Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muži zákona řídili křižovatku, soutěžně a na body

 
čtvrtek, 16. srpna 2012, 08:25

Pokud jste cestovali ve středu přes Budějce, konkrétně po Dlouhé louce nebo Husovce, asi jste si také dopoledne všimli zvýšeného provozu. Na frekventované křižovatce u Dlouhého mostu totiž nešly dvě hodiny semafory a dopravu tak řídili dopravní policisté.

Jenže semafory nešly záměrně, mladí dopraváci si zde totiž zkoušeli v rámci krajské soutěže své dovednosti právě v řízení provozu v křižovatce.

Byla jsem se na místě přímo podívat, jak si muži a jedna žena v bílých uniformách a s výstražnými vestami dokáží poradit s opravdu hustým provozem. Předně musím dodat, že řidiči jim to vůbec neusnadňovali a někteří z nich si tak vjížděli do křižovatky i v ten moment, kdy policista dával rukou znamení stůj.

„Člověk musí dávat řidičům jasné pokyny a hlavně se toho nebát. Důležité je navázat oční kontakt a snažit se s nimi komunikovat. Protože, nebudeme si nic nalhávat, řidiči často naše pokyny ani neznají,“ říkal po svém výkonu uprostřed křižovatky policista Vojtěch Hora, který slouží u budějcké dopravky.

„Lidé jsou totiž dnes zvyklí jezdit po paměti anebo podle semaforů, a když je nějaká změna, tak zmatkují. Já jsem sice už párkrát řídil křižovatku, když nešly semafory či byla nehoda, ale takto velikou křižovatku jsem ještě neřídil,“ doplnil muž zákona, který slouží u policie dva a půl roku.

Jejich nadřízení pak celou akci sledovali a podrobně si zapisovali přidělené body. Hodnotil se například vzhled, ustrojení policisty, udávané pokyny řidičům či reakce na danou dopravní situaci. Kromě řízení dopravy v křižovatce se policisté ještě utkali v jízdách zručnosti na budějckém letišti nebo se museli potýkat s otázkami v testu.

Nebyla bych to ta správná drbna, kdybych pro vás nezjistila i výsledky. Maximální počet bodů (185) a první místo získal podpraporčík Jiří Tomek. Druhou příčku se 144 body obsadil podpraporčík David Pavelka a bronz vybojoval nadstrážmistr Vojtěch Hora. Ten získal 139 bodů.

 


 

Kam dál?

Ztrácel se vám dnes mobilní signál? Drbna ví proč

středa, 15. srpna 2012, 16:54

Využíváte ve svém mobilním telefonu operátora Vodafone a během dneška se vám ztrácel signál? Budějcká Drbna začala po několika...

Už 100 let žije oslavenec Josef Tolar na jihu Čech

středa, 15. srpna 2012, 14:11

Sté narozeniny oslavil minulý pátek v českobudějovickém Domově pro seniory Máj pan Josef Tolar, rodák z Kaliště u Lipí.

Za krásou a elegancí koní v sobotu do Plástovic

středa, 15. srpna 2012, 10:15

Nadcházející sobotu se na ranči Patriot v Plástovicích, vesničce ležící dvacet kilometrů od Budějc vedle hlavní silnice na Písek,...

Na Šumavě v noci mrzlo, naměřili tam až minus čtyři stupně

pondělí, 13. srpna 2012, 11:17

Noční mrazy udeřily během noci na pondělí v jihočeských mrazových kotlinách. Ve stanici na Rokytské slati na Šumavě kleslo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.