Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Když lidem není osud zanedbaných zvířat lhostejný...

 
středa, 15. února 2012, 19:05

V naprosto nevyhovujících podmínkách žilo v jednom domě v Hranicích u Nových Hradů na Budějcku třiadvacet psů, tři vodní želvy, několik andulek a myšky. Celou situaci se proto od neděle rozhodlo řešit občanské sdružení Cibela.

Na místě je podle sdělení OS Cibela osmnáct dospělých psů, z toho jsou tři až čtyři velice vyhublí a vzrůstem svému věku rozhodně neodpovídají, a pět přibližně dvouměsíčních štěňat. „Někteří psi žijí v domě, kde majitelka netopí. V neděli měla uvnitř dva stupně nad nulou... Ostatní jsou venku na dvorku. Povahově jsou milí, ale bojí se,“ řekla Martina Pohorská.

Obyvatelka domu podle jejích slov nemá peníze na uživení zvířat a nezvládá péči o ně, proto se Cibela pokusí pejsky co nejdříve odvézt do depozit. „Majitelka si nechá pouze několik pejsků, které necháme vykastrovat a vrátíme jí je,“ dodala Pohorská.

Ještě v neděli se podařilo občanskému sdružení sehnat nové majitele pro želvy a byla zajištěna depozita pro myšky, andulky, všechna štěňata a tři až pět nejmenších dospělých psů.

„V pondělí nastoupila majitelka ze zdravotních důvodů do nemocnice. Nyní máme podepsané smlouvy o předání zvířat do naší péče a ve čtvrtek dopoledne pojedeme pejsky lépe nafotit, nakrmit a odvézt tři štěňata, želvy a andulky do depozit. Odpoledne pojedou do depozit dvě štěňata, šest dospělých psů a myšky,“ uvedla Martina Pohorská z OS Cibela.

Jak uvedla čtenářka Petra Schwarzová, která Budějckou Drbnu kontaktovala s prosbou o pomoc, je jen málo lidí, kteří jsou ochotni vzít si pejsky alespoň do částečné péče. „To by nám v tuto chvíli moc pomohlo,“ řekla Schwarzová.

Pokud jste ochotni lidem, kteří neuspokojivou situaci v Hranicích řeší, jakkoliv pomoci, kontaktujte Martinu Pohorskou na telefonním čísle 721 878 458 nebo na e-mailu asilo@volny.cz.

Foto: OS Cibela

Kam dál?

Teplo z Temelína může zlepšit kvalitu ovzduší

středa, 15. února 2012, 11:55

Smogovou situaci v Českých Budějovicích, která město při nynějším počasí trápí, může pomoci zlepšit teplo z temelínské jaderné...

FOTO: Obleva v Budějcích, hladina Vltavy jde nahoru

středa, 15. února 2012, 11:47

„Sledujete, co se děje na Vltavě? Posílám pár fotek!“ napsal Budějcké Drbně ve středu dopoledne čtenář Martin, který jí poskytl...

Bratři Smržové pomáhají postiženým dětem v Centru Bazalka

středa, 15. února 2012, 10:07

Dnešním dnem odstartovala dražba závodní výstroje bratrů Smržových ve prospěch postižených dětí z Centra BAZALKA. Budějovičtí...

Drbnička znovu v akci: Valentýnské plesání na Vltavě

pondělí, 13. února 2012, 20:05

Sobotní večer patřil v budějckém Kulturním domě Vltava tradičnímu Valentýnskému plesu, na kterém nechyběla se svým fotoaparátem...

 

Komentáře

Hawky
Hawky

A sakra, ta voda je na houby......

čtvrtek, 16. února 2012, 16:43
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič osobního automobilu nepřežil srážku s...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

  • Oprava vlakového nádraží v Českých...

  • Prachatičtí kriminalisté pátrají po...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Sociální demokracii povede Hamáček, ve druhém kole volby...

Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda...

Překvapení na sjezdu ČSSD. Do druhého kola postupuje Zimola...

Při svém projevu si nasadil růžové brýle a poté se tvrdě pustil do současného vedení sociálních...

Zeman na sjezdu sociálních demokratů: Nebuďte stranou...

Prezident Miloš Zeman nabádal na sjezdu v Hradci Králové sociální demokraty, aby neodcházeli do...