Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští policisté byli oceněni na Pražském hradě

 
pátek, 24. května 2013, 08:15

Ve středu odpoledne se v prostorech Pražského hradu uskutečnilo slavnostní ocenění v rámci projektu Zlatý záchranářský kříž 2012, který je udělován laické i odborné veřejnosti za záslužné činy při záchraně lidského života.

Jihočeský kraj měl hned několik zastoupení a to jak ze strany příslušníků Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, tak i mladého chlapce z Volarska, jenž svým hrdinským činem ochránil své blízké a sousedy při požáru bytové jednotky.

Z řad policistů převzal z rukou prezidenta České republiky, Miloše Zemana, nadpraporčík Miroslav Kolář, služebně zařazen na obvodním oddělení Český Krumlov - Cenu policejního prezidenta 2012 za záslužný čin při záchraně lidských životů v panelovém domě.

Miroslav Kolář 3. prosince loňského roku v době svého osobního volna vyvedl společně s přítelkyní z hořícího panelového domu v České Krumlově 17 osob seniorského věku, kterým svým bleskurychlým skutkem zachránili životy před uhořením či udušením.

Dále byli oceněni policisté oddělení hlídkové služby České Budějovice – nadstrážmistři Grosschopf, Proksch, Kročák a Brousek, kteří obdrželi Cenu generálního mediálního partnera pro rok 2012.

Skleněnou cenu dostali policisté za záslužný čin, když loni 27. srpna s nasazením vlastních životů vyvedli v Českých Budějovicích z činžovního domu šest osob při požáru bytové jednotky.

Tisková zpráva
Foto: www.zachranarskykriz.cz

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Zahrada Rudolfov pořádá Jihočeské oslavy vody

čtvrtek, 23. května 2013, 14:45

Irena Kovářová vede ateliér Design domova, kde se zabývá návrhy interiérů, přírodních zahrad, designem skla a také v říjnu...

Děti z dětského domova se chystají na Noc v Hopsáriu

středa, 22. května 2013, 12:51

Již tento pátek proběhne v prostorách Hopsária, největšího rodinného hřiště v jižních Čechách, večerní a noční zábavní program...

V Litvínovicích začala oprava čerpací kanalizační stanice

středa, 22. května 2013, 10:29

Dosluhující čerpadla, vysoká spotřeba elektrické energie, častější odstávky kvůli závadám. To jsou důvody, které hovoří pro...

Služební psi lupiče nešetřili a složili ho k zemi

úterý, 21. května 2013, 22:03

Střelba, štěkot psů, houkání sirén, majáky... v budějcké Kubatově ulici se v úterý udály velké policejní manévry! Zásahová...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.