hrad a lezecká věž nejsou k vidění každý den.

Na své si přišli i ostatní. Kromě bohatého kulturního programu, kde byly k vidění hudební i taneční skupiny různého věku, se v rámci dne otevřených dveří mohli příchozí podívat na různá cvičení, policejní psovody nebo si v Klubu seniorů mohli nechat změřit krevní tlak a hodnoty tělesného tuku, svalů i vody v těle.

V budově, jejíž výstavba vyšla téměř na 80 milionů korun a byla spolufinancovaná z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, bude mít největší pole působnosti Salesiánské středisko mládeže. To pracuje především s neorganizovanými dětmi a mládeží, které tráví volný čas převážně na ulici.

Komunitní centrum tak nabízí nové prostory pro různé klubovny, výtvarnou dílnu, ale i místo, kde si mohou děti zahrát kulečník, stolní tenis, posedět u nějakého dobrého čtení či pobýt u stolního počítače. Ve třetím patře se navíc nachází velké tartanové hřiště určené především pro mladé fotbalisty. „Mně se to líbí. Myslím si, že to zase trochu více zabaví zdejší mládež, která bude mít mimo školu další možnost, jak využít svůj volný čas,“ hodnotila jedna z návštěvnic Pavla Novotná.

Své zastoupení zde bude mít i město, které kromě Klubu seniorů nechalo v nové budově zřídit Poradenské centrum. V přízemí se také nachází Mateřské centrum Máj, které nabízí ženám na mateřské dovolené možnost nadále uplatňovat a rozvíjet své schopnosti.

Poslední zajímavostí je, že se do Komunitního centra od pondělí stěhuje i služebna městské policie. Té už provizorní prostory v ulici U Lesa nevyhovují. Pro veřejnost se ale nic nemění, úřední hodiny zůstávají stejné. Díky lepším podmínkám pro práci se však hlídky nemusí stahovat na služebnu do centra města, ale mohou být neustále přítomny ve svém obvodu. Což obyvatelé sídliště rozhodně ocení.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Na Zelnobraní mizelo zelí doslova po stovkách kilo

neděle, 28. září 2014, 00:07

Ve Vidově na Českobudějovicku si včera lidé nakoupili stovky kilogramů zelí, jak hlávek, tak čerstvé krouhanky. Koná se tam...

Noc vědců bude ve hvězdárně patřit zvířátkům

čtvrtek, 25. září 2014, 20:23

V pátek večer otevře Hvězdárna a planetárium České Budějovice své dveře veřejnosti a tradičně se tak připojí k evropskému...

Ve Čtyřech Dvorech má vyrůst rozsáhlý bytový komplex

čtvrtek, 25. září 2014, 12:05

Zcela nový komplex se zhruba stovkou bytů v kombinaci s kancelářemi a nebytovými prostory pro obchody a služby začne od příštího...

Do teplárny můžete v sobotu přijet parním vlakem

středa, 24. září 2014, 16:35

Projížďka parním vlakem, spousta atrakcí pro děti, soutěže o dárky, ukázky hašení, Segway vozítka nebo prohlídka Muzea...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při útoku v Afghánistánu zemřel další český voják, dva jsou zranění

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát dnes zemřel český voják. Další dva vojáci jsou zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu.

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

 
 
-->
-->