Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští policisté byli oceněni na Pražském hradě

 
pátek, 24. května 2013, 08:15

Ve středu odpoledne se v prostorech Pražského hradu uskutečnilo slavnostní ocenění v rámci projektu Zlatý záchranářský kříž 2012, který je udělován laické i odborné veřejnosti za záslužné činy při záchraně lidského života.

Jihočeský kraj měl hned několik zastoupení a to jak ze strany příslušníků Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, tak i mladého chlapce z Volarska, jenž svým hrdinským činem ochránil své blízké a sousedy při požáru bytové jednotky.

Z řad policistů převzal z rukou prezidenta České republiky, Miloše Zemana, nadpraporčík Miroslav Kolář, služebně zařazen na obvodním oddělení Český Krumlov - Cenu policejního prezidenta 2012 za záslužný čin při záchraně lidských životů v panelovém domě.

Miroslav Kolář 3. prosince loňského roku v době svého osobního volna vyvedl společně s přítelkyní z hořícího panelového domu v České Krumlově 17 osob seniorského věku, kterým svým bleskurychlým skutkem zachránili životy před uhořením či udušením.

Dále byli oceněni policisté oddělení hlídkové služby České Budějovice – nadstrážmistři Grosschopf, Proksch, Kročák a Brousek, kteří obdrželi Cenu generálního mediálního partnera pro rok 2012.

Skleněnou cenu dostali policisté za záslužný čin, když loni 27. srpna s nasazením vlastních životů vyvedli v Českých Budějovicích z činžovního domu šest osob při požáru bytové jednotky.

Tisková zpráva
Foto: www.zachranarskykriz.cz

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Zahrada Rudolfov pořádá Jihočeské oslavy vody

čtvrtek, 23. května 2013, 14:45

Irena Kovářová vede ateliér Design domova, kde se zabývá návrhy interiérů, přírodních zahrad, designem skla a také v říjnu...

Děti z dětského domova se chystají na Noc v Hopsáriu

středa, 22. května 2013, 12:51

Již tento pátek proběhne v prostorách Hopsária, největšího rodinného hřiště v jižních Čechách, večerní a noční zábavní program...

V Litvínovicích začala oprava čerpací kanalizační stanice

středa, 22. května 2013, 10:29

Dosluhující čerpadla, vysoká spotřeba elektrické energie, častější odstávky kvůli závadám. To jsou důvody, které hovoří pro...

Služební psi lupiče nešetřili a složili ho k zemi

úterý, 21. května 2013, 22:03

Střelba, štěkot psů, houkání sirén, majáky... v budějcké Kubatově ulici se v úterý udály velké policejní manévry! Zásahová...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.